Ostrov Sal – ráj tropických pláží

Pláže kapverdského ostrova Sal patří k nejkrásnějším na světě. Dlouhé úseky jemného bílého písku a barvy křišťálového moře přecházející z tyrkysové do inkoustově modré si nezadají s nejhezčími plážemi Karibiku.

Top 5 nejkrásnějších pláží ostrova Sal

Kde najít nejlepší pláže na ostrově Sal? Přinášíme několik tipů.

Pláž Santa Maria

Santa Maria, bezkonkurenčně nejoblíbenější pláž ostrova Sal i celého souostroví, se rozprostírá v dlouhé zátoce s jemným bílým pískem. Vstup do moře je pozvolný, bez kamenů a ostrých úlomků. Moře je křišťálově průzračné, klidné, s příjemnými vlnami a teplotou, která na konci září dosahuje až k 26–28 °C. Na pláži najdete restaurace, bary i půjčovny sportovních potřeb. Ikonou pláže Santa Maria je velké molo, kam připlouvají místní rybáři prodávat své úlovky.

Pláž Santa Maria, Sal, Kapverdské ostrovy

Pláž Ponta Preta

O něco dále na sever přechází pláž Santa Maria na pláž Ponta Preta, známou také jako Black Beach. Ponta Preta je mnohem tišší, je zde méně hotelů a restaurací, sopečný písek je tmavší (odtud název Black Beach). Klid pláže láká k hnízdění mořské želvy, vítr a vlny kitesurfaře.

Kite Beach

Kite Beach na jihovýchodním pobřeží ostrova je vyhlášeným místem pro kitesurfing, windsurfing a další větrné aktivity. Pláž je dlouhá, s jemným zlatým pískem, mělkou vodou a ideálními větrnými podmínkami od listopadu do března. Vzhledem k několika kitingovým školám tu mohou vyzkoušet tyto sporty i úplní začátečníci.

Pláž Ponta Preta, Sal
Kite Beach, Sal, Kapverdské ostrovy

Calheta Funda

Dvojici malých písečných pláží rozdělených korálovou skálou najdete 5 km severozápadně od Santa Maria. Nádherně tyrkysové moře láká ke šnorchlování, díky klidné hladině a jemnému písku je pláž Calheta Funda vhodná i pro děti.

Sharks Bay (Žraločí zátoka)

Zátoka Sharks Bay, kde se prohánějí desítky žraloků citronových, leží poblíž Pedra de Lume. Můžete je nejen zblízka obdivovat, ale s místním průvodcem si lze s nimi v mělké vodě i zaplavat. Nejlepší čas na výlet do Žraločí zátoky je brzy ráno nebo na konci dne, kdy je zátoka nejklidnější.

Pláž Ponta Preta, Sal, Kapverdy

Koupání na ostrově Sal: kdy jet?

Sal je celoroční destinací se sluncem a příjemnými teplotami vzduchu i vody. Záleží na tom, jak chcete trávit svoji dovolenou. Pro „plážové povaleče“ je nejlepším obdobím k návštěvě Salu červenec až říjen, kdy se teploty pohybují mezi 26 a 27 °C a moře je relativně klidné. Od listopadu teploty mírně klesají, zato přibývá větru i vln. Od listopadu do jara si budou užívat zejména milovníci surfování. Ani o teplotu vody nemusíte mít strach, v nejteplejším období se blíží k 27 °C, v nejchladnějším se pohybuje mezi 20 až 22 °C.

Otázky a odpovědi ke koupání na ostrově Sal

Jak vypadají pláže na ostrově Sal?
Kde jsou nejhezčí pláže na Salu?
Který z Kapverdských ostrovů má nejhezčí pláže?
Které pláže na Salu jsou nejlepší na surfování?