Pláže v Hurghadě: které jsou nejkrásnější?

S pobřežím dosahujícím 40 km je oblast Hurghady skutečným prázdninovým rájem s úžasnými písečnými plážemi a čistým průzračným mořem. I když Hurghada nedosahuje proslulosti potápěčských lokalit letovisek Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh, i tady je potápění mezi korálovými útesy velkým zážitkem.
Ostrov Giftun, Hurghada, Egypt
Náš tip: I na krásných písčitých plážích mohou být někde vstupy do moře komplikované. Některé pláže mají velmi mělké pobřeží, tvořené korálovými lagunami. V těchto případech jsou směrem do moře vybudovaná umělá mola, ze kterých si zaplavete bez problémů. Pokud míříte do Egypta s malými dětmi nebo pouze pro požitek z pláže, ujistěte se předem, jaký vstup do vody nabízí váš hotel.

Nejlépe hodnocené pláže Hurghady 

V Hurghadě a okolních oblastech (El Gouna, Sahl Hasheesh, Soma Bay a Makadi Bay) jsou desítky veřejných a soukromých pláží. Většina hotelů v Hurghadě má vlastní soukromou pláž, na veřejné pláže se obvykle platí vstupné od 20 do 250 egyptských liber (27–340 Kč).
  • Pláže Old Vic a Dream Beach, dvě z nejčistších, nejbezpečnějších a nejoblíbenějších pláží s krásným pískem a vybavením pro sporty i zábavu leží přímo v Hurghadě.
  • Pláže Sahl Hasheesh v nádherném zálivu u Rudého moře nabízejí 12 km bílého písku s panoramatickým výhledem na záliv a pobřežní ostrovy.
  • Pláže v Makadi Bay se pyšní krásnými lokalitami pro šnorchlování a potápění a pozvolným písečným vstupem do vody, příjemným pro děti.
  • Záliv Soma Bay má nejlepší písečné pláže v Hurghadě s možností mnoha aktivit (kitesurfing, beach volejbal, potápění, golf, plachtění). Pozvolný vstup do vody ocení rodiny s dětmi.
  • Sharm el Naga, jedno z nedotčených míst rudomořské riviéry, je rajská pláž s fantastickým podmořským životem, ideální na šnorchlování.
  • Na pláže Mahmya a Orange Bay na ostrově Giftun se dostanete lodí z Hurghady za 45 minut. Vynikají zářivým zlatým pískem a podmořským světem plným barevných korálů a života.
Pláž Hurghada, Egypt
Safaga, Hurghada

Kdy je vhodná doba pro dovolenou na pláži v Hurghadě?

Koupací sezóna v Hurghadě je vzhledem k pouštnímu subtropickému klimatu celoroční. Kdo preferuje slunce, horko a teplé moře, může zvolit letní měsíce, kdy se vzduch ohřívá na 35–40 °C a voda na 27 °C. Nejpříjemnější bývá doba od dubna do května a od konce září do listopadu. Ale i v nejchladnějších měsících (prosinec–únor) se teploty stále pohybují okolo 23 °C a moře má 21–22 °C.
Pláž Soma Bay, Hurghada
Makadi Bay, Hurghada, Egypt

Otázky a odpovědi ke koupání v Hurghadě

Které pláže v Hurghadě jsou vhodné pro malé děti?
Které pláže v Hurghadě jsou vhodné pro kitesurfing a windsurfing?
Existují v Hurghadě nudistické pláže?