Vietnam

Exotická dovolená v zemi bílých pláží a úchvatné přírody

Vítejte ve Vietnamu!

Vietnamská vlajka
Vietnam je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí jihovýchodní Asie. Dovolená ve Vietnamu se řadí k životním zážitkům pro každého – od milovníků pláží přes dobrodruhy až po zájemce o kulturu či gastronomii. Vietnam má nádhernou přírodu, celoročně slunné klima, zajímavou historii a je to velmi bezpečná země s přátelskými lidmi.


Vydejte se podél 3 000 km dlouhého tropického pobřeží, prozkoumejte starobylé památky na seznamu UNESCO, prožijte dechberoucí krásu Sapy a jejích horských vesniček, objevte největší jeskyně na světě v národním parku Phong Nha-Ke Bang, navštivte ikonickou zátoku Ha Long s vápencovými útvary a vydejte se na rajský ostrov Phu Quoc s nejkrásnějšími plážemi. Vietnam je skvělé místo k návštěvě, pokud hledáte něco zvláštního a neobvyklého.

Vietnam

8 důvodů, proč si pro dovolenou vybrat Vietnam 

 • Přímý let z Prahy na ostrov Phu Quoc: Cestu bez mezipřistání v novém moderním Airbusu A350-900 si užijete. Čekají vás pohodlná sedadla, panoramatická okna, tříchodové menu se svačinou nebo snídaní, česky mluvící personál a bohatý systém palubní zábavy. Skoro 11hodinový let vám uteče jako nic.
 • Úžasná příroda: Vietnam nabízí rozmanité přírodní scenérie, vysoké hory i údolí posetá malebnými vesničkami, rýžové terasy, jeskyně, vodopády, exotickou flóru a faunu.
 • Pláže: S více než 3 000 km pobřeží – od majestátního zálivu Ha Long v severním Vietnamu až po ostrov Phu Quoc na jihu – máte na výběr mezi bezpočtem nádherných pláží s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou.
 • Nebudete se nudit: Ve Vietnamu můžete provozovat množství sportovních aktivit, mimo jiné fantastické potápění a šnorchlování, trekking i výlety na kole, vodní sporty golf či jógu.
 • Historické památky a kulturní akce: Tradiční kulturu potkáte ve Vietnamu na každém kroku v architektuře, oblékání, na tržištích i slavnostech. Za vidění stojí památky na seznamu UNESCO i malebné stavby z koloniálních časů.
 • Gastronomie: Ochutnejte oblíbenou polévku Pho, jarní závitky a další speciality vynikající vietnamské kuchyně v autentickém prostředí, ideálně v pouličních stáncích.
 • Přátelští lidé: I přes odlišné zvyklosti a jazyk jsou Vietnamci k turistům milí, vstřícní a usměvaví.
 • Vietnam není drahý: Samozřejmě je důležité, kam se vydáte na nákupy. V bistrech a na trzích nakoupíte za příznivé ceny, nákupní střediska v turistických oblastech mají nastavené západní ceny.
Vietnam
Vietnam

Historické, kulturní a přírodní památky na seznamu UNESCO

 1. Zátoka Ha Long s vápencovými ostrovy, průzračnou vodou a „mimozemskou“ scenérií.
 2. Historické město Hoi An, jeho tradiční architektura a malebné uličky.
 3. Údolí Phong Nha-Ke Bang s úžasnými jeskyněmi a jeskynními systémy.
 4. Císařská pevnost Thang Long v Hanoji, sídlo vietnamských císařů.
 5. Komplex Hue s bývalým císařským městem, impozantní pevností, paláci, chrámy a hrobkami.

Kam zamířit na dovolenou ve Vietnamu

Phu Quoc

Největší vietnamský ostrov Phu Quoc (574 km²) je podle mnohých nejkrásnějším místem ve Vietnamu a dokonalým tropickým rájem (biosférická rezervace UNESCO od roku 2006). Navíc má rozvinutou infrastrukturu a vlastní mezinárodní letiště. Najdete tu nejhezčí bílé pláže s průzračnou vodou a dechberoucí přírodní krásy s jedinečnou faunou a flórou. Stejně úchvatný je i podmořský svět ostrova; okolní korálové útesy jsou bohaté na různé druhy ryb a další mořské tvory.

Hanoj

8milionová metropole Vietnamu je živé vzkvétající město s autentickou atmosférou, pouličním životem, typicky chaotickou dopravou a nádhernou koloniální architekturou. Hanoj, usazená u delty Rudé řeky (Song Hong) a obklopená rýžovými poli, nabízí spousty atrakcí. K největším patří historická „čtvrť 36 ulic“, chrámy a pagody, mauzoleum Ho Či Mina či jezero Hoan Kiem. Je také skvělým výchozím bodem pro cesty do severního Vietnamu, do míst jako Ha Long, Sapa, Bac Ha a Ha Giang.
 

Ho Či Minovo Město

V pulzující metropoli jižního Vietnamu a největším vietnamském městě se setkává hektický asijský novověk s evropskou koloniální historií. Ho Či Minovo Město (dříve Saigon) ukrývá množství zajímavých architektonických památek (Centrální pošta, katedrála Notre-Dame), noční život, tradiční tržnice i moderní nákupní centra. Je ideálním místem pro výpravy do delty Mekongu.

Hoi An

Historické město Hoi An ve středním Vietnamu patří k nejkrásnějším a nejlépe dochovaným místům ve Vietnamu. Atraktivní je nejen malebné staré město (UNESCO) s mnoha památkami, tradičními vietnamskými domy, starobylými mosty a úzkými uličkami. Turisté oceňují i řadu tradičních festivalů a oslav, kulinářskou scénu, krásné pláže a noční trhy, které bývají osvětlené tisíci lampionů.

Vietnam
Vietnam

Otázky a odpovědi k dovolené ve Vietnamu

Proč jet na dovolenou do Vietnamu?
Které oblasti ve Vietnamu jsou nejhezčí?
Jak daleko je Vietnam od ČR a jak dlouho trvá let?

Mapa - Vietnam


Nejlépe hodnocené hotely - Vietnam