Hurghada

Objevte s námi to nejkrásnější, co Hurghada nabízí.

VÍTEJTE V HURGHADĚ!

Hurghada je největší rekreační oblastí a letoviskem v Egyptě. Je pověstná komfortem, snadnou dosažitelností mnoha památek a potápěčskými centry, nabízejícími unikátní pohledy do bohatého podmořského světa. Hurghada je tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže, ale i relativní blízkost Káhiry i Luxoru s možností výletů za poznáním monumentálních staroegyptských památek: pyramid v Gíze a Sakkaře, chrámů v Karnaku a Luxoru i pohřebišť v Údolí králů a královen. Mimo výletů za historií můžete poznávat i blízké ostrůvky (nejznámějším je ostrov Giftún) s jejich neopakovatelným světem korálových útesů.

Egypt - Hurghada

Spropitné
Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Zdraví – očkování
Při cestách do Egypta není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

CESTOVNÍ DOKLADY

I přes to, že ke vstupu do Egypta je vyžadováno vízum, nemusíte se obávat žádné zbytečné byrokracie. Vízum je možné pořídit přes naši cestovní kancelář při koupi zájezdu. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země. V případě, že máte o tuto službu zájem, stačí tento požadavek uvést do smlouvy o zájezdu (služba je zpoplatněna – viz odstavec v popisu konkrétní destinace „V ceně není zahrnuto”). V případě, že máte víza předplacena již z České republiky, kontaktujte po výstupu z letadla před pasovým odbavením zaměstnance naší partnerské cestovní kanceláře, označeného logem EXIM TOURS. Tomuto pracovníkovi předložíte voucher, na kterém je uveden počet víz, která máte předplacena. Na jeho základě vám budou vydána víza na počet osob, uvedených na voucheru. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Egypt - Hurghada  Egypt - Hurghada

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: Letecká doprava do Egypta v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostích poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a vstupní vízum (cestovní kancelář Vám vstupní vízum na požádání za poplatek zajistí).

LETOVISKA

HURGHADA
Hurghada je tradiční egyptské turistické centrum na africkém pobřeží Rudého moře. Výhodou tohoto místa jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i poloha v rozumné vzdálenosti od Káhiry i Luxoru s jejich lákadly v podobě monumentálních staroegyptských památek: pyramid v Gíze a Sakkaře, chrámů v Karnaku a Luxoru i pohřebišť v Údolí králů a královen.

MAKADI BAY
Letovisko Makadi Bay, vzdálené od Hurghady 35 km je vyhlášené díky své nádherné pláži, v jejíž těsné blízkosti najdete překrásné korálové útesy, poskytující nezapomenutelnou podívanou všem, kdo se rozhodnou prozkoumat tajná zákoutí mořského světa. Stojí zde zejména hotely vyšší kategorie, jejichž předností je výborný servis. Je ideálním místem ke strávení nadstandardní rodinné dovolené, plné slunce, vodních radovánek a aktivní zábavy. V minulých letech zde vyrostlo i menší „centrum”, v němž můžete posedět v některé z restaurací či typických kaváren a které poskytuje servis na evropské úrovni. Na své si přijdou i milovníci golfu, kteří zde mají k dispozici golfové hřiště.

EL GOUNA
Stejně jako resort Makadi, bylo i toto letovisko nově vytvořeno. Kolem uměle vyhloubených lagun jsou rozprostřeny hotely v orientálním stylu a celé místo na vás tak působí jako orientální vesnička. Koupat se můžete buď v lagunách anebo na pláži u otevřeného moře, k níž téměř z každého hotelu jezdí v pravidelných intervalech lodičky. Součástí letoviska je i malé centrum s obchody, restauracemi a kavárnami, naleznete tu i akvárium a jachetní přístav. I zde existuje pravidelná doprava do Hurghady.

Egypt - Hurghada  Egypt - Hurghada

SAFAGA
Poklidné letovisko je vzdáleno asi 50 km jižně od Hurghady. Safaga nabízí nádherné pláže s bohatým a nedotčeným podmořským životem, poetický přístav a dokonce léčivé prameny. Místo pro klidnou dovolenou u moře bez davů, ideální pro rodiny s dětmi i milovníky šnorchlování, potápění, windsurfingu či kitesurfingu. Naleznete zde malou promenádu, lemovanou obchůdky, restauracemi a typickými egyptskými kavárnami.

SAHL HASHEESH
Nová turistická oblast Sahl Hasheesh se nachází 18 km jižně od Hurghady kolem zálivu Sahl Hasheesh s krásnou dlouhou písečnou pláží. Návštěvníci zde najdou kombinaci nejluxusnějších hotelů v Egyptě, příjemné promenády, krásné přírody, čistého moře s korálovými útesy s výbornými podmínkami pro potápění a šnorchlování.

SOMA BAY
Letovisko Soma Bay se nachází 45 km jižně od města Hurghada v příjemném prostředí na malém poloostrově. Zdejší pláže jsou písečné, místy s pozvolným vstupem do moře. Oblast je ideální volbou pro rodiny s dětmi a pro milovníky zábavy – na plážích je k dispozici velké množství vodních sportů. Soma Bay rovněž nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Na své si přijdou i milovníci golfu, naleznete zde velmi kvalitní 18 jamkové golfové hřiště.

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Hurghada

Oblasti v destinaci - Hurghada

Mapa - Hurghada

Nejlépe hodnocené hotely - Hurghada

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím