Cayo Santa Maria

Objevte s námi to nejkrásnější, co Cayo Santa Maria nabízí.

Dovolená Cayo Santa María: kousek ráje, který nebudete chtít opustit 

Tropický ostrůvek Cayo Santa María u severního pobřeží Kuby je, podobně jako Varadero nebo Cayo Largo, malým rájem pro všechny, kteří hledají klid na krásných plážích a pohodu v kvalitně vybavených resortech. Jeho půvabné pobřeží a křišťálové moře z něj dělá jednu z nejdokonalejších destinací v Karibiku. Měří zhruba 16 km na délku a 2 km na šířku a spolu se sousedními cayos (Cayo Coco, Cayo Guillermo) tvoří součást souostroví Jardines del Rey (Královské zahrady).
Cayo Santa María

Pláže v Cayo Santa María: 13 kilometrů bílého písku a tyrkysového moře

Jemný perleťový písek a průzračné teplé mělčiny ostrova patří k tomu nejlepšímu z kubánských pláží. Pláže Cayo Santa María pokrývají v téměř nepřerušeném pásu o délce 13 km celé severní pobřeží ostrova. Všechny jsou veřejné, ale lehátka a slunečníky mohou většinou využívat jen hoteloví hosté. Mezi nejkrásnější pláže patří Playa Perla Blanca (delfíni, korálové útesy). Panenská Playa Las Gaviotas na východním cípu ostrova v chráněné nezastavěné oblasti je fantastická pro šnorchlování a potápění.

Cayo Santa María: popis a zajímavosti

Letovisko Cayo Santa María se otevřelo cestovnímu ruchu až na konci 90. let. Turistický rozvoj tady díky tomu proběhl ohleduplnějším způsobem než jinde na ostrově. Oblast, přezdívaná pro své bílé pláže „Rosa Blanca de los Jardines del Rey“, leží u severního pobřeží Kuby asi dvě hodiny jízdy od mezinárodního letiště Santa Clara. S pevninou ji spojuje 48 km dlouhá hráz Pedraplén a jízda po ní je unikátním zážitkem. Na Cayo Santa Maria se dostanete z Prahy přímým letem bez přestupů.
 
Cayo Santa María

Zájezd do Cayo Santa María: co vidět, jak se bavit, kam za atrakcemi

Procházky, treky a pěší turistika

Na Cayo Santa María se můžete vydat na procházky podél pobřeží nebo zamířit na jih, kde dominuje nedotčená krajina s bujnou vegetací a endemickou flórou a faunou. Věděli jste, že Cayo Santa María je součástí biosférické rezervace Buenavista (UNESCO)?

Výlety lodí 

Zarezervujte si výlet lodí si a užijte si nádherný podmořský život; souostroví Jardines del Rey proslulo kvalitou potápěčských lokalit. Vyzkoušet můžete i vyhlídkové plavby katamaránem po neobydlených ostrovech se zastávkami na šnorchlování a zábavu.

Delfinárium Cayo Santa María

Delfinárium Cayo Santa María, otevřené v roce 2011, je jedním z největších na Kubě. Nabízí delfíní a lachtaní show, 6 velkých bazénů pro plavání a interakci s delfíny, akvárium, humří školku, bar „El Vapor“, restauraci „El Bergantin“ a obchod s fotografiemi.

Výlet do Remedios

Remedios je koloniální město (založené roku 1513) vzdálené od Cayo Santa María asi 60 km. Dominuje mu Centrální náměstí se dvěma kostely, muzeem a krásnými koloniálními památkami. Proslulo vánočním festivalem Las Parrandas de Remedios, ale okouzlí vás kdykoli v roce.

Noční život

Každý hotelový resort v Cayo Santa María nabízí vlastní „Fun Pub“ (bar, hudba a kulečník) otevřený až do půlnoci. Diskotéky „pueblos“ v zábavných centrech také pořádají malé karnevaly a živé show s kapelou, ohňostrojem a tancem pod hvězdami.

Mapa - Cayo Santa Maria


Nejlépe hodnocené hotely - Cayo Santa Maria