Marsa Alam

Dovolená u nejkrásnějších korálových útesů Egypta

Vítejte v Marsa Alam!

Krása moře a neporušených korálových útesů v Marsa Alam nemá v Egyptě konkurenci. To je také důvod, proč do této oblasti míří milovníci potápění, šnorchlování i plavání v průzračné vodě plné barevného života. Podmořský svět je tady opravdovým vodním rájem, a když k tomu přidáte nepřeplněné pláže, jemný písek, palmy, historické památky i komfortní hotely za přátelskou cenu, pochopíte, proč je Marsa Alam favoritem pro rodinnou dovolenou.
Marsa Alam je oproti Hurghadě nebo Sharm El Sheikhu stále ještě nedotčená turistickým průmyslem, nenajdete tu velké zábavní parky ani nákupní centra. Lidé tu však patří k nejpohostinnějším a nejpřívětivějším v Egyptě a celá oblast má zajímavou historii. Těžilo se tu zlato i smaragdy a silnici, vedoucí z Marsa Alam na západ do Edfu v údolí Nilu, vystavěl už faraón Ptolemaios II.

5 důvodů, proč zvolit dovolenou v Marsa Alam

  1. Celoročně krásné počasí ideální pro potápění, s horkými letními měsíci bez deště a s příjemně teplou zimou
  2. Nedotčené korálové útesy Rudého moře s fantastickým podmořským světem, ráj potápěčů i šnorchlařů
  3. Jedny z nejkrásnějších pláží v Egyptě, průzračná voda a blízkost národních parků Wadi El Gemal a Gebel Elba
  4. možnost mnoha aktivit a výletů za památkami i do pouště
  5. klidná a pohodová atmosféra bez davů turistů
Náš tip: Láká vás dovolená na Marsa Alam? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Marsa Alam.

Letoviska pro vaši dovolenou v Marsa Alam a okolí

Marsa Alam, nejjižnější egyptské letovisko u Rudého moře a původně malá rybářská vesnička, je oblíbeným cílem potápěčů i surfařů. Klidná atmosféra města kontrastuje s vedlejším rušným střediskem Port Ghalib s přístavem pro výletní lodě, promenádou, kavárnami, restauracemi a nákupní zónou i krásnou pláží.

Letovisko El Quseir, které najdete asi 100 km severně od Marsa Alam, se pyšní historií starou 5 000 let. Dřívější výchozí bod pro poutníky do Mekky dnes okouzluje ospalou krásou, klidem a kilometry nedotčených podmořských korálů. Do El Quseiru míří nejen milovníci potápění; klidné letovisko s několika málo hotely doporučujeme i seniorům. Písečné pláže s pozvolným vstupem do vody ocení rodiny s dětmi.
Náš tip: Pokud plánujete potápění v podmořském ráji u Marsa Alam, vyplatí se vám investovat do kvalitního připojištění pro potápění. Potápěčské pojištění by mělo mít celosvětové pokrytí a mělo by obsahovat lékařské asistenční služby.

Otázky a odpovědi k dovolené v Marsa Alam

Proč si vybrat dovolenou v Marsa Alam?
Jak vypadá a kde leží Marsa Alam?

Oblasti v destinaci - Marsa Alam

Mapa - Marsa Alam

Nejlépe hodnocené hotely - Marsa Alam