Pláže Kypru – božské koupání na ostrově lásky

Kypr je díky svému klimatu fantastickou plážovou destinací. Jeho pláže patří k nejčistším a nejbezpečnějším ve Středomoří, nad více než 50 z nich vlaje Modrá vlajka, certifikát nejvyšší kvality. Kypr má širokou škálu pláží, které pokrývá bílý i tmavý písek nebo oblázky. Nenechte si ujít návštěvu ostrovních divokých pláží, které jsou domovem endemické středomořské želvy zelené a želvy obecné.

Afroditina pláž, Kypr

Kyperské pláže se tradičně dělí na městské, hotelové a divoké. Městské pláže jsou nejoblíbenější, jsou blízko u turistických center, pronájem lehátek je za pár euro a najdete tam i vybavení pro aktivity, jako je vodní lyžování, jízda na banánu, jet-ski, kite & windsurfing nebo potápění. Hotelové pláže mají vyšší úroveň služeb za vyšší ceny. Na divoké pláže musíte dál od turistických oblastí, zato si plně vychutnáte krásu panenské přírody a klid.

Nejkrásnější pláže severního Kypru

Zlatá pláž

Jedna z nejkrásnějších pláží severního Kypru je nedotčená stejně jako okolní příroda. Leží v chráněné oblasti poloostrova Karpaz a pyšní se zlatými písečnými dunami, křišťálovou tyrkysovou vodou, hnízdícími želvami a divokými osly.

Pláž Alagadi (Turtle Beach)

Krásná písečná pláž se skládá ze dvou zátok, rušné a odlehlejší. V létě můžete sledovat líhnutí mořských želviček, a když už tu budete, neměli byste minout místní přírodní skalní jezírka s prohřátou vodou.

Pláž Salamis

Ideální místo, pokud chcete spojit koupání s návštěvou starověkých památek. Pláž, vzdálená 9 km od Famagusty, lemuje rozsáhlé antické ruiny starověkého města Salamis.

Zlatá pláž, Karpaz, Kypr
Pláž Alagadi
Pláž Salamis s antickými ruinami, Kypr

Nejkrásnější pláže jižního Kypru

Pláž Nissi

Chráněná zátoka s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou je hvězdnou pláží Kypru. Voda v zátoce je tak mělká, že se dá lehce přejít na skalnatý ostrůvek Nissi. Během letních měsíců je pláž proslulá živými hudebními akcemi, které přitahují hlavně mladší návštěvníky.

Pláž Lara

Nádherná divoká pláž, kde hnízdí mořské želvy, leží v chráněné přírodní rezervaci na poloostrově Akamas na západě ostrova, 27 km severně od Paphosu.

Afroditina pláž (Petra tou Romiou)

Ano, tady se podle báje vynořila z moře bohyně Afrodita. Novodobé bohyně se v této překrásné zátoce mohou vyhřívat na písku s oblázky s výhledem na rozeklané útvary Afroditiny skály.

Pláž Nissi s přiléhajícím ostrůvkem, Kypr
Pláž Lara
Afroditina pláž, Kypr

Věděli jste? Všechny pláže na Kypru jsou obecní, vstup na jakoukoli pláž, včetně hotelových, je zcela zdarma. Můžete si ovšem připlatit za lehátka, slunečníky nebo osušky. Pro hotelové hosty bývají služby na hotelových plážích zdarma.

Otázky a odpovědi o plážích na Kypru

Jak vypadají pláže na Kypru?
Jaké jsou nejkrásnější pláže Kypru?
Jsou pláže na Kypru čisté?
Jsou některé pláže na Kypru vhodné k surfování?