Bar
Bar je pěkné přímořské město a přístav v jižní části černohorského pobřeží. Město obklopené olivovými háji má krásnou pobřežní promenádu, příjemné nepřeplněné pláže a množství restaurací a kaváren. Asi 4 km od přístavu můžete objevit jeho historického předchůdce, starobylé město Stari Bar, opuštěné v 19. století po válce Černohorců s Turky.
Bečiči
Lázeňské letovisko Bečiči navazuje na známé rušnější město Budva čtyřkilometrovou pobřežní promenádou. Bečiči je podstatně klidnější oblastí, s krásnými hotely v přírodním prostředí v blízkosti pláže a ve svahu nad ní. Chloubou letoviska je 1 950 m dlouhá písečná pláž, která v roce 1935 vyhrála v Paříži cenu Grand Prix za nejkrásnější pláž v Evropě.
Budva
Metropole černohorské turistiky. Největší a nejlépe vybavené letovisko černohorského pobřeží lemují horské masivy Lovčen a Paštroviči, které město chrání před chladnými severními větry a vytváří tak příjemné vlahé podnebí. Budva proslula svými krásnými plážemi s hrubým i jemným pískem a oblázky. Soustřeďuje se v ní sportovní, zábavní, společenský i kulturní život.
Budva je jedním z nejstarších měst Černé Hory a patří k nejstarším centrům osídlení na pobřeží Jadranu. Ve městě se dochovaly mohutné středověké hradby a dvě městské brány – Pevninská brána a Mořská brána. Při procházce uvidíte kamenné historické domy, propletete se směsicí úzkých uliček a pokocháte se dominantou v podobě biskupského kostela sv. Jana Křtitele z 9. století.
Buljarica
Mezi obcemi Petrovac a Čanj se rozkládá poklidná vesnička Buljarica. Oplývá množstvím kulturních a historických památek jako klášter Gradište z 12. století s věží Kufin nebo kostel sv. Petka, kudy vedla více než 300 let hranice mezi Evropou a Tureckem. Letovisko také nabízí jednu z největších pláží Budvanské riviéry – má délku 2 250 m a plochu 60 000 m2. Tvoří ji písek a velké oblázky.
Čanj
Rekreační středisko Čanj mezi městy Petrovac a Bar je oblíbené pro svou promenádu s několika restauracemi a kavárnami, která se nachází v bezprostřední blízkosti pláže. Biserna Obala přímo v centru se řadí mezi nejkrásnější pláže celé Barské riviéry. Je dlouhá 1 100 m a pokrývá ji písek připomínající perleť. Další pláž v bezprostřední blízkosti letoviska, Královnina pláž, je přístupná pouze z moře. Za potápěním se jezdí mimo jiné k Černému mysu.
Herceg Novi
„Zahradní město“ Herceg Novi, jedno z nejpříjemnějších prázdninových míst v Černé Hoře, se nachází v Boce Kotorské, asi 50 km od chorvatského Dubrovníku. Díky své poloze u vstupu do Kotorského zálivu má mimořádně příjemné klima, které prospívá bujné vegetaci: najdete zde magnólie, kaktusy, agáve, eukalypty i bugenvilie. Vedle botanické zahrady můžete obdivovat pravoslavný klášter Savina z 16. století, historické muzeum, hodinovou věž a osmanskou pevnost.
Kotor
Středověký Kotor je nejmalebnějším městem Černé Hory. Stojí na samém konci Kotorského zálivu na úpatí horského masivu Lovčen a turisty okouzluje labyrintem kamenných uliček obehnaných impozantní obrannou zdí a mnoha památkami. Patří k nim pravoslavná katedrála svatého Mikuláše, Dóžecí palác, Námořní muzeum aj.
Kotorský záliv (Boko Kotorska, UNESCO), jedna z nejkrásnějších zátok ve Středozemním moři, vznikla před zhruba deseti tisíci lety zaplavením údolí dvou horských řek mořskou vodou. S celkovou délkou 28 km se jedná o největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře, který se dělí na čtyři menší zálivy (Hercegnovský, Risanský, Kotorský a Tivatský). Jeho ostrovy, poloostrovy, mysy, holé vrcholky hor, ale i zelené kopce a barevná středomořská flóra vytvářejí celek, který činí z tohoto kraje jednu z nejromantičtějších částí Balkánského poloostrova.