Pláže Kapverdských ostrovů – malý ráj uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou jako stvořené pro relaxování na plážích a skotačení v dokonale čistých a průhledných vodách Atlantiku. Pláže z jemného písku, považované za jedny z nejkrásnějších na světě, se táhnou kilometry, takže nehrozí, že se budete těsnat mezi davy turistů. Jsou ideální jak na lenošení, tak i plážové sporty, nemluvě o šnorchlování, potápění a windsurfingu. Na některých plážích je ale na místě obezřetnost, dále od břehů mohou překvapit silnější mořské proudy.

Top 7 nejkrásnějších pláží Kapverd

  1. Praia de Santa Mónica na ostrově Boa Vista, ikonická pláž Kapverd, 18 km zlatého písku, sousedících s přírodní rezervací Morro de Areia s chráněnými ptáky a želvami.
  2. Praia de Santa Maria na jihu ostrova Sal. Barva zdejšího moře spolu s bílým pískem si nezadá s nejkrásnějšími plážemi Karibiku.
Pláž Santa Mónica, ostrov Boa Vista, Kapverdy
Pláž Santa Maria, ostrov Sal, KapverdyPláž Santa Maria, ostrov Sal, Kapverdy
 
  1. Spolu s Praia de Santa Maria se Praia da Ponta Preta řadí mezi nejoblíbenější pláže na ostrově.
  2. Praia da Varandinha, další tropická pláž na jihozápadním pobřeží ostrova Boa Vista. I tato pláž je součástí chráněné oblasti Morro de Areia. 
  3. Praia de Chaves, slavná pláž s písečnými dunami, se rozkládá v délce asi 5 km na západě ostrova Boa Vista. V severní části pláže, poblíž města Rabil, vyrostla turistická letoviska, její jižní konec je součástí přírodní rezervace Morro de Areia.
Pláž Ponta Preta, ostrov Sal, Kapverdy
Písečné duny na pláži Chaves, ostrov Boa Vista, Kapverdy
  1. Praia de Atalanta, usazená na severním pobřeží ostrova Boa Vista, proslula jemným pískem, průzračným mořem a ikonickým vrakem španělské nákladní lodi Cabo Santa Maria, která ztroskotala na ostrově v roce 1968.
  2. Praia do Tarrafal, nejkrásnější pláž na ostrově Santiago. Zlatý písek, kokosové palmy, kolem zelené sopečné kopce.
Pláž Atalanta s vrakem nákladní lodi, ostrov Boa Vista, Kapverdy

Trochu jiné pláže Kapverd

Souostroví nabízí vedle až kýčovitě krásných písečných pláží i menší romantické laguny s černým vulkanickým pískem. Atrakcí jsou přírodní lávová jezírka v zátoce Buracona na severozápadě ostrova Sal i zatopená lávová jeskyně, ze které na vás v poledne jukne „magické oko“, vykreslené procházejícími slunečními paprsky.
Romantické koupání v lávovém jezírku v Buraconě na ostrově Sal
Magické oko Buracony

Otázky a odpovědi o plážích Kapverd

Které jsou nejkrásnější pláže Kapverd?
Jsou kapverdské pláže bezpečné?
Jsou pláže Kapverd vhodné pro dovolenou s dětmi?