Varadero

VÍTEJTE NA VARADERU:
 

" Neopakovatelná atmosféra vyprchávajícího světa! Zdejší prostředí a Kubánci dokáží společně přetvořit vaši dovolenou v zážitek, který si rozhodně budete chtít zopakovat i v dalších letech."

Kuba je právem je tento ostrov nazýván Perlou Karibiku. Tento největší ostrov Velkých Antil (110 860 km2) je ze severu omýván Atlantickým oceánem a z jihu Karibským mořem. Má vše, co lze od prázdninového ráje očekávat: nádherné pláže, teplé moře, příznivé podnebí a milé služby. Zdejší prostředí a Kubánci dokáží společně přetvořit vaši dovolenou v zážitek, který si rozhodně budete chtít zopakovat i v dalších letech. Návštěvník může poznat více ze zdejšího životního stylu, navenek charakterizovaného proslulými doutníky a báječným rumem, který je tak vhodný pro všechny druhy karibských koktejlů. Na Kubě potkáte jedinečnou, barevnou, nesmírně živou kulturu a také řadu nádherných památek z koloniálních časů.

Kuba Kuba je unikátní, veselou, krásnou a nesmírně živou zemí. Politická izolace Kuby zabránila velkému náporu cestovatelů a způsobila, že si země uchovala svou neopakovatelnou atmosféru, kvůli níž sem mnoho cestovatelů míří na dovolenou. Kuba má ale také množství nádherných památek z koloniálních časů. Hlavní město Kuby Havana je často nazýváno „Paříží Karibiku“. Je jedním velkým muzeem. Kuba je kolébkou většiny latinsko-amerických tanců, jako je son, rumba, cha-cha a salsa. Zamiřte na svou exotickou dovolenou na ostrov zářivé tropické zeleně, karibských koktejlů, proslavených doutníků, chutného rumu, vášnivé salsy a krásných žen. Nechte se ukolébat šuměním moře a palem u skleničky Hemingwayova oblíbeného mojita nebo daiquiri k příjemnému odpočinku.
Dovolená na Kubě není jen proslulá dvacetikilometrová pláž v letovisku Varadero a azurové moře, ale i ostrůvky podél pobřeží, korálové útesy, jeskyně, hory, zálivy i divoké říčky. Užijte si zábavu a odpočinek. Kuba je ostrovem, který byl již kdysi legendou a kde život běží naplno i přes všechna úskalí přetrvávajícího socialismu. Kuba si kvůli své izolaci uchovala atmosféru méně uspěchaných dob, kdy byl život složen z drobných lidských radostí i velkých tragédií. Kuba je ostrovem zářivé tropické zeleně, pláží s jiskřivě zářivým pískem, míchaných nápojů včetně daiquiri, výtečných doutníků Cohiba, vyhlášeného rumu a pověstné flotily amerických vozů z padesátých let na kubánských silnicích. Kuba je pro nás exotikou, plnou tradic.
Kuba vám zůstane v srdci na celý život. Ernesta Hemingwaye učarovala natolik, že zde strávil většinu svého života. Vítejte na Kubě a seznamte se s ní i vy…

Zdraví - očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u Vašeho praktického lékaře.

Důležité: Pro vstup na Kubu je podmínkou doklad o uzavřeném cestovním pojištění na léčebné výlohy, bez tohoto dokladu může být turistům vstup na území Kuby odmítnut.

Klima – oblečení
V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.

  OSTROV KUBA, ATLANTSKÝ OCEÁN

Kuba

Poznávací programy a fakultativní výlety
Jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomickýcha sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva.Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních čských operátorů GSM mobilních telefonů funguje v oblasti Varadera a Havany. Velká část Kuby není signálem pokryta. Na překážku může někdy být kolísající síla signálu. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora. Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Ve většině pobytových míst fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace. E-mailové spojení z Kuby je však zpravidla obtížné.

Elektřina
V některých hotelech se ještě můžete setkat se střídavým proudem o napětí 110 V. Je tu zpravidla americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Jejich obstarání na místě může být problematické. Stejně jako v jiných zemích regionu dochází i na Kubě k výpadkům dodávek elektrické energie. Hotely vyšších kategorií mají většinou pro podobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.

Ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queen size-beds až po nejširší king size-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči.

Pláže – Plavání
V provincii Matanzas se na některých místech těží ropa, která by v případěnehody a nepříznivých klimatických podmínek mohla být zanesena až směrem na Varadero. Vzhledem k podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing.
Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech někdy s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.

Placení
K placení na místě se používá tzv. konvertibilní peso CUC. Ke směně je nejpraktičtější používat EUR. Využití USD v přímém platebnim styku je zakázáno a jeho oficiální směna na místě je velmi omezena. V bankách jsou přijímány i cestovní šeky v USD i v EUR nebo kreditní karty (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Je třeba vzít v potaz, že na Kubě nejsou vůbec přijímány žádné šeky nebo kreditní karty vystavené americkými bankami nebo na americké banky jako např. AMERICAN EXPRESS nebo DINNERS CLUB. Běžný účet v hotelu i nákupy je třeba hradit v CUC v hotovosti. Někde přijímají i platební karty, především VISA. Možnost vyměnit peníze je mimo Havanu a Varadero velmi omezena.

Spropitné
Spropitné je důležitou součástí příjmu obyvatel a žijí z něj často celé rodiny. Kromě služeb v hotelu (pokojské např. zpravidla 10 € / pokoj/ pobyt) je obvyklé spropitné i místním průvodcům (cca 2 € za osobu a celodenní výlet) a řidičům autobusů (1 – 2 € za osobu a celodenní výlet). Za určitou normu se přijímá, že za služby, kdy je požadována symbolická záloha (např. za poskytnutí ručníků u bazénu nebo na pláži) klienti tuto zálohu nepožadují zpět. Za drobné úsluhy jsou kromě peněz akceptovány i pozornosti jako zapalovače, propisovačky, přívěsky na klíče, kosmetika, oblečení… Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

Kuba  Kuba

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Kubu je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Jeho udělení je možné pouze před odjezdem z České Republiky. Cestovní kancelář EXIM TOURS a.s. vám zajistí vstupní vízum na požádání za poplatek 950 Kč na osobu. Vízovou kartu je každý účastník zájezdu povinen vyplnit podle k ní přiložené instrukce před příchodem k odbavovací přepážce na letišti před odletem na Kubu. Není povoleno škrtání nebo přepisování. Vízové karty jsou číslovány a nelze je nahradit! Při chybném vyplnění je výměna vízové karty možná jen při novém uhrazení příslušného poplatku za vízum. Při vstupu do země je klientům letištními úředníky vrácena orazítkovaná část vízové karty, kterou je třeba uchovat u cestovních dokladů. Pohraniční úřady ji odebírají při odbavení na letišti před odletem ze země. V případě ztráty této orazítkované části vízové karty je třeba projít dlouhou administrativní procedurou a na místě uhradit za novou kartu správní poplatek ve výši 35 €.

Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Hotelová recepce při příjezdu odebírá pasy a orazítkované díly vízové karty k registraci. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.
Na Kubu není povolen dovoz zboží (např. dárky) mimo věcí pro vlastní potřebu, jehož hodnota nepřesahuje 250 USD. Při dovozu zboží o hodnotě mezi 50–250 USD je třeba vyplnit celní prohlášení, jehož formulář vám bude na požádání poskytnut na příletovém letišti.

Důležité: Pro vstup na Kubu je podmínkou doklad o uzavřeném cestovním pojištění na léčebné výlohy, bez tohoto dokladu může být turistům vstup na území Kuby odmítnut.

Upozornění - s platností od 1. 8. 2015 zavedla Kanada systém elektronického povolování cest  tzv. Electronic Travel Authorization (eTA), jehož cílem je prověřit cestující v letecké dopravě (vč. tranzitu) v rámci bezvízového styku.

Povinnost zajištění eTA registrace platí i pro klienty, kteří přes Kanadu pouze tranzitují. Klienti bez platné registrace eTA nebudou v destinaci odbaveni na zpátečním letu přes Kanadu.

Žádost o elektronické povolení cesty musí podat osobně každý účastník zájezdu prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada http://www.canada.ca/eTA

  • eTA musí vyplnit na uvedené stránce každý cestující  osobně
  • poplatek za eTA je 7,-CAD, je třeba platit kartou
  • eTA platí 5 let (nebo po dobu platnosti pasu)

Zde naleznete odkaz na krátké instruktážní video, jak autorizaci eTA snadno zajistit:

Vyřízení žádosti o elektronické povolení cesty eTA bude trvat cca 48 hodin.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Varadero – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 13denního zájezdu na 11 nocí, v případě 12denního zájezdu na 10 nocí, v případě 10denního zájezdu na 8 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/ pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby, vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 950 Kč na osobu).

Kuba  Kuba

  LETOVISKA

VARADERO
Zdejší proslulá pláž, Varadero je synonymem pro krásnou dovolenou u moře a má pro to veškeré přírodní předpoklady. Poloostrov Hicacos se jako prst natažený směrem k Floridě odděluje ze severního pobřeží Kuby necelých 100 km východně od Havany. Severní strana poloostrova je lemována přes 20 km dlouhou pláží z bělostného korálového prachového písku a azurovým mořem. Podél pláže leží hotely tohoto nejlepšího a nejznámějšího kubánského turistického letoviska. Jde o výkladní skřín, v níž si turisté ze všech zemí světa včetně USA (navzdory embargu) užívají nádherného prázdninového prostředí. Jako turistická zóna nemá letovisko jasně vyhraněné centrum, ale jsou zde i parky a místa, kde je soustředěn prodej rukodělných suvenýrů, restaurace a zábavní parky, prvotřídní golfové hřište, delfinárium i malá ukázka tropické přírody na okolních ostrůvcích. Celkový obraz doplňují nádherné vily z 20. - 30.tých let minulého století, kdy bylo Varadero jakousi obdobou americké Palm Beach a oblíbeným místem dovolené milionářské smetánky. Dnes jsou vily rodiny Du Pontů mondénními restauracemi nebo součástí hotelových komplexů.

HAVANA
Španělsky La Habana je hlavním městem Kuby a zároveň také největším městem této země, které jako magnet přitahuje cestovatele z celého světa. Město bylo prohlášeno jednou z památek světového kulturního dědictví pod ochranou UNESCO. Při procházce uličkami středověkého centra s jeho paláci, kostely a náměstími budete moci obdivovat místy zašlou a jinde krásně opravenou nádheru středověkých staveb. Na kouzlo staré Havany navázaly novější části města s významnými stavbami jako je havanský Kapitol, Velké divadlo a další. V moderní Havaně budete mít možnost seznámit se s místem lidových shromáždění na náměstí Revoluce,kterému dominuje památník J. Martího a vládní administrativní budovy.   Kuba

  UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Varadero

Mapa - Varadero


Nejlépe hodnocené hotely - Varadero

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.