Sharm El Sheikh

Skvělá dovolená pro milovníky moře a podmořského života

  1. Eximtours.cz
  2. Egypt
  3. Sharm El Sheikh

Vítejte v Sharm El Sheikhu!

Fantastické pláže, celoroční slunce a průzračné moře s neporušeným korálovým útesem, to je Sharm El Sheikh, moderní turistické centrum na jižním cípu Sinajského poloostrova. Před půl stoletím byl Sharm El Sheikh malou beduínskou vesnicí, dnes je to světoznámé letovisko, které láká návštěvníky všech věkových kategorií na jedny z nejlepších potápěčských lokalit na světě, luxusní hotely i noční život. Přes veškerou modernizaci se ale „Sharmu“ povedlo zachovat autentickou krásu.

Sinajský poloostrov byl od nepaměti spojnicí mezi velkými kulturami severní Afriky a Blízkého východu. Geologicky je součástí Afriky, geograficky patří do Asie. Od obou kontinentů ho oddělují zálivy Rudého moře, od zbytku Egypta je Sinaj oddělený Suezským průplavem, spojujícím Středozemní a Rudé moře.
Zátoka Naama, Sharm El Sheikh, Egypt

5 dobrých důvodů proč strávit dovolenou v Sharm El Sheikhu

  1. Slunné počasí, ideální pro celoroční potápění, přináší horké letní měsíce bez deště a příjemně teplou zimu.
  2. Čisté a teplé moře s dokonalou viditelností a nádherný korálový útes, který se táhne podél pobřeží takřka nepřetržitě v délce 80 km.
  3. Skvělé písečné pláže a blízkost národního parku Ras Muhammad, který ukrývá úžasný podmořský život.
  4. Velká nabídka aktivit zahrnuje potápění, pouštní safari, návštěvy památek (horský klášter sv. Kateřiny) či rušný noční život.
  5. Nabídku doplňuje chutná středovýchodní kuchyně s exotickým kořením a mnoha specialitami, cenově dostupné restaurace i výhodné nákupy.
Náš tip: Láká vás dovolená v Sharm El Sheikhu? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Sharm El Sheikhu.
Korálový útes, Sharm El Sheikh, Egypt
Pláž v Sharm El Sheikh

Letoviska v Sharm El Sheikh a okolí

Sharm El Sheikh

Moderní živé turistické centrum Sharm El Sheikh je jedním z nejlepších potápěčských cílů na světě s nedotčenými korály, bohatým mořským životem a příjemným klimatem.

Dahab

Klidné letovisko Dahab s mnoha krásnými plážemi je skvělým výchozím bodem pro návštěvu hory Sinaj a kláštera sv. Kateřiny.

Hadaba

Oblast Hadaba s klidnou atmosférou nabízí menší písečné pláže a množství sportovních aktivit včetně potápění, šnorchlování i surfování, k dispozici je krásný aquapark.

Naama Bay

Zátoka Naama je nejživějším centrem Sharm El Sheikhu. Nejen pro dlouhou pláž a řadu potápěčských lokalit, ale i pro množství restaurací, obchůdků, barů, diskoték, klubů a kasin ho ocení především mladší návštěvníci.

Nabq Bay

Klidnější letovisko Nabq Bay v krásné zátoce nabízí perfektně udržovanou pláž, ideální pro lenošení i spoustu plážových a vodních sportů, samozřejmostí je dokonalé potápění i šnorchlování.

Ras Om El Sid

Písčité pláže s pozvolným vstupem do vody u letoviska Ras Om El Sid a blízkost mořského parku Ras Mohammed ocení kromě potápěčů i rodiny s menšími dětmi. Vyhledávaný korálový útes leží pouhých pár metrů od břehu.

Shark´s Bay

Příjemné letovisko Shark´s Bay nabízí kvalitní hotely a malebné terasovité pláže. Do moře se vstupuje přes molo, o to zajímavější je potápění i šnorchlování u blízkého korálového útesu.

Ras Nasrani

Letovisko Ras Nasrani ležící v mořské zátoce mezi letovisky Shark´s Bay a Nabq je vyhlášeným potápěčským rájem s mnoha poklady podvodního světa. Křišťálové moře a krásnou písečnou pláž s výhledem na ostrov Tiran ale ocení i nepotápějící se návštěvníci.
Staré město, Sharm El Sheikh, Egypt
Mapa destinace Sharm El Sheikh

Otázky a odpovědi k dovolené v Sharm El Sheikh

Kdy jet na dovolenou do Sharm El Sheikhu?
Proč si vybrat dovolenou v Sharm El Sheikhu?
Jak vypadá a kde leží Sharm El Sheikh?
Jak vypadají hotely v Sharm El Sheikhu?

Oblasti v destinaci - Sharm El Sheikh

Mapa - Sharm El Sheikh

Nejlépe hodnocené hotely - Sharm El Sheikh