Phu Quoc

Objevte s námi to nejkrásnější, co Phu Quoc nabízí.

Dovolená Phu Quoc: nejzábavnější ostrov Vietnamu

Překrásný tropický ostrov Phu Quoc patří k tomu nejlepšímu, co Vietnam nabízí: dlouhé bílé pláže pro relaxaci i vodní aktivity, korálové útesy, tropické pralesy a neobydlené odlehlé ostrůvky. Jeho letoviska i tradiční vesničky, posvátné chrámy a pagody, restaurace i street food stánky potěší všechny druhy cestovatelů. Slunečné tropické klima a pompézní turistické atrakce z něj dělají nevšední prázdninovou destinaci.
Phu Quoc

Pláže Phu Quoc: jemný bílý písek, palmy a tyrkysové moře

Pláže ostrova patří k nejlepším ve Vietnamu; písek je tu neskutečně jemný, vstup do vody příjemně plynulý a voda průzračná jako sklo s odstíny tyrkysové. Rychle se tu rozvíjí turistická infrastruktura, ale některé pláže zůstávají stále nedotčené. Jihozápadní pobřeží je rušné, na severu a východě jsou pláže klidné a nedotčené. Mezi populární se řadí dlouhá Long Beach, sněhobílá Bai Sao či odlehlá Ganh Dau lemovaná palmami a zelenými kopci. Okolní ostrůvky ukrývají nádherné opuštěné pláže.

Phu Quoc: popis a zajímavosti

Phu Quoc, největší ostrov Vietnamu, se rozkládá na 574 km2 v Thajském zálivu, 40 km od nejbližšího vietnamského města Ha Tien a jen 15 km od pobřeží Kambodže. Náleží k němu ještě 21 ostrůvků. Tento tropický ráj (zvaný též Perlový ostrov), před pár lety takřka neznámý, se rychle rozvíjí v přední plážovou destinaci. Najdete zde i neporušenou přírodu; většinu severní části ostrova pokrývá národní park. Výhodou je i dobrá dostupnost ostrova, z Prahy sem doletíte přímým letem.
 
Lanovka 3S na ostrově Phu Quoc

Zájezd na Phu Quoc: co vidět, jak se bavit, kam za atrakcemi

Podívejte se na Phu Quoc z ptačí perspektivy

3S lanovka z Phu Quoc na ostrůvek Hon Thom je nejdelší trojlanovou visutou lanovku na světě (8 km). Výhledy z výšky 160 m jsou úchvatné. Během vznášení nad zelenými ostrovy můžete vidět lesy, korálové útesy a jasně tyrkysový oceán se stovkami rybářských lodí.

Věnujte se sportovním aktivitám

Ostrov Phu Quoc je ve Vietnamu nejlepší destinací pro vodní sporty. Vyzkoušejte šnorchlování a potápění u korálových útesů, windsurfing, kitesurfing či vodní skútr. Klidnější alternativou je jízda na kajaku podél pobřeží nebo golf.

Vydejte se na ostrovy kolem Phu Quoc

V souostroví Phu Quoc je dalších 21 ostrovů, z nichž každý má jedinečný ekosystém. Mnohé z nich jsou zcela neobydlené, s nedotčenou přírodou a plážemi. Vydejte se na výlet lodí na ostrovy Dam Ngang, Mai Rut Trong a Buom a prožijte šnorchlování a potápění u korálových útesů.

Ochutnejte místní speciality na nočním trhu

Noční trh Phu Quoc ve městě Duong Dong je vyhlášeným místem nočního života. Najdete tu více než stovku restaurací a stánků s jídlem – ochutnáte lahůdky vietnamské kuchyně, hlavně čerstvé mořské plody. Kromě jídla zde seženete také řemeslné výrobky, oblečení, šperky a suvenýry.

Pobavte se v zábavních parcích a na safari

Milovníci zábavy by neměli minout:
  • velkolepý zábavní komplex VinWonders s aquaparkem, lunaparkem, akváriem či delfíní show,
  • největší zoo ve Vietnamu (380 ha) Safari Park Vinpearl, domov asi 130 zvířecích druhů,
  • exkurzi do perlové a pepřové farmy a továrny na rybí omáčku (údajně nejlepší ve Vietnamu).