Pláže ve Vietnamu: skvělé koupání v exotických scenériích

Dlouhé pobřeží Vietnamu o délce přes 3 000 kilometrů nabízí množství nádherných tropických pláží s bílým pískem, exotickou přírodou s bujnou vegetací a kokosovými palmami. Kromě koupání v čistém a teplém Jihočínském moři nabízejí vietnamské pláže i spoustu možností pro sportovní aktivity: surfování, potápění, jízdu na kajaku, rybaření, plachtění a další.
Pláž ostrova Phu Quoc, Vietnam
Každá pláž ve Vietnamu je jedinečná a každá má své vlastní kouzlo – ať se jedná o pláže organizované nebo divoké. Organizované pláže poblíž turistických letovisek jsou výborně vybavené s lehátky, slunečníky, restauracemi a množstvím vodních sportů. Vietnam má ale stále ještě dost nádherných pláží nedotčených turismem v odlehlých oblastech, přírodních rezervacích nebo na ostrovech. Jsou sice bez infrastruktury, zato s nenarušenou přírodní krásou.

Nejlepší čas na koupání ve Vietnamu

Obecně se považuje za ideální čas pro návštěvu vietnamských pláží období sucha od listopadu do dubna. V tuto dobu je počasí ve Vietnamu slunečné a příjemně teplé a prší minimálně. V některých oblastech na jihu Vietnamu (např. ostrov Phu Quoc) je příjemné koupání i v letním období dešťů, kdy se srážky obvykle soustředí do krátkých odpoledních přeháněk.

Top 5 nejoblíbenějších pláží Vietnamu

Long Beach

„Perlový ostrov“ Phu Quoc nabízí několik úžasných pláží, ale nejkrásnější je Long Beach na severozápadě ostrova s jemným bílým pískem, křišťálově tyrkysovou vodou a hustě zalesněným okolím. Long Beach se táhne 15 kilometrů podél pobřeží od Cua Can po mys Ganh Dau. Pláž má bezpečný mělký vstup do vody a klidné moře, ideální pro plavání i vodní aktivity. Některé části Long Beach jsou ve vlastnictví soukromých resortů, ale najdete tu i relativně tichá odlehlá místa.

Bai Sao alias Star Beach 

Pláž, která se nachází na méně zastavěném východním pobřeží ostrova Phu Quoc, je skvělým místem pro únik od shonu rušného života. Nádherný jemný bílý písek, průzračná voda, kývající se palmy a okolní džungle jsou obrazem tropického ráje. Aktivní turisté si tady užijí šnorchlování, potápění, jízdu na kajaku nebo stále oblíbenější kitesurfing.
Long beach, Phu Quoc
Pláž Bai Sao, Phu Quoc

Da Nang

Dobře vybavená pláž Da Nang s třpytivou azurovou vodou mezi přírodními borovicemi a palmami je známá jako jedna z nejlepších pláží ve Vietnamu. Nabízí špičková letoviska v okolí a možnosti sportovních aktivit. Dříve sloužila k odpočinku amerických vojáků během vietnamské války.

Nha Tran

Krásná městská pláž s blízkostí příjemných kaváren, restaurací a možností aktivit jako windsurfing, flyboard, parasailing či kanoe. Táhne se 6 km podél centra města Nha Trang a patří k nejoblíbenějším ve Vietnamu. V listopadu a prosinci počítejte s většími vlnami.

Ha Long Bay

Ikonická zátoka Ha Long (UNESCO) na severu s 2 tisícovkami ostrovů a ostrůvků ukrývá jedny z nejkouzelnějších pláží Vietnamu – např. na ostrovech Cat Ba, Tuan Chau nebo Soi Sim.
Pláž Nha Trang
Pláže na ostrově Cat Ba

Otázky a odpovědi ke koupání ve Vietnamu

Jaké pláže má Vietnam?
Které pláže ve Vietnamu jsou nejhezčí?
Kdy je nejlepší čas na plážovou dovolenou ve Vietnamu?
Jsou ve Vietnamu nudistické pláže?