Kypr

Dovolená plná slunce, křišťálového moře a antických památek

Vítejte na Kypru!

Vlajka Kypru

Středomořský ostrov Kypr je jednou z nejpříjemnějších dovolenkových destinací. Oplývá sluncem, neuvěřitelně průzračným čistým mořem, krásnou přírodou, vynikajícím jídlem a vínem i starodávnými památkami. Není divu, že si ho podle mýtu zvolila za místo svého zrození i řecká bohyně krásy a lásky Afrodité.

Ať už na dovolené na Kypru hodláte jen zabořit nohy do teplého písku a vystavit se středozemnímu slunci nebo objevovat kouzlo podmořského světa, vyzkoušet si vodní sporty či ochutnávat vynikající víno, na Kypru jste na správném místě. Nezáleží přitom, vyberete-li si letoviska severního Kypru (tureckého), nebo některý z resortů západního a jižního Kypru (řeckého).

„Most milenců“, Kypr
Tradiční kyperská vesnice Lania

7 důvodů, proč na dovolenou na Kypr

  • Perfektní středomořské klima a 300 slunečních dní v roce: podnebí na Kypru s průměrnou roční teplotou 24 °C je jedním z nejstabilnějších a nejteplejších v Evropě.
  • Úžasné pláže i dokonale čisté moře: na Kypru najdete vše, bílý jemný písek, oblázky i skaliska, divoké zátoky i dlouhé pláže s vybavením.
  • Uvolněný životní styl a pohodoví lidé: Kypřané mají vřelou a přátelskou povahu a rádi si užívají života. Zkuste totéž.
  • Zábava: nabídka mnoha aktivit zahrnuje vodní sporty, nakupování a objevování památek.
  • Originální gastronomie: kyperská kuchyně je zajímavým mixem tureckých a řeckých jídel. Neodolatelné je kyperské víno Commandaria.
  • Noční život: na Kypru najdete množství nočních klubů, barů i diskoték, nejlepší párty s open-air koncerty se konají od června do srpna.
  • Bezpečí: Kypr je známý jako jedna z nejbezpečnějších zemí v Evropě s nízkou kriminalitou.
Pláž Nissi, Kypr
Antický Kourion

Náš tip: Láká vás dovolená na Kypru? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Kypr.

Otázky a odpovědi k dovolené na Kypru

Proč navštívit Kypr?
Co se dá dělat na Kypru?
Je Kypr bezpečnou zemí?

Mapa - Kypr


Nejlépe hodnocené hotely - Kypr