Sharm El Sheikh

Objevte s námi to nejkrásnější, co Sharm El Sheikh nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Egypt
  3. Sharm El Sheikh

VÍTEJTE V SHARM EL SHEIKHU!

Sharm El Sheikh sousedí s přírodní rezervací Ras Mohamed a má ideální podmínky pro turistiku, zejména neopakovatelným bohatstvím podmořského života, rozsahem a bohatstvím srovnatelným s dalšími nejvyhlášenějšími potápěčskými lokalitami na světě. Ve vzdálenosti několika desítek metrů od mořského břehu se táhne takřka nepřetržitě v délce 80 km směrem do Akabského zálivu nádherný korálový útes. Nabízí ideální podmínky pro turisty, toužící obdivovat drsnou krásu zdejší přírody a neopakovatelné bohatství podmořského života.

Egypt - Sharm El Sheikh

Sinajský poloostrov
Poloostrov na rozhraní africké a euroasijské pevniny byl od nepaměti spojnicí mezi velkými kulturami severní Afriky a Blízkého východu. Z geologického hlediska je rozsáhlý (61 000 km2) Sinajský poloostrov součástí Afriky a z geografického Asie. Od obou kontinentů je oddělen zálivy Rudého moře. Od zbytku Egypta je na severozápadě Sinaj úplně oddělen Suezským kanálem, ale dopravně se přes něj dá z Afriky dostat přívozy a jedním tunelem v jeho jižní části. Zahraničním návštěvníkům, trávícím dovolenou v letoviscích na Sinaji, je tak umožněna i návštěva Káhiry a jí blízkých staroegyptských památek – pyramid v Gíze a Sakkáře. Na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova leží moderní turistické centrum Sharm El Sheikh.

Spropitné
Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou.

Zdraví – očkování
Při cestách do Egypta není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

Egypt - Sharm El Sheikh  Egypt - Sharm El Sheikh

CESTOVNÍ DOKLADY

Do oblasti Sharm El Sheikh není vízum vyžadováno, pokud cestující neopustí hotelový resort. Přesto vízum klientům doporučujeme, v případě, že se budou chtít účastnit některých fakultativních výletů či v nutnosti převozu do nemocnice. Vízum je možné pořídit přes naši cestovní kancelář při koupi zájezdu. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země. V případě, že máte o tuto službu zájem, stačí tento požadavek uvést do smlouvy o zájezdu (služba je zpoplatněna – viz odstavec v popisu konkrétní destinace „V ceně není zahrnuto”). V případě, že máte víza předplacena již z České republiky, kontaktujte po výstupu z letadla před pasovým odbavením zaměstnance naší partnerské cestovní kanceláře, označeného logem EXIM TOURS. Tomuto pracovníkovi předložíte voucher, na kterém je uveden počet víz, která máte předplacena. Na jeho základě vám budou vydána víza na počet osob, uvedených na voucheru. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu 7 nocí a v případě 15denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby, vstupní vízum (cestovní kancelář Vám vstupní vízum na požádání za poplatek zajistí) a doporučené bakšišné.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

SHARM EL SHEIKH
Moderní turistické centrum na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova s ideálními podmínkami pro turisty, ale zejména neopakovatelné bohatství podmořského života, rozsahem a bohatstvím srovnatelným s dalšími nejvyhlášenějšími potápěčskými lokalitami na světě.

DAHAB
Letovisko se nachází přibližně 85 km od letiště Sharm El Sheikh a je skvělým výchozím bodem pro návštěvu hory Sinaj a Kláštera Sv. Kateřiny. Tato klidná oblast nabízí místy delší písčité pláže s velmi pozvolným vstupem do moře bez korálů, ale také menší pláže s korálovým podložím a vstupem do moře přes molo. Dahab je vyhledávanou lokalitou pro windsurfing a kitesurfing.

HADABA
Oblast Hadaba se rozprostírá na vyvýšeném místě. Hotely v této oblasti mají většinou menší písečné pláže se vstupem do moře přes molo. Místo je ideální pro milovníky šnorchlování.

NAAMA BAY
Toto nejznámější a nejživější centrum Sharm El Sheikhu nabízí svým návštěvníkům příjemné posezení v jednom z mnoha barů, restaurací nebo kaváren. Ke vstupu do moře doporučujeme boty do vody. Letovisko doporučujeme především mladším návštěvníkům.

NABQ BAY
Toto vyhledávané neustále se rozrůstající letovisko nabízí velmi dobré předpoklady ke strávení klidnější dovolené. Vstup do moře je přes velmi dlouhý korálový pás/molo. Doporučujeme boty do vody.

RAS OM EL SID
Tato oblast se nachází na vyvýšeném místě. Vstup do moře je pozvolný jen s občasným korálem, proto je vhodný i pro rodiny s menšími dětmi. Vyhledávaný korálový útes se nachází pouhých pár metrů od břehu. Letovisko je nejblíže posazeno k mořskému parku Ras Mohammed.

RAS NASRANI
Tuto část Sharm El Sheikhu mezi letovisky Sharks Bay a Nabq je oblíbená pobřežní potápěčská lokace a zároveň nabízí krásnou písečnou pláž s výhledem na ostrov Tiran. Ras Nasrani je velmi oblíbená pro rozmanitost mořských živočichů. Máte velkou šanci setkat se zde s mantou, s velkými pelagickými rybami a parybami, které plují po proudech za obživou. Do korálových trsů se připlouvají schovat i nakrmit útesové rybky. Začátečníci a šnorchlaři ocení překrásné výhledy.

SHARKS BAY
Příjemné letovisko s kvalitními hotely a bohatým podmořským životem umožňuje svým návštěvníkům téměř ideální předpoklady pro šnorchlování. Pláže jsou většinou menší, terasovité, vstup do moře bývá přes molo.

Egypt - Sharm El Sheikh  Egypt - Sharm El Sheikh

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Sharm El Sheikh

Oblasti v destinaci - Sharm El Sheikh

Mapa - Sharm El Sheikh

Nejlépe hodnocené hotely - Sharm El Sheikh

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím