Kuba

Dovolená v barevném karibském ráji

Vítejte na Kubě!

Vlajka Kuby

Kuba, největší karibský ostrov a jedna z nejžhavějších turistických destinací posledních let, je skutečným rájem, který si vzhledem k dlouholeté izolaci zachoval neopakovatelnou atmosféru. Cestování na Kubu je jako návrat v čase, a to nejen kvůli oprýskané koloniální architektuře a americkým autům z 50. let. Nepotkáte tu žádné velké komerční řetězce a místní lidé jsou vřelí a opravdu rádi vidí turisty. Kuba se svým barevným životem, optimismem, hudbou, tancem, neobyčejnou historií, krásnou přírodou a úchvatnými karibskými plážemi rozhodně stojí za návštěvu.

Proč zájezd na Kubu? Tady je 8 důvodů

Přímý let

Let z Prahy na Kubu bez mezipřistání vás do oblastí HolguínCayo Santa María a Varadero dopraví rychle a bez přestupů. Moderní Airbus A330-300 nabízí maximální pohodlí, příjemná sedadla, Wi-fi, nízkou hladinu zvuku a česky mluvící personál. Po celou dobu letu budete mít k dispozici pestrý výběr palubní zábavy. K tomu všemu si můžete dopřát skvělý zážitek letu v business class

Krásné pláže

Kuba se pyšní třemi stovkami dokonalých karibských pláží s pudrově jemným bílým pískem a tyrkysově průzračnou vodou. Ať si vyberete jakoukoliv, nebudete zklamaní.

Skvělé počasí

Díky karibskému podnebí je Kuba perfektní destinací pro celoroční dovolenou. Teploty jsou tu po celý rok velmi přívětivé, o něco nižší v zimě v období sucha a vyšší v létě ve vlhkém období.

Barevná architektura

Havana, Trinidad a další historická města na Kubě mají impozantní koloniální architekturu. Staré město Havany (Habana Vieja) je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kdo chce kubánské hlavní město poznat, měl by dovolenou strávit v oblasti Cayo Santa María (lety od 1. 2. do 22. 3. 2025). V první části sezóny (od 26. 10. 2024 do 25. 1. 2025) létáme do mnohem vzdálenějšího Holguínu.
 

Kubánská kultura a hudba

Kultura na Kubě, včetně tance a hudby, je výsledkem staletí prolínání kultur importovaných na ostrov. Vychutnejte si kubánskou salsu, son, sambu a rumbu. Hudba a tanec jsou všudypřítomné, nejen v hudebních klubech a barech.

Aktivity

Kuba je ideální destinací pro sportovní i kulturní aktivity. Korálové útesy, křišťálová voda a množství ryb přitahují potápěče a milovníky šnorchlování, díky příznivým větrným podmínkám se tu daří windsurfingu i kitesurfingu, krasové jeskyně lákají speleology.

Přírodní krásy

Na Kubě najdete neobyčejnou přírodu: vysoké hory, biosférické rezervace s unikátními ekosystémy, deštné lesy, krasové jeskyně, laguny, vodopády a korálové útesy.

Kulinářské zážitky

V kubánské kuchyni se mísí karibské, španělské a africké vlivy. Ochutnejte tradiční ropa vieja (trhané hovězí maso) nebo moros y cristianos (černé fazole s rýží) a nezapomeňte na kubánský rum.

Pláž na Kubě
Výroba doutníků, Kuba

Nejzajímavější destinace pro vaši dovolenou na Kubě

Jardines del Rey

Jardines del Rey na severu kubánského pobřeží tvoří slavné kubánské cayos – skupina deseti krásných ostrůvků s bílým pískem a průzračnou vodou. Nejznámější jsou ostrůvky Cayo Coco a Cayo Guillermo s nádhernými plážemi s bílým pískem, tyrkysovými vodami a korálovými útesy. Je to oblíbená destinace pro potápění, šnorchlování a vodní sporty.

Ostrůvek Cayo Santa María o rozloze pouhých 18 km² nabízí přes 10 km rajských pláží s jemným bílým karibským pískem a nádherně čistou vodou. Svojí krásou směle soutěží i s proslulým Varaderem. Není divu, že ho místní přezdívají „Rosa Blanca de los Jardines del Rey“ (Bílá růže souostroví Jardines del Rey). Jedinečné prostředí doplňuje bujná tropická vegetace a chráněná endemická fauna a flóra.
 

Atlantské severní pobřeží

Atlantské severní pobřeží Kuby je oblíbená turistická oblast bohatá na nádherné pláže, historické památky a atraktivní místa. Zahrnuje např. město Matanzas zvané díky mostům a kanálům „Benátky Karibiku“ nebo oblast Varadero s úžasnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Vyhledávané je i letovisko Jibacoa, jedna z nejlepších kubánských destinací pro potápění a šnorchlování.

Cayo Guillermo, Kuba
Pláž v Cayo Santa María

Havana

Karibská perla a hlavní kubánské město Havana má bohatou historii, živou kulturu a nádhernou architekturu. Stará Havana, historické jádro města zapsané na seznamu UNESCO, je plné malebných uliček, koloniálních budov a památek. Vedle ní stojí za prohlídku slavný pobřežní bulvár Malecón, moderní čtvrť Vedado plná obchodů a nočního života nebo elegantní čtvrť Miramar, kde sídlí ambasády a luxusní rezidence.

Atlantské východní pobřeží (Holguín)

Atlantské východní pobřeží je známé krásnými plážemi, historickými památkami a možností mnoha vodních sportů jako šnorchlování, potápění, jízda na vodním skútru a windsurfing. Na východě si nenechte ujít výlet do národního parku Alejandro de Humboldt (UNESCO) s krásnými stezkami, vodopády a deštným pralesem nebo krásné historické město Baracoa. Oblíbené letovisko této oblasti Guardalavaca se pyšní bílými plážemi a klidnou atmosférou.

Karibské pobřeží

Karibské pobřeží Kuby je vyhledávanou destinací s mnoha atraktivními místy, jako jsou historická města s malebnou koloniální architekturou Trinidad a Cienfuegos (obojí UNESCO). Živé pulsující centrum Santiago de Cuba se považuje za kolébku hudebního žánru son, jednoho ze základů salsy.

Stará Havana, Kuba
Katedrála v Havaně
Kubánské ženy

Canarreos Archipelago

Skupina ostrovů Canarreos Archipelago jihozápadně od Kuby je nedotčeným karibským rájem zvláště lákavým pro milovníky šnorchlování, potápění, rybaření a bílých panenských pláží. Ostrovy, z nichž největší je Cayo Largo del Sur, obklopuje několik korálových útesů s podmořskými jeskyněmi a bohatým mořským životem.

Věděli jste? Slovo „cayo“ se používá v karibských oblastech pro označení malých, plochých a nízko položených korálových ostrovů nebo písečných ostrůvků. Cayos často tvoří součást korálových útesů a mohou mít různý tvar a povrch, bývají zarostlé vegetací či pokryté pouze bílým pískem. Většinou je obklopují korálové útesy s bohatým podmořským životem.

Vnitrozemí

Pokud se vydáte do vnitrozemí Kuby, najdete tu nádherné přírodní parky (Topes de Collantes, Cienaga de Zapata) i krásná historická města, lákající na historické památky, malebné starobylé uličky a koloniální architekturu. Turisticky atraktivní jsou i tabákové plantáže a místní řemeslné trhy.

Západní oblast

Atraktivní a zajímavá je i západní oblast Kuby s bohatou historií, plážemi, barevnými domy a exotickou přírodou. Mezi turistickými taháky zde vyniká údolí Viñales (světové dědictví UNESCO) s krasovými jeskyněmi, tabákovými plantážemi a jedinečnou krajinou.
Údolí Vinales, Kuba
Topes de Collantes
Náš tip: Láká vás dovolená na Kubě? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 

Otázky a odpovědi k dovolené na Kubě

Jak dlouho trvá let na Kubu?
Které oblasti na Kubě jsou nejhezčí?
Proč zvolit zájezd na Kubu?

Mapa - Kuba


Nejlépe hodnocené hotely - Kuba