Pláže v Sharm El Sheikh: božské potápění i lenošení na písku

Pláže v oblasti Sharm El Sheikh patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším místům celého Egypta. Jsou to dlouhé úseky zlatého písku, omývané tyrkysovým mořem a lemované palmami, s dramatickými kulisami pouště a pohořím Sinaj v pozadí. Nejvyhledávanější zážitek se ale v Sharm El Sheikh skrývá pod vodou, která ukrývá úžasný pestrobarevný svět korálových útesů.
Pláž v Sharm El Sheikh, Egypt
I když samotné pláže jsou pokryté hebkým pískem nebo pískem s oblázky, vstupy do vody bývají vzhledem k mělkému korálovému podloží často vedené přes kamenná nebo pontonová mola, ze kterých se dá pohodlně plavat. V každém případě je dobré nezapomenout boty do vody.

Nejoblíbenější pláže v Sharm El Sheikh

V letovisku Sharm El Sheikh je množství nádherných hotelových pláží, ale za návštěvu stojí i veřejná pláž, místo, kolem kterého bylo původně vystavěno celé letovisko. Pláž je částečně umělá, původní skalnatá místa překryl navezený písek. Pravidelně se čistí od drobných úlomků korálů, vstup je zdarma.

Pláž Naama Bay

Naama Bay Beach, pokrytá světle hnědým pískem, je jednou z nejpohodlnějších pláží Sharm El Sheikhu. Pyšní se písčitým dnem bez korálů a nádherným korálovým útesem vzdáleným jen několik desítek metrů od pobřeží. Moře v zátoce je klidné a teplé, proto je pláž oblíbená i u rodin s dětmi.

Pláž Shark´s Bay

Shark's Bay Beach („žraločí zátoka“) je dalším podvodním rájem, vzdáleným jen 20 minut chůze od Naama Bay. Tato oblázková pláž patří k nejlepším místům na šnorchlování na světě, pod vodou uvidíte rejnoky, papouščí ryby, perutýny a další.
Písečné duny v zátoce Naama, Sharm El Sheikh, Egypt
Národní park Ras Mohammed, Sharm El Sheikh

Pláž Ras Om El Sid

Pláž Ras Om El Sid s jemným zlatým pískem, v blízkosti národního parku Ras Muhammad, nabízí fantastické korálové útesy s hejny barevných ryb a vějířovitých korálů. Pozoruhodná je i vedlejší pláž u majáku El Fanar. Tady sice platíte (nevelké) vstupné, ale pobyt na tomto „drahokamu“ Sharm El Sheikhu stojí za to. Pozvolný vstup do moře je příjemný i pro děti.

Pláž Nabq

Záliv Nabq je součástí národního parku Nabq. Pobřeží lemované mangrovovým lesem omývá křišťálově čisté moře. Vzhledem k dlouhému korálovému pásu vstupujete do moře přes dlouhé molo. Potápění i šnorchlování na tomto místě je dokonalé, k dispozici jsou i další vodní sporty.
Pláž Ras Om El Sid, Sharm El Sheikh, Egypt
Perutýn v Nabq bay, Sharm El Sheikh
Pláž v Sharm El Sheikh
Věděli jste? Národní park Ras Mohammed je nejstarší přírodní chráněnou lokalitou v Egyptě. Vyhlášení přírodní rezervací v roce 1983 ho uchránilo od devastujícího rybolovu dynamitem, ale i před rozrůstající turistickou lokalitou Sharm El Sheikhu. Park má dvě části, pevninskou a mořskou. Pod mořem ukrývá nejkrásnější části korálového útesu, pevninskou část parku obývají ptáci a vzácná pouštní zvířata. K nejvyhledávanějším místům k potápění v parku patří Žraločí útesy nebo útes Yolanda.

Kdy je vhodná doba pro dovolenou na pláži v Sharm El Sheikh?

Koupat a potápět se v „Sharmu“ můžete s klidem po celý rok. Sharm El Sheikh sice leží nejseverněji ze všech letovisek u Rudého moře, podnebí má ale nejteplejší a nejstabilnější. Léta jsou velmi horká, denní maxima stoupají k 40 °C, noční minima neklesají pod 25 °C. Teplota vody se v letních měsících blíží k 30 °C, v zimě pak neklesá pod 20 °C. Nejpříjemnější dobou na dovolenou v Sharm El Sheikhu bývá březen–květen a říjen–listopad.

Otázky a odpovědi ke koupání v Sharm El Sheikhu

Jak vypadají pláže v Sharm El Sheikhu?
Které pláže v Sharm El Sheikhu jsou vhodné pro děti?
Lze na plážích v Sharm El Sheikhu provozovat windsurfing a kitesurfing?
Dá se v Sharm El Sheikhu koupat i v zimě?