Hurghada

Nejlepší dovolená u Rudého moře

Vítejte v Hurghadě!

Hurghada je největší a nejoblíbenější rekreační oblastí v Egyptě. Nabízí vše, co si lze přát od perfektní dovolené – křišťálové teplé moře, jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě, sluneční svit po celý rok, dlouhé písečné pláže a širokou škálu aktivit. Je pověstná komfortem, dobrou dosažitelností nejznámějších egyptských památek a fantastickými lokalitami na potápění.

Hurghada se rozrostla od 80. let 20. století z původní rybářské vesničky na letovisko, které se táhne téměř 40 km podél pobřeží Rudého moře. Dovolená v Hurghadě se stala vyhlášeným místem pro relaxaci, potápění, zážitkové sportovní aktivity, ale i noční život a zábavu.
Barevný život v Rudém moři, Hurghada, Egypt

5 důvodů, proč zvolit dovolenou v Hurghadě

  1. Krásné písečné pláže a subtropické klima s možností koupání po celý rok, s průměrnými denními teplotami kolem 30 °C a teplotou vody, která od června do listopadu neklesá pod 25 °C
  2. Jedno z nejlepších potápění v Rudém moři s barevným mořským životem, skvělé šnorchlování, windsurfing, kitesurfing, plachtění, plážové sporty a další aktivity
  3. Nakupování s orientální atmosférou bazarů
  4. Vynikající arabská kuchyně a nekončící noční život
  5. Výlety za historií Egypta, dostupnost Káhiry (pyramidy v Gíze) i Luxoru (Karnak a Údolí králů)
Hurghada - mapa
Potápění k vraku lodi, Hurghada, Egypt
Náš tip: Láká vás dovolená na Hurghadě? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Hurghadu.

Letoviska v Hurghadě a okolí

Hurghada

Hurghada je největší egyptské turistické centrum. Oblibu si získala pro dlouhé písčité pláže, blízkost atraktivních korálových útesů a polohu v rozumné vzdálenosti od Káhiry či Luxoru.

Makadi Bay

Letovisko v krásném zálivu Makadi Bay láká na nádhernou pláž s blízkými korálovými útesy, golfové hřiště a hotely vyšší kategorie s výborným servisem a zázemím.

El Gouna

El Gouna, „egyptské Benátky“, je luxusní resort s hotely vystavěnými kolem uměle vyhloubených lagun. Najdete zde potápěčská centra, nákupní pasáže, restaurace, bazary, kasino i golfové hřiště.

Safaga

Safaga je poklidné letovisko asi 50 km jižně od Hurghady. Nabízí nádherné pláže s nedotčeným podmořským životem, malebný přístav i léčivé prameny. Není přeplněné turisty a je ideální pro milovníky šnorchlování, potápění a surfingu.

Sahl Hasheesh

Nová turistická oblast Sahl Hasheesh se nachází 18 km jižně od Hurghady kolem zálivu s dlouhou písečnou pláží. Najdete tu nejluxusnější hotely v Egyptě zasazené do krásné přírody, křišťálové moře a výborné podmínky pro potápění a šnorchlování.

Soma Bay

Letovisko Soma Bay má jedny z nejlepších pláží s pozvolným vstupem do moře, jedná se o ideální volbu pro rodiny s dětmi a milovníky zábavy.

Mešita El Mina, Hurghada
El Gouna, Hurghada, Egypt
Pobřežní promenáda v Sahl Hasheesh, Hurghada

Otázky a odpovědi k dovolené v Hurghadě

Proč si vybrat dovolenou v Hurghadě?
Kde jsou nejhezčí letoviska v oblasti Hurghady?
Dá se v Hurghadě pít voda z kohoutku?

Mapa - Hurghada

Nejlépe hodnocené hotely - Hurghada