Co dělat a jak se bavit ve Vietnamu: potápění, výlety, noční život

Vietnam je fascinující země s jednou z nejúchvatnějších krajin v jihovýchodní Asii, s bohatou historií a jedinečnou kulturou. V této mimořádné destinaci je neustále co dělat a objevovat, ať se jedná o sportování, zábavu, poznávání nebo objevování autentického života na venkově.
Rýžová pole, Sapa, Vietnam

Sportovní aktivity ve Vietnamu

  • Skvělé lokality na potápění a šnorchlování u nádherných pláží a korálových útesů jsou Phu Quoc, Nha Trang a Con Dao.
  • Trekking a pěší túry zkuste v lesních, horských a kopcovitých oblastech (Sapa, Ha Giang a další národní parky).
  • Vodní sporty: surfování, kitesurfing, windsurfing (pláže Mui Ne, Nha Trang), jízda na vodním skútru, jízda na kajaku po řekách, zátokách a lagunách (zátoka Ha Long, zátoka Lan Ha).
Potápění u korálových útesů ve Vietnamu
Kitesurfaři na pláži Mui Ne, Vietnam

Inspirace, kam se podívat ve Vietnamu

Hue

Poslední královské hlavní město Vietnamu za dynastie Nguyen (UNESCO) je nepřehlédnutelné pro své unikátní památky jako císařské hrobky a pagoda Thien Mu.Stará královská citadela byla postavena dle principů geomancie, geografie a astrologie. Za vyzkoušení stojí i místní barevné trhy a skvělá kuchyně.

Hoi An 

Starobylé město Hoi An (UNESCO) láká na tradiční atmosféru, kouzelné úzké uličky, japonský most, čínské pagody a tradiční trhy. Díky expresní výrobě na míru šitých oděvů je známé jako „město švadlen“.

Sapa

Horská oblast v severním Vietnamu, jejíž tropické lesy, terasovitá rýžová pole, vysoké hory a etnické vesnice jsou ideálním místem pro trekking a poznávání přírodních a kulturních krás Vietnamu.

Hanoj

Hlavní město Vietnamu má hlubokou historickou a kulturní tradici. V Hanoji stojí za návštěvu Císařská citadela Thang Long, Hanojská stará čtvrť, jezero Hoan Kiem (Želví jezero), chrámový komplex Voňavá pagoda, Ho Či Minovo mauzoleum aj.

Delta Mekongu

Lodní výlet po zelené deltě Mekongu plné říčních cest a úrodných ostrůvků je mimořádný zážitek. Vydejte se za atmosférou i nákupy na plovoucí trhy v říčním městě Can Tho.
Hanojská stará čtvrť
Plovoucí trhy v deltě Mekongu, Vietnam

Tipy na výlety a zajímavá místa ostrova Phu Quoc

Národní park Phu Quoc

Lahůdka pro milovníky divoké tropické přírody a biosférická rezervace UNESCO, která zabírá přes polovinu ostrova. Uvidíte vzácnou flóru a faunu jako makaky, outloně, vydry či kaloně, u korálových útesů 125 druhů ryb a 132 druhů měkkýšů.

Skála Dinh Cau

Skalnatý výběžek, známý také jako chrám Cau, patří k největším tahákům ostrova. Nabízí pestrobarevný maják a buddhistickou svatyni pro bohyni moře Thien Hau, kde se rybáři modlí před výpravou na moře.

Vesnice Ham Ninh

Autentická, malebná rybářská víska, která žije poklidným, přívětivým rytmem. Navštivte plovoucí trh, užijte si šnorchlování u pláží a ochutnejte nejčerstvější mořské plody.

Lanovka Phu Quoc-Hon Thom

Nenechte si ujít zážitek z 8kilometrového „přeletu“ nad mořem mezi ostrovy Phu Quoc a Hon Thom. Z panoramatických kabinek je jedinečný pohled na tyrkysové moře, ostrůvky a rybářské lodě.
Lanovka Phu Quoc, Vietnam
Stará brána, Hue

Nejlepší atrakce Vietnamu pro rodiny s dětmi

Ba Na Hills

Největší zábavní a rekreační komplex Vietnamu Sun World Ba Na Hills se rozkládá v nadmořské výšce 1 487 m nad městem Da Nang. Jeho srdcem je středověká „Francouzská vesnice“, kterou původně vybudovali francouzští kolonisté v roce 1919. K dalším atrakcím patří nejdelší lanovka na světě, „Zlatý most“ usazený do obřích kamenných dlaní a největší krytá herní zóna ve Vietnamu s Jurským parkem a muzeem voskových figurín Fantasy Park.

Vinwonders Phu Quoc

Rozsáhlý zábavní park s venkovním aquaparkem, akváriem a nákupní ulicí zabaví milovníky adrenalinu i vodních radovánek na celé hodiny. Najdete tu akvária, bazény, 120metrovou vysokorychlostní skluzavku, horskou dráhu, delfíní show, golfové hřiště, restaurace a další atrakce.

Safari Phu Quoc

Největší vietnamský přírodní safari park se 150 druhy zvířat: bengálských tygrů, lvů, gibbonů, pruhovaných hyen, žiraf a plameňáků. Prohlídky doplňují zábavné aktivity pro všechny věkové kategorie.
Francouzská vesnice v Ba Na Hills
Safari park, Phu Quoc

Zajímavé události, akce a svátky ve Vietnamu

Grand World Phu Quoc

Phu Quoc, celoročně
Baví vás show s hudbou, divadlem, tancem či ukázkami bojových umění? Vydejte se do zábavního komplexu Grand World na perlovém ostrově Phu Quoc. Zábava tady frčí nonstop 7 dní v týdnu a 24 hodin denně; některá denní představení (Kvintesence Vietnamu) jsou zdarma, noční představení, hudební a laserové show jsou placené.

Tet Nguyen Dan

Vietnam, 10. února 2024
Svátek Tet (vietnamský Nový rok) je nejdůležitější a nejdelší svátek v zemi. Lunární Nový rok se slaví po celý týden, kdy se rodiny roztroušené po celém světě vrací domů na společné oslavy. Pokud navštívíte Vietnam počátkem února, zažijete jednu z nejzajímavějších oslav asijského světa. Zahrnuje slavnostně vyzdobené ulice, barevné květiny, hudbu, tradiční tance, závody dračích lodí, průvody s akrobaty a bubeníky, půlnoční ohňostroje nebo lampionový festival.

Otázky a odpovědi k aktivitám ve Vietnamu

Jaké jsou nejoblíbenější sporty ve Vietnamu?
Kam se vydat na výlet ve Vietnamu?
Jaký je noční život ve Vietnamu?