Sal

Dovolená jako sen surfařů i milovníků pláží

Vítejte na ostrově Sal!

Sal je nejpopulárnějším a nejdostupnějším ostrovem Kapverdského souostroví. Podobně jako sousední ostrov Boa Vista oplývá mimořádně krásnými plážemi, neuvěřitelně průzračným mořem a větrným podnebím, které přitahuje milovníky surfování. Ostrov Sal se ale od svého jižněji položeného souseda liší širší nabídkou vodních sportů a rušnějším nočním životem. Pokud toužíte po klidu, pozorování velryb nebo želv, bude lepší volbou na dovolenou spíše než Sal ostrov Boa Vista.

Pro koho jsou zájezdy na Sal?

Plavání v zátoce Buracona, Sal, Kapverdské ostrovy
Sal, Kapverdy
Tradiční rybářská loď v Santa Maria, Sal

Sal si během posledních 10 let získává oblibu u Evropanů, kteří hledají krásné písečné pláže, slunce a teplo v létě i v zimě a chtějí se vydat o něco dále než do notoricky známého Chorvatska nebo Řecka. Sal je vyhledávaný i pro originální atmosféru kombinace africké, evropské a jihoamerické kultury.

4 důvody, proč se vydat na dovolenou na Sal

Pláže

Jemňoučký bílý písek zvolna přechází do křišťálové vody a láká k relaxaci i osvěžení ve vlnách. S hledáním pěkného místa na rozložení deky si nemusíte dělat starosti, volného prostoru je kolem víc než dost.

Počasí

Sal je příjemná tropická destinace, kde průměrné roční teploty mezi 24 a 30 °C zmírňují pasáty vanoucí hlavně od listopadu do května. Se silnějšími větry se zvedají i vlny, velké lákadlo pro surfaře.

Aktivity

Věděli jste, že kromě vodních sportů, jako jsou kitesurfing či windsurfing, ostrov nabízí i další sportovní možnosti, např. plavání se žraloky, výlety na čtyřkolkách, plážovou jógu, rybaření nebo jízdu na koni?

Jedinečná atmosféra a laskaví usměvaví lidé

Veselé barvy domů, všudypřítomná hudba a tanec, skvělé jídlo a nestresující způsob života na Salu vás nadchnou.

Santa Maria, Sal, Kapverdské ostrovy

Letoviska pro vaši dovolenou na Salu

Santa Maria

Nejdůležitější letovisko a centrum dění s množstvím obchodů, restaurací, barů a nejkrásnější pláží ostrova bylo založena v 19. století pro výrobu a export soli. První turistický hotel v Santa Maria vznikl v roce 1967.

Espargos

Hlavní město ostrova Sal je usazené ve vnitrozemí na úpatí hory Monte Curral. Na rozdíl od Santa Maria je Espargos skutečným kapverdským městem s administrativním centrem, radnicí a trhem. Pokud vás zajímají nákupy, bude tím pravým místem, ceny jsou tu navíc nižší než v Santa Maria.

Palmeira

Město Palmeira s barevnými domy, dlážděnými ulicemi a starým přístavem v severozápadní části ostrova v klidné zátoce Baía de Palmeira je jedním z nejautentičtějších míst na Salu.

Murdeira

Letovisko Murdeira leží na západním pobřeží v krásné zátoce Baía da Murdeira, v chráněné přírodní rezervaci s bohatým podmořským životem, malým korálovým útesem, hnízdícími želvami a ptáky.

Ulice v Santa Maria, Sal, Kapverdské ostrovy
Saliny v Pedra de Lume, Sal
Úlovky na prodej v Santa Maria, Sal, Kapverdy

Náš tip: Láká vás dovolená na ostrově Sal? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Sal.

Pedra de Lume

Vesnici Pedra de Lume na severovýchodě ostrova proslavily solné rybníky „saliny“. Sůl se v nich těžila od 18. století, dnes jsou hlavní turistickou atrakcí Salu.

Terra Boa

Byla by to obyčejná malá vesnice v poušti ve vnitrozemí Salu, nebýt proslulé faty morgany, která do Terra Boa láká výpravy turistů. Vidět na vlastní oči, jak se v poušti zrcadlí neexistující moře, určitě stojí za to.

Otázky a odpovědi k dovolené na ostrově Sal

Proč jet na dovolenou na Sal?
Kam se vydat na ostrov Sal?
Co je zajímavého na ostrově Sal?
Kde leží Sal?

Oblasti v destinaci - Sal

Mapa - Sal

Nejlépe hodnocené hotely - Sal