Aktivní dovolená v Sharm El Sheikh: co vidět, prožít a navštívit

Sharm El Sheikh je hlavně synonymem pro fantastické potápění u korálových útesů, ale sportovní nadšenci tu najdou spoustu příležitostí i pro vodní sporty, jízdy do pouště a treky. Na své si přijdou i zájemci o kulturní historii a tajemno.
Korálový útes u Sharm El Sheikh, Egypt

Potápění a šnorchlování v Sharm El Sheikh

Být na dovolené v Sharm El Sheikhu a nezkusit potápění mezi korálovými zahradami Rudého moře? Velká škoda! Čisté moře s fantastickou viditelností, krásné pláže a pestrobarevný mořský život dělá z „Sharmu“ potápěčskou mekku, což dokazují davy návštěvníků i potápěčská centra na každém rohu. Mezi nejlepší místa k potápění patří zátoka Naama (zvlášť její severní část, kde se korálové zahrady táhnou jen kousek od pobřeží), lokality Yolanda a Shark Reefs v národním parku Ras Mohammed.
Náš tip: Zajímá vás potápění k lodním vrakům? Asi 40 kilometrů západně od Sharm El Sheikhu leží v hloubce 30 metrů vrak britské lodi SS Thistlegorm. Na lodi, potopené při náletu 6. října 1941, je vidět množství artefaktů, od lokomotiv až po armádní vozy, motocykly a pneumatiky, a samozřejmě i velkolepý podmořský život – barakudy, murény, kanice, perutýny, rejnoky i mořské želvy.

Vodní a outdoorové sporty v Sharm El Sheikhu

Pro windsurfing, kitesurfing nebo parasailing jsou nejlepší podmínky v oblasti Nabq, kde fouká silnější vítr nebo u Dahabu. Jízdu na vodních lyžích, banánu nebo kajaku můžete provozovat kdekoliv. Hráči golfu mohou využít 18jamkové hřiště.

Tipy na výlety, zajímavá místa a památky kolem Sharm El Sheikhu

  • Výlety lodí na ostrov Tiran s možností šnorchlování. Pro zájemce o podmořský život, kteří se nepotápějí, se nabízí výlety lodí s proskleným dnem.
  • Výlety do pouště Sinaj na čtyřkolkách nebo velbloudech (denní i noční), většina z nich zahrnuje tradiční beduínské jídlo vařené na otevřeném ohni.
  • Treky do nedalekého pohoří Sinaj. Oblíbeným cílem je Mojžíšova hora (2 285 m).
  • Klášter sv. Kateřiny, jeden z nejstarších aktivních klášterů na světě a největší památka Sinajského poloostrova pod patronací UNESCO. Působivý opevněný klášter, postavený na příkaz císaře Justiniána (548 až 565 n. l.), leží na úpatí hory Sinaj.
  • Barevný kaňon“ v odstínech růžové, červené a oranžové je jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí Sinaje kromě korálů.
Potápění u vraku SS Thistlegorm, Sharm El Sheikh, Egypt
Červený kaňon, Sharm El Sheikh
Klášter sv. Kateřiny, Sharm El Sheikh, Egypt

Jak zabavit děti v Sharm El Sheikhu

Sharm El Sheikh je rodinnou oblastí, spousta hotelů má vlastní aquaparky, najdete tu i množství zábavních parků. Mezi neoblíbenější patří show a plavání s delfíny v Dolphina Park, aquapark v letovisku Hadaba (hosté hotelu Picalbatros Aqua park mají vstup zadarmo), zábavní park v Ras Om El Sid, centrum Hollywood s množstvím restaurací a kaváren apod.

Nakupování a noční život v Sharm El Sheikhu

Za nákupy i neodolatelnou atmosférou navštivte Sharm Old Market s mnoha obchody s tradičními výrobky (arabské lampy, vodní dýmky, látky, zlato, stříbro, koberce) a se spoustou kaváren a příjemných restaurací, kde můžete ochutnat tradiční kuchyni. Ideální je přijít po západu slunce a strávit procházkami a posezením celý večer. Za nočním životem v Sharm El Sheikhu nemusíte chodit daleko, většina letovisek nabízí noční kluby, bary a diskotéky. Bujarou zábavou je vyhlášená zátoka Naama.
Mešita Al Mustafa, Sharm El Sheikh
Tradiční bazar s kořením, Sharm El Sheikh, Egypt

Otázky a odpovědi k aktivitám v Sharm El Sheikhu

Kde jsou nejlepší podmínky pro potápění v Sharm El Sheikhu?
Kam se dá vyrazit na výlet z Sharm El Sheikhu?
Jaké jsou nejlepší aquaparky v Sharm El Sheikhu?