Pláže na Severním Kypru: kilometry nedotčeného zlatého písku

Slunce, moře a písek. Severní Kypr je nejspíš poslední oblastí v Evropě, kde najdete krásné dlouhé písečné pláže bez velkých hotelů a s minimem turistů. Můžete si v klidu užívat vyhřátý písek a výhledy na skalnatá pobřeží, prozkoumávat místní flóru a mořskou faunu nebo se vydat na výpravu do okolí; nedaleko každé pláže jsou k vidění jedinečná historická místa. Vyzkoušet můžete i vodní sporty včetně vodního lyžování, parasailingu a potápění.

Golden beach, Severní Kypr

Nejlepší čas na plážovou dovolenou na Severním Kypru

Pro relaxaci na pláži a krásné koupání můžete zvolit jakoukoliv dobu mezi květnem a polovinou října. Květen a červen je dobrá volba pro ty, kteří nemilují velké horko. Největší intenzitu má slunce od července do srpna, září a říjen je opět mírnější. Nejlepší doba pro milovníky orchidejí a ptactva začíná v březnu a končí začátkem května.

Hotelové pláže, plážové kluby i skryté zátoky

Na Severním Kypru můžete navštívit různé druhy pláží – veřejné, soukromé i hotelové. Většina hotelů má vlastní pláže s vybavením (lehátka, slunečníky, sprchy, toalety, občerstvení), které můžete využít, i když nejste hostem hotelu. Stačí zaplatit denní vstupní poplatek. Soukromé pláže jsou čisté a vybavené, mnoho z nich nabízí různé aktivity od potápění po pronájem vodních skútrů. Na tyto pláže se platí vstupné. Na veřejné pláže je vstup volný, připlácí se jen za pronájem slunečníku a lehátka. Pokud preferujete soukromí a chcete najít odlehlou klidnou pláž, vydejte se autem podél pobřeží, určitě najdete perfektní místo. Severní část ostrova nabízí spoustu malých písečných zátok.

Typická zátoka na Severním Kypru
Pláž Famagusta

Top 6 nejkrásnějších pláží Severního Kypru

Pláž Acapulco

Klenot oblasti Kyrenia, soukromá pláž Acapulco, patří k hotelu a lázeňskému komplexu. Pokud nejste hotelovým hostem, platíte vstupné. Pláž se pyšní extrémně čistým pískem, v areálu najdete obvyklé zázemí včetně velkého bazénu a tobogánů. Můžete si vyzkoušet i různé vodní sporty, tenis nebo golf.

Golden Beach

Když se dostanete na nejsevernější cíp ostrova (Bafra), přivítá vás slavná Zlatá pláž Karpas s kilometry zlatého písku. Podle mnohých je to nejkrásnější pláž ostrova, známá i z mýtů jako místo zrození bohyně Afrodity. Pláž je téměř nedotčená, bez obvyklé infrastruktury.

Alagadi

Jednou z nejlepších veřejných pláží Severního Kypru je „želví pláž“ Alagadi, kde můžete v letní sezóně vidět líhnoucí se želvičky. Jemný tmavý písek láká k lenošení, v čisté a teplé vodě se při potápění můžete setkat s želvami. Nenajdete tu ale žádné zázemí, nezapomeňte tedy na vodu a občerstvení.

Pláž na poloostrově Karpas
Pláž Alagadi, Severní Kypr

Escape Beach

„Úniková pláž“ s krásným zlatým pískem a mělkým vstupem do vody patří mezi turisticky populární pláže. Přestože se ale jedná o jednu z nejoblíbenějších pláží na Severním Kypru, nebývá přeplněná. Mezi aktivity u Escape Beach patří jízda na šlapadlech, kanoistika, volejbal nebo jízda na banánovém člunu. V letní sezóně se plážový klub Escape stává centrem nočního života. Vstup na pláž je placený.

Glapsides Beach

Veřejná pláž Glapsides v blízkosti Famagusty je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Moře je tu teplé a velmi čisté, s mělkým vstupem do vody. Občerstvení najdete v nedalekých kavárnách a za malý poplatek si můžete půjčit slunečníky a lehátka. Pláž nabízí komfort, bezpečí a nádherný výhled.

Silver Beach

Stříbrná pláž ve Famagustě, známá pro svou křišťálově čistou mořskou vodu, je skvělou volbou pro návštěvníky, kteří se chtějí potápět a šnorchlovat. Silver Beach je široká se spoustou místa pro každého, k dispozici jsou lehátka za rozumnou cenu a různé restaurace v okolí.

Pláž Iskele, Famagusta
Jedna z nedotčených pláží na ostrově Karpas, Severní Kypr

Otázky a odpovědi ke koupání na Severním Kypru

Otázky a odpovědi ke koupání na Severním Kypru
Jaké jsou nejkrásnější pláže na Severním Kypru?
Jak je to se vstupným na pláže na Severním Kypru?