Egypt

Objevte s námi to nejkrásnější, co Egypt nabízí.

VÍTEJTE V EGYPTĚ!

Egypt, zemi faraonů, dnes navštěvují turisté, toužící po slunci a potápění v křišťálově čisté vodě Rudého moře či po poznání tajemství, záhad a slávy starověkých památek. Dovolená v Egyptě nabízí mnoho skvělých zážitků. Baví vás šnorchlování, vodní sporty, láká vás jízda v poušti, třeba na čtyřkolkách či v terénních vozech? Rádi objevujete kouzlo jiných kultur a chcete na vlastní oči spatřit historické i architektonické skvosty? Anebo máte rádi golf? Navštivte Egypt a užijte si dovolenou plnou nezapomenutelných vzpomínek.

Egypt

Egypt, to je teplé počasí po celý rok. Jen 4,5 hodiny letu. Bezpočet archeologických památek, pyramidy a chrámy z dob faraónů. Dlouhé pláže a čisté moře s úžasným šnorchlováním a potápěním. Žádné složité vstupní dokumenty či povinné očkování. Písčité pláže, živoucí korálové útesy, často přístupné jen pár metrů od hotelu, nekonečná hladina jiskřícího se moře a ubytování s možností all inclusive na kvalitní úrovni, učiní vaši dovolenou plnou nezapomenutelných vzpomínek. Ať již zvolíte letní či zimní dovolenou, poznávací zájezd nebo dovolenou s dětmi. Rudé moře s jeho fascinujícím podmořským světem mohou objevovat nejen ti, kdo mají s potápěním bohaté zkušenosti. Díky množství kvalitních potápěčských center do hlubin zavítají i úplní začátečníci.

Egypt je ideální zimní dovolená u moře pro všechny, kdo se chtějí vydat podívat za sluncem uprostřed zimních plískanic a ohřát se. Od podzimu do jara zde panují příjemné teploty a moře má kolem 20°C. Je to ideální čas i pro poznávací a kombinované zájezdy. Poznejte historii, která je stará několik tisíc let a objevujte doteky slávy již dávno zaniklých říší. Srdcem Egypta je již více než tisíc let město Káhira. Pyšní se nádhernou architekturou z 19. století, římskými i raně křesťanskými památkami a jejím zlatým hřebem je islámská část, jejíž kopule a minarety, bazary či úzké uličky vás zavedou do pohádek Tisíce a jedné noci. V těsném sousedství hliněných domů se tyčí věže moderních staveb a budovy hotelů, po silnicích se vedle líných oslích povozů prohánějí nablýskané automobily. V jižní části města se nachází Koptská Káhira, která je součástí Staré Káhiry.

  EGYPT / RUDÉ MOŘE

Egypt

Až do příchodu Islámu byla zdejším centrem křesťanství, i když většina současných církevních staveb v této části Káhiry byla postavena až po dobytí Egypta muslimy. Mezi známé místní památky patří Koptské muzeum, Římská pevnost, Visutý kostel, klášter sv. Jiří nebo kostel sv. Jiří. Islámská Káhira je stará středověká čtvrť, jejíž centrum tvoří ulice Muski společně s Bazarem Chán al-Chalílí, kde si můžete zakoupit téměř vše od potravin až po oblečení. Nejznámějším objektem této části města je Citadela, středověká pevnost stará více jak 900 let, nacházející se na vrcholu hory Mokattam. Velký význam má i jedna z nejslavnějších káhirských mešit Al-Azhar, při které byla roku 988 založena druhá nejstarší univerzita na světě. V Gíze na západním břehu Nilu naleznete jeden ze sedmi divů světa, tři pyramidy patřící posledním faraonům 4. dynastie – Chufevovi, Chefrenovi a Menkaurovi. Plavby po Nilu zas představují jednu z nejlepších možností, jak si prohlédnout bujnou krajinu údolí tohoto veletoku a navštívit velkolepé památky, lemující jeho břehy. Prohlídky faraónských pokladů, malebně vylíčených i v řadách filmů a románů mají neodolatelné kouzlo mezi poznávacími zájezdy.

Egypt  Egypt

CESTOVNÍ DOKLADY

HURGHADA / MARSA ALAM

Podmínkou pro vstup do destinace je platný cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců po předpokládaném ukončení pobytu v destinaci. Pro přílety do Egypta v období do 30.4.2021 není požadováno turistické vízum v případě klientů, kteří cestují do některého z hotelů v letoviscích Hurghada a Marsa Alam (nutno předložit komplexní odbavení ke kontrole).“ Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

SHARM EL SHEIKH

Do oblasti Sharm El Sheikh není vízum vyžadováno, pokud cestující neopustí hotelový resort. Přesto vízum klientům doporučujeme, v případě, že se budou chtít účastnit některých fakultativních výletů či v nutnosti převozu do nemocnice. Vízum je možné pořídit přes naši cestovní kancelář při koupi zájezdu. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země. V případě, že máte o tuto službu zájem, stačí tento požadavek uvést do smlouvy o zájezdu (služba je zpoplatněna – viz odstavec v popisu konkrétní destinace „V ceně není zahrnuto”). V případě, že máte víza předplacena již z České republiky, kontaktujte po výstupu z letadla před pasovým odbavením zaměstnance naší partnerské cestovní kanceláře, označeného logem EXIM TOURS. Tomuto pracovníkovi předložíte voucher, na kterém je uveden počet víz, která máte předplacena. Na jeho základě vám budou vydána víza na počet osob, uvedených na voucheru. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Káhira
  • Časový posun: 0 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +20
  • Velvyslanectví: Konzulát České republiky: 4, Dokki street, 125 22 Giza, Cairo
  • Telefon: +20 / 233 339 700
  • Web: www.mzv.cz/cairo

Měna

  • Měna: Egyptská libra (LE)

Mapa - Egypt


Nejlépe hodnocené hotely - Egypt

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím