Kuba

Objevte s námi to nejkrásnější, co Kuba nabízí.

VÍTEJTE NA KUBĚ!
 

Kuba - právem je tento ostrov nazýván Perlou Karibiku. Tento největší ostrov Velkých Antil (110 860 km2) je ze severu omýván Atlantickým oceánem a z jihu Karibským mořem. Má vše, co lze od prázdninového ráje očekávat: nádherné pláže, teplé moře, příznivé podnebí a kvalitní služby. Kuba je unikátní, veselou, krásnou a nesmírně živou zemí. Politická izolace Kuby zabránila velkému náporu cestovatelů a způsobila, že si země uchovala svou neopakovatelnou atmosféru, kvůli níž sem mnoho cestovatelů míří na dovolenou. Kuba má ale také množství nádherných památek z koloniálních časů. Hlavní město Kuby Havana je často nazýváno „Paříží Karibiku“. Je jedním velkým muzeem. Kuba je kolébkou většiny latinsko-amerických tanců, jako je son, rumba, cha-cha a salsa. Zamiřte na svou exotickou dovolenou na ostrov zářivé tropické zeleně, karibských koktejlů, proslavených doutníků, chutného rumu, vášnivé salsy a krásných žen. Nechte se ukolébat šuměním moře a palem u skleničky Hemingwayova oblíbeného mojita nebo daiquiri k příjemnému odpočinku.

Kuba Dovolená na Kubě není jen proslulá dvacetikilometrová pláž v letovisku Varadero a azurové moře, ale i ostrůvky podél pobřeží, korálové útesy, jeskyně, hory, zálivy i divoké říčky. V bezprostřední blízkosti Kuby se nachází více jak 4 000 drobných ostrovů a korálových ostrůvků zvaných cayos. Největší ostrov je Isla de la Juventud – Ostrov mládeže, dříve zvaný Isla de Pinos. Přejmenován byl v roce 1978, kdy se v Havaně konal XI. světový kongres mládeže a studentstva. Převládajícím stromem na Kubě je palma královská, národní strom Kuby, která je i ve státním znaku země. Jedná se o až 40 m vysokou palmu se stříbrným kmenem, který bývá nad zemí zduřelý a dutý, používá se na výrobu bubnů. Místo ořechů plodí husté hrozny jader, z nichž se lisuje olej.
Kuba je ostrovem, který byl již kdysi legendou a kde život běží naplno i přes všechna úskalí přetrvávajícího socialismu. Kuba si kvůli své izolaci uchovala atmosféru méně uspěchaných dob, kdy byl život složen z drobných lidských radostí i velkých tragédií. Kuba je pro nás exotikou, plnou tradic. Užijte si zábavu a odpočinek. Kuba vám zůstane v srdci na celý život. Ernesta Hemingwaye učarovala natolik, že zde strávil většinu svého života. Vítejte na Kubě a seznamte se s ní i vy…

Kuba  Kuba 

Zdraví - očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u Vašeho praktického lékaře.

Důležité: Pro vstup na Kubu je podmínkou doklad o uzavřeném cestovním pojištění na léčebné výlohy, bez tohoto dokladu může být turistům vstup na území Kuby odmítnut.

Klima – oblečení
V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.

Poznávací programy a fakultativní výlety
jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomickýcha sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva.Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních čských operátorů GSM mobilních telefonů funguje v oblasti Varadera a Havany. Velká část Kuby není signálem pokryta. Na překážku může někdy být kolísající síla signálu. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora. Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Ve většině pobytových míst fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace. E-mailové spojení z Kuby je však zpravidla obtížné.

Elektřina
V některých hotelech se ještě můžete setkat se střídavým proudem o napětí 110 V. Je tu zpravidla americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Jejich obstarání na místě může být problematické. Stejně jako v jiných zemích regionu dochází i na Kubě k výpadkům dodávek elektrické energie. Hotely vyšších kategorií mají většinou pro podobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.

Ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queen size-beds až po nejširší king size-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči.

Pláže – Plavání
V provincii Matanzas se na některých místech těží ropa, která by v případěnehody a nepříznivých klimatických podmínek mohla být zanesena až směrem na Varadero. Vzhledem k podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing.
Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech někdy s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.

Placení
K placení na místě se používá tzv. konvertibilní peso CUC. Ke směně je nejpraktičtější používat EUR. Využití USD v přímém platebnim styku je zakázáno a jeho oficiální směna na místě je velmi omezena. V bankách jsou přijímány i cestovní šeky v USD i v EUR nebo kreditní karty (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Je třeba vzít v potaz, že na Kubě nejsou vůbec přijímány žádné šeky nebo kreditní karty vystavené americkými bankami nebo na americké banky jako např. AMERICAN EXPRESS nebo DINNERS CLUB. Běžný účet v hotelu i nákupy je třeba hradit v CUC v hotovosti. Někde přijímají i platební karty, především VISA. Možnost vyměnit peníze je mimo Havanu a Varadero velmi omezena.

Spropitné
Spropitné je důležitou součástí příjmu obyvatel a žijí z něj často celé rodiny. Kromě služeb v hotelu (pokojské např. zpravidla 10 EUR / pokoj/ pobyt) je obvyklé spropitné i místním průvodcům (cca 2 EUR za osobu a celodenní výlet) a řidičům autobusů (1 – 2 EUR za osobu a celodenní výlet). Za určitou normu se přijímá, že za služby, kdy je požadována symbolická záloha (např. za poskytnutí ručníků u bazénu nebo na pláži) klienti tuto zálohu nepožadují zpět. Za drobné úsluhy jsou kromě peněz akceptovány i pozornosti jako zapalovače, propisovačky, přívěsky na klíče, kosmetika, oblečení… Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

Kuba  Kuba   

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Kubu je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Jeho udělení je možné pouze před odjezdem z České Republiky. Cestovní kancelář EXIM TOURS a.s. vám zajistí vstupní vízum na požádání za poplatek 950 Kč na osobu. Vízovou kartu je každý účastník zájezdu povinen vyplnit podle k ní přiložené instrukce před příchodem k odbavovací přepážce na letišti před odletem na Kubu. Není povoleno škrtání nebo přepisování. Vízové karty jsou číslovány a nelze je nahradit! Při chybném vyplnění je výměna vízové karty možná jen při novém uhrazení příslušného poplatku za vízum. Při vstupu do země je klientům letištními úředníky vrácena orazítkovaná část vízové karty, kterou je třeba uchovat u cestovních dokladů. Pohraniční úřady ji odebírají při odbavení na letišti před odletem ze země. V případě ztráty této orazítkované části vízové karty je třeba projít dlouhou administrativní procedurou a na místě uhradit za novou kartu správní poplatek ve výši 35 EUR.

Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Hotelová recepce při příjezdu odebírá pasy a orazítkované díly vízové karty k registraci. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Na Kubu není povolen dovoz zboží (např. dárky) mimo věcí pro vlastní potřebu, jehož hodnota nepřesahuje 250 USD. Při dovozu zboží o hodnotě mezi 50–250 USD je třeba vyplnit celní prohlášení, jehož formulář vám bude na požádání poskytnut na příletovém letišti.

Důležité: Pro vstup na Kubu je podmínkou doklad o uzavřeném cestovním pojištění na léčebné výlohy, bez tohoto dokladu může být turistům vstup na území Kuby odmítnut.

Aktuální podmínky vstupu - Kuba

Kuba  Kuba 

 

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Havana
  • Časový posun: -5 hodin, v době platnosti letního času -6 hodin
  • Úřední jazyk: úředním jazykem na Kubě je španělština

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +537
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky na Kubě: Ave. Kohly No. 259 entre 41 y 43, Nuevo Vedado, Ciudad de La Habana, C.P. 10600
  • Telefon: +537 / 88 33 201, 88 33 467
  • Web: www.mzv.cz/havana
  • E-mail: havana@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: Kubánské Konvertibilní Peso (CUP)

Mapa - Kuba


Nejlépe hodnocené hotely - Kuba

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím