Varadero

Objevte s námi to nejkrásnější, co Varadero nabízí.

Dovolená Varadero: výjimečné pláže na Kubě

Nejslavnější kubánské letovisko Varadero vyplňuje téměř celý uzoučký poloostrov Hicacos, vyčnívající do moře na severním pobřeží Kuby asi 36 km od města Matanzas a cca 140 km východně od Havany. Podél severní strany poloostrova se táhne nepřetržitý pás bílých pláží. Na severovýchodním konci najdete přírodní rezervaci Reserva Ecologica Varahicacos s panenskými lesy, jezery, jeskyněmi a turistickými stezkami. Na poloostrov se dokonce vešlo i oceňované 18jamkové golfové hřiště.
Varadero

Pláže ve Varaderu: jedny z nejúžasnějších na světě

20 km jemného bílého a růžového písku, bujná exotická vegetace a pozvolný vstup do klidného, tyrkysově zbarveného křišťálového moře, to je Playa de Varadero (Playa Azul). Zamilují si ji rodiny s dětmi, romantické páry, sportovci i senioři. Jednu z nejslavnějších pláží na Kubě ve skutečnosti tvoří 6 pláží, z nichž 3 největší jsou VaraderoRincón Francés a La Alameda. Rovnoběžně s ní vede hlavní pobřežní silnice (Avenida Primera/Avenida Playa) s restauracemi, bary a kavárnami.

Varadero: popis a zajímavosti 

Turistická oblast Varadero se trochu liší od zbytku Kuby, má méně kubánské autenticity a více luxusu i služeb. Místo v 16. století využívali Španělé pro doky a těžbu soli a v 19. století si zde budovali letní sídla bohatí Kubánci. Počátkem 20. století ho objevil americký magnát Irénée Du Pont a postaral se o jeho mezinárodní věhlas. Dnes je Varadero s mnoha luxusními resorty ideální destinací pro ty, kteří hledají pohodu na pláži, slunce, zábavu, koktejly a noční život. Z Prahy se sem létá přímým letem bez přestupů.
Poloha Varadera na Kubě
Umístění hotelů ve Varaderu

Zájezd do Varadera: co vidět, jak se bavit, kam za atrakcemi

Šnorchlování a potápění

Varadero je jedním z nejlepších míst Kuby pro potápění a šnorchlování. U korálových útesů můžete vidět manty, barevné tropické ryby i obří mořské želvy. Skvělým místem pro potápění je i Coral Beach s klidnějším mořem pár kilometrů od pláže Varadero.

Výlet na ostrovy

Vydejte se na výlet katamaránem na blízké tropické ostrůvky Cayo Largo nebo Cayo Blanco, kde se můžete vykoupat na nedotčených plážích s jemným bílým pískem a dokonale průzračnou tyrkysovou vodou. Součástí výletů je i oběd, open bar a zastávka na šnorchlování u korálových útesů.

Vodní sporty

Kde jinde, než v krásném tropickém prostředí s jemným pískem, mělkým břehem a dlouhými vlnami, byste měli zkusit některé vodní sporty jako kitesurfing, kajaky, plachtění či vodní skútry. Pro méně odvážné se nabízejí projížďky na šlapadlech nebo banánovém člunu.

Plavání s delfíny

Delfinario najdete v přírodní mangrovové laguně u přístavu Chapelin. Dvakrát denně tu probíhá delfíní show, fotografování a 20minutové plavání s delfíny, kdy se můžete naučit základy komunikace s těmito inteligentními zvířaty.

Návštěva jeskyní

Za prohlídku určitě stojí Cueva de Ambrosio s desítkami nástěnných domorodých maleb, Cueva de Saturno se sladkovodním jezírkem a komplex Cuevas de Bellamar v Matanzas s labyrintem sněhobílých stalagmitů a stalaktitů starších přes 300 000 let. Navíc se tady příjemně ochladíte!

Noční zábava

Mezi nejoblíbenější noční podniky v oblasti Downtown Varadero patří Calle 62 s živou hudbou a venkovním tanečním parketem, žhavá Casa de la Musica, živá diskotéka s open barem Havana Club nebo La Cueva del Pirata v jeskyni s kabaretem a noční taneční párty.

Mapa - Varadero


Nejlépe hodnocené hotely - Varadero