Marsa Alam

Objevte s námi to nejkrásnější, co Marsa Alam nabízí.

VÍTEJTE V MARSA ALAM!

Marsa Alam je stále vyhledávanějším místem k prožití příjemné dovolené. Rozlehlé pláže s blýskavým pískem zlatobílé barvy a jemné konzistence, blankytné mořské vody, romantické pobřeží, zdobené palmami a hotelovými paláci, národní parky, historické památky, potápečská dobrodružství i výlety za poznáním bohatého okolí.

Marsa Alam

Donedávna byla Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou, ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji jí kromě výstavby nových hotelů pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001 . Největší turistický boom se v této oblasti teprve očekává a převládá názor, že během několika let se tato nádherná oblast, kde moře přímo sousedí s pouští, stane stejně oblíbeným místem pro dovolenou u moře, jako tolik žádaná Hurghada.

Spropitné
Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Zdraví – očkování
Při cestách do Egypta není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

CESTOVNÍ DOKLADY

I přes to, že ke vstupu do Egypta je vyžadováno vízum, nemusíte se obávat žádné zbytečné byrokracie. Vízum je možné pořídit přes naši cestovní kancelář při koupi zájezdu. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země. V případě, že máte o tuto službu zájem, stačí tento požadavek uvést do smlouvy o zájezdu (služba je zpoplatněna – viz odstavec v popisu konkrétní destinace „V ceně není zahrnuto”). V případě, že máte víza předplacena již z České republiky, kontaktujte po výstupu z letadla před pasovým odbavením zaměstnance naší partnerské cestovní kanceláře, označeného logem EXIM TOURS. Tomuto pracovníkovi předložíte voucher, na kterém je uveden počet víz, která máte předplacena. Na jeho základě vám budou vydána víza na počet osob, uvedených na voucheru. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Marsa Alam  Marsa Alam

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: Letecká doprava do Egypta v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostích poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby, doporučené bakšišné a vstupní vízum (cestovní kancelář Vám vstupní vízum na požádání za poplatek zajistí).

LETOVISKA

MARSA ALAM
V Marsa Alam sice nenajdete žádné turistické centrum města, jako například v Hurghadě, ale můžete se vydat třeba do městečka El Quiser, či Port Ghalib. I samotná vesnička Marsa Alam si stále zachovává svůj vesnický rytmus života, který zde můžete cítit téměř na každém kroku. Kontrastem k tomuto poklidu je uměle vybudované městečko Port Ghalib s přístavem pro výletní lodě a lodě potápěčů, promenádou s několika kavárnami a restauracemi, pláží a v neposlední řadě i několika hotely. Celá oblast Port Ghalib se neustále buduje a rozšiřuje svoje služby. V současné době zde vzniká plně vybavené konferenční centrum, ohromné sportovní zázemí a také nákupní zóna. V oblasti Marsa Alam jsou pláže písčité se vstupem do moře přes korálové podloží, či přes kamenitý pás. I když je u některých hotelů část pláže upravena k pohodlnějšímu vstupu, doporučujeme pro vaše pohodlí obuv do vody.

EL QUSEIR
Letovisko se rozprostírá přibližně 100 km severně od Marsa Alam s historií starou až 5 000 let! Dřívější výchozí bod pro poutníky do Meky, dnes okouzlí svou ospalou krásou a kilometry nedotčených podmořských korálů. Naleznete zde skvělé podmínky pro vaší dovolenou a odpočinek, neboť v tomto letovisku je zatím pouze několik hotelů. Život zde stále plyne v poklidu a můžete si v některé z místních kaváren, které mají své stolky a židličky rozmístěny přímo na pláži, vychutnat ten nádherný pocit uvolnění a odpoutání se od hektických dní dnešní doby. Písečné pláže většinou s pozvolným vstupem do vody, ocení především rodiny s dětmi, klidné letovisko doporučujeme i pro dovolenou seniorům.

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Marsa Alam

Oblasti v destinaci - Marsa Alam

Mapa - Marsa Alam

Nejlépe hodnocené hotely - Marsa Alam

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím