Severní Kypr

Objevte s námi to nejkrásnější, co Severní Kypr nabízí.

VÍTEJTE NA SEVERNÍM KYPRU!

Kypr je ostrov plný mýtů, podle kterých byly zdejší pobřežní vody rodištěm bohyně krásy a lásky Afrodity. Ostrov Kypr nabízí jedinečné spojení nádherných písečných pláží a bezpočtu památek. Severní Kypr (Turecká republika severního Kypru) je, de facto, nezávislý stát ležící v severní části ostrova. Nezávislost byla vyhlášena v roce 1983. Od jižní části ostrova, Kyperské republiky, je oddělen zelenou linií, spravovanou OSN a má rozlohu 3 355 km². Žije zde přes 265 tisíc obyvatel a hlavním městem je Lefkosia (turecký název pro rozdělenou Nikósii). Dalšími většími městy jsou Famagusta, Kyrenia, Morphou a Rizokarpaso.

Severní Kypr

Severní Kypr – dovolená v autentickém Středomoří

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři, v jeho blízkosti leží Řecko, Turecko, Jordánsko a Egypt. Na Kypru si můžete prohlédnout pozůstatky antických staveb starověkých Řeků a Římanů, byzantské kostely a také několik křižáckých pevností. Díky své poloze - v subtropickém pásu - je letní sezóna na Kypru delší než v jižních částech pevninské Evropy. Se zástupy turistů, kteří přijeli prozkoumat vnitrozemí ostrova, se zde ale můžete setkat i v zimních měsících. Ke specialitám místní kuchyně patří tradiční meze (výběr různých chuťovek podávaných jako hlavní jídlo), sýr halloumi a pálenka zivania.

Severní Kypr  Severní Kypr

Navzdory poněkud komplikovaným vztahům s jižní Kyperskou republikou je Severní Kypr bezpečným, pohostinným a příjemným místem pro nádhernou a nezapomenutelnou dovolenou.

Cestovní doklady pro zájezd na Severní Kypr

Při turistických cestách na Severní Kypr, které nepřesahují 30 dní pobytu, není od držitelů cestovních pasů pro ČR vyžadováno vstupní vízum. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data příjezdu. Čeští turisté mohou cestovat mezi oběma částmi Kypru na základě platného cestovního pasu. Děti musí cestovat s vlastním cestovním dokladem. Cestuje-li dítě mladší 18 let s rodičem jiného jména, s prarodiči nebo jinou osobou, doporučuje se písemný souhlas zákonného zástupce. Návrh vzoru souhlasu v českém a anglickém jazyce je ke stažení zde: Souhlas zákonného zástupce s vycestováním nezletilé osoby (DOCX, 32 KB) S ohledem na skutečnost, že Severokyperská turecká republika není uznávána jako samostatná republika nikým kromě Turecka, může být konzulární pomoc turistům pobývajícím v severní části ostrova poskytována pouze v omezeném rozsahu. V případě dotazů je na místě k dispozici česky či slovensky hovořící delegát.

Upozornění - na severním Kypru většina hotelů vyžaduje u pánů při večeři dlouhé kalhoty.

Severní Kypr

Důležité informace před dovolenou na Severním Kypru

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Lefkósie (Nikósie)
  • Časový posun: + 1 hodina
  • Úřední jazyk: úředním jazykem na Severním Kypru je turečtina

Kontaktní údaje

Měna

  • Měna: turecká lira (TL)

Oblasti v destinaci - Severní Kypr

Mapa - Severní Kypr

Nejlépe hodnocené hotely - Severní Kypr

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím