Malta

Dovolená plná památek a kulturního bohatství

Vítejte na Maltě!

Souostroví Malta je jedním z nejslunnějších a nejkrásnějších míst v Evropě. Středomořské klima, tisíciletá historie, atraktivní pláže, křišťálově čisté laguny, honosné mořské jeskyně, skalnaté zátoky a dramatické útesy, kde zažijete potápění a šnorchlování světové úrovně, jsou zárukou nezapomenutelné dovolené.

Malta, výjimečná kombinace přírodní krásy a historie

Slunné ostrovy Malty uprostřed Středozemního moře ukrývají pozoruhodnou koncentraci míst světového dědictví UNESCO. Zahrnují nejstarší volně stojící kamennou architekturu na světě i směs náboženské a vojenské architektury z období starověku, středověku a raného novověku. 8 000 let historie, rozmanitá kulinářská nabídka a obsáhlý kalendář akcí a festivalů – na Maltě si vybere každý podle svých zájmů.
Modrá laguna na ostrově Comino, Malta

6 důvodů, proč se vydat na zájezd na Maltu

  1. Maltské ostrovy jsou proslulé příjemným slunečným klimatem. V letní sezóně slunce svítí 12 hodin denně a koupat se dá od června do října.
  2. Maltské pláže jsou písčité, oblázkové i skalnaté, každý si tu může vybrat podle svého vkusu. Malta má jedny z nejhezčích pláží Středomoří.
  3. Ostrovy nabízejí množství outdoorových aktivit, od procházek a cyklistiky až po windsurfing. Nejoblíbenějším sportem je potápění a šnorchlování.
  4. Kuchyně Malty odráží vliv mnoha civilizací, které prošly ostrovy v průběhu staletí. Nenechte si ujít místní pouliční jídla včetně slavného maltského pastizzi.
  5. Malta je považovaná za skvělou rodinnou destinaci s rozmanitými zážitky a aktivitami při cestování s dětmi. Vyzkoušejte turistický vláček FunTrain, vodní parky a Popeye Village.
  6. Noci na Maltských ostrovech nejsou nikdy nudné. Nekonečný výběr barů, klubů, kasin, divadel a restaurací uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Kam zamířit během dovolené na Maltě

Valletta

Hlavní město Malty je velkolepá, opevněná Valletta (UNESCO). Leží na východním pobřeží ostrova Malta a založili ho rytíři maltézského řádu v 16. století. Představuje jeden z nejvýznamnějších evropských příkladů plánovaného renesančního města s precizně navrženými ulicemi, s nádhernými barokními paláci, zahradami a kostely.

Bugibba

Okouzlující město Bugibba, jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek ostrova na malebném severním pobřeží, je známé pro skvělé pláže, velkolepou promenádu i rušný noční život.

Cirkewwa

Klidné město Cirkewwa najdete na nejsevernějším výběžku ostrova Malta. Je to jeden z nejdůležitějších přístavů na Maltě, odkud vyplouvají trajekty na ostrov Gozo a v letní sezóně i výletní lodě do Modré laguny u ostrova Comino. Cirkewwa je vyhlášenou potápěčskou destinací s množstvím potápěčských škol. V okolí najdete několik příjemným menších písečných pláží.
Tradiční dřevěné balkony, Valletta, Malta
Ostrov Gozo
Plážová kavárna, Bugibba, Malta

Marfa

Marfa, klenot severního pobřeží Malty, je ideálním místem pro poznávání krás ostrova. V oblasti na vás čekají kvalitní pláže jako Mellieha a panenská příroda s nádherným výhledem. Z Marfy se můžete vydat do zábavního parku Popeye Village nebo do mořského parku Mediterraneo, kde máte možnost plavat s delfíny. Blízko Marfy najdete ikonickou červenou opevněnou věž.

Mellieha

Nejsevernější město na Maltě, Mellieha, ztělesňuje uvolněnou alternativu k rušnější Vallettě. Zdejší atrakcí jsou oblíbený zábavní park Popeye Village a Ghadira Bay, 800 metrů dlouhá písečná pláž s šarmem tropického ráje. Mellieha je také perfektním výchozím bodem pro výlety na ostrov Gozo.

Qawra

Letovisko Qawra leží na malém, krásném poloostrově na severním pobřeží Malty. Tato malá lokalita je nejen turistickým rájem plným hotelů, restaurací a nákupních center, ale také historických památek a pláží, ideálních pro opalování, potápění a šnorchlování. Rezidenční čtvrť se rozvinula kolem historické věže Qawra, postavené v roce 1638 řádem sv. Jana.

Senglea

Senglea se nachází naproti Vallettě na východě Malty. Za dob rytířů se této lokalitě přezdívalo L'isola (ostrov), ale ve skutečnosti je to poloostrov do zálivu Grand Harbour. S rozlohou pouhých 0,2 km2 je to nejmenší město na Maltě, zato nejhustěji osídlené. Je to také jedno z nejstarších maltských měst s bohatým kulturním dědictvím a poutavou atmosférou úzkých křivolakých uliček.
Zátoka St Peter's Pool
Červená věž u Marfy
Qawra, Malta

Sliema

Kosmopolitní a moderní Sliema se rozkládá mezi Vallettou a St Julian's, kam se táhne nádherná viktoriánská přímořská promenáda dlouhá 3 kilometry. Kdysi malá rybářská vesnice se proměnila v jedno z nejhustěji osídlených center Malty a stala se magnetem pro milovníky volnosti, vysoké kvality života, skvělého počasí a dostupných cen.

St. Julians

V letovisku St Julians (San Giljan), přezdívaném „hlavní město zábavy Malty“, najdete nejvyšší koncentraci luxusních hotelů, restaurací, koupališť, nočních klubů a barů. Vyhlášeným centrem nočního života je malá čtvrť Paceville. Městu dominuje nejvyšší budova na Maltě Portomaso Tower (98 metrů), barokní palác a přilehlé zahrady.

Ostrov Gozo

Gozo, druhý největší ostrov souostroví Malta, je autentičtější, uvolněnější a malebnější než hlavní ostrov. I tady najdete cenné historické památky, např. neolitický chrám Ggantija (UNESCO).

Ostrov Comino

Nejmenší ostrůvek Malty Comino leží mezi Maltou a Gozem. Je to ráj milovníků přírody, potápění a šnorchlování. Auta jsou zde zakázaná (až na výjimky) a stojí tu jediný hotel. Jeho hlavním magnetem je nádherná Modrá laguna a několik dalších kouzelných pláží s jemným pískem a azurovou vodou.
Sliema, Malta
St. Julian’s
Náš tip: Láká vás dovolená na Maltě? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Maltě

Proč jet na dovolenou na Maltu?
Která místa a letoviska na Maltě jsou nejhezčí?
Jak daleko je Malta vzdálená od ČR?
Jak dlouho trvá let na Maltu?
Je nějaký časový posun mezi ČR a Maltou?

Mapa - Malta


Nejlépe hodnocené hotely - Malta