Aktivní dovolená v Marsa Alam: co vidět, prožít a navštívit

I když do Marsa Alam se jezdí hlavně za nejlepším potápěním v Egyptě, příznivci aktivní dovolené tu najdou řadu dalších aktivit, ať se jedná o vodní sporty, výlety do pouště a za egyptskými památkami, romantické vyjížďky podél pobřeží na koni nebo prohlídky přírodních rezervací.
Korálový útes Rudého moře, Marsa Alam, Egypt

Potápění a šnorchlování v Marsa Alam

Nedotčené korálové útesy podél pláží Marsa Alam jsou pro potápěče skutečným zážitkem – nejen pro krásu barevných korálů a podmořského života. Potápěčské lokality Marsa Alam nejsou tak přeplněné turisty, takže máte větší šanci vychutnat si pobyt pod vodou ve větším klidu. Při potápění můžete obdivovat nejen barevné korálové ryby, ale i delfíny, žraloky, želvy a vzácné dugongy.

Vodní sporty v Marsa Alam

V Marsa Alam najdete skvělé podmínky pro windsurfing a kitesurfing: stabilní vítr od března do května a od července do září, nejteplejší moře, dokonale rovnou hladinu vody ve velkých lagunách a sluneční svit s průměrem téměř 11 hodin denně.

Zajímá vás hlubinný rybolov? Příznivci rybaření mohou absolvovat lekce rybolovu humra, tuňáka nebo barakudy.
Kitesurfing u korálových útesů, Marsa Alam, Egypt
Chrám Hora v Edfu, Marsa Alam
Pestrý podmořský život v Marsa Alam, Egypt

Tipy na výlety, zajímavá místa a památky kolem Marsa Alam

Marsa Alam je skvělým místem pro aktivní dovolenou díky velkému množství památek. Co stojí za vidění v Marsa Alam?
  • El Quseir je nejstarší přístav Rudého moře, založený před 5 000 lety, s velkolepým osmanským hradem, mnoha restauracemi a orientálním soukem.
  • Jedinečné architektonické památky Horního Egypta zahrnují chrámy v Karnaku a Luxoru, Údolí králů, chrám Abu Simbel v Asuánu nebo velký chrámový komplex v Edfu.
  • Národní park Wadi El Gamal („Údolí velbloudů“) je ve své pobřežní části domovem 450 druhů korálů, 1 200 druhů ryb, dugongů a želv. Ve vnitrozemí se setkáte např. s gazelami a kozorožci. Údolí je známé i mnoha archeologickými lokalitami.
  • Smaragdové (Kleopatřiny) doly jsou archeologické naleziště nedaleko Wadi El Gamal, kde se těžily smaragdy už v době Ptolemaiovců. Můžete tu vidět ruiny staveb a pozůstatky důlních šachet.
  • Vyzkoušejte také výpravy do pouště na velbloudech, čtyřkolkách nebo džípech, výlety ponorkou či plavby lodí na blízké ostrovy.

Vodní a zábavní parky v Marsa Alam

Menší vodní parky nabízí většina velkých hotelových resortů v Marsa Alam. Větší aquapark Aqua Coraya s velkým výběrem skluzavek najdete v resortu Coraya Beach Resort. Jde o oblíbená místa pro aktivní dovolenou v Marsa Alam.
Mangrovové stromy v národním parku Wadi El Gamal, Marsa Alam
Potápění s delfíny v zátoce Sataya, Marsa Alam, Egypt
Projížďka na velbloudech, Marsa Alam

Nakupování a noční život v Marsa Alam

Marsa Alam není místo určené shopaholikům. Pro nákupy suvenýrů v Marsa Alam můžete navštívit přístav Port Ghalib, plný obchůdků a restaurací. Větším zážitkem je nakupování v souku v El Quseir. Úzkými postranními uličkami se z přístavu dostanete k oblasti turistických bazarů podél hlavní ulice, která stoupá až k působivé osmanské pevnosti.

Noční život v Marsa Alam probíhá většinou v hotelových resortech, kde se pořádají diskotéky a programy s ukázkami břišního tance apod.

Otázky a odpovědi k aktivitám v Marsa Alam

V jakých lokalitách v Marsa Alam je možné vidět delfíny?
Kdy je nejlepší doba pro potápění v Marsa Alam?
Jaké suvenýry se dají nakoupit v Marsa Alam?
Která místa v Marsa Alam jsou vhodná pro kitesurfing?
Pořádají se z Marsa Alam výlety k pyramidám?