Egyptské pláže – kilometry zlatého písku a ráj pro potápěče

Pláže v Egyptě lákají jemným pískem, pozvolným vstupem do vody, teplým a čistým mořem, ale hlavně tím, co se ukrývá pod vodou. Unikátní podmořský svět, korálové útesy pár metrů od břehu, barevné ryby, mořské želvy... Podívejte se na nejhezčí a nejlépe hodnocené pláže. I když egyptské pláže jsou převážně písčité, při vstupu do vody se můžete poranit o korály nebo jejich úlomky, šlápnout na mořského ježka apod., proto se v Egyptě určitě vyplatí boty do vody.

Pláž Orange Bay, ostrov Giftun, Hurghada

Pláže v oblasti Hurghady

Pobřeží u nejznámějšího letoviska Hurghada se táhne 90 km s nekonečným počtem pláží, zátok a ostrovů.

Pláž El-Mahmya a Orange Bay – oslnivý písek, průzračné azurové moře a voda plná barevných ryb, tyto malé plážové ráje leží na jižním pobřeží ostrova Giftun (El Kabeer) při pobřeží Hurghady.

Pláž Sharm El-Naga je vzdálená asi hodinu jízdy od Hurghady. Korálové útesy na této pláži jsou tak blízko břehu a voda je tak průzračná, že si šnorchlování mohou užít i začátečníci.

Pláže, Hurghada
Pobřeží Rudého moře, Hurghada

Pláže v oblasti Marsa Alam

Místo si zachovalo pohodovou atmosféru bývalé rybářské vesnice a oslňuje nádhernými plážemi a neponičenými korálovými útesy.

Pláž Al Nayzak – asi 13 km kilometrů jižně od Marsa Alam najdete unikátní pláž s jezírkem ve tvaru oka, vytvořeným (údajně) pádem meteoritu. Ideální pro milovníky přírody, kteří preferují klid.

Pláž Sharm El Luli – necelou hodinu jízdy od Marsa Alam je pláž, kde si budete připadat jako v Karibiku. Nezapomeňte šnorchl – podívaná pod mořskou hladinou je úchvatná.

Pláž Wadi Qulaan leží v chráněné přírodní oblasti Wadi El-Gemal (údolí velbloudů). Za vstup sice platíte, ale zato si kromě prázdné pláže můžete užít i procházky unikátní přírodou.

Pláž Qulaan, Marsa Alam
Šnorchlování u Marsa Alam

Pláže v oblasti Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm El Sheikh se pyšní 35 kilometry písečných pláží a 80 kilometry korálových útesů, kde můžete obdivovat ryby, korály i korálové zahrady. Ráj pro potápěče i šnorchlaře.

Pláž Ras Um Sid – pláž poblíž zálivu Naama Bay s nabídkou mnoha aktivit. Vzhledem k tomu, že za vstup se platí, není pláž přeplněná ani v sezóně.

Shark's Bay (Žraločí zátoka) – nenechte si ujít šnorchlování i na této nádherné pláži. Při troše štěstí tu potkáte žraloky, v tomto případě mírumilovné a plaché.

Pláž v Sharm El Sheikh

Otázky a odpovědi k plážím v Egyptě

Jaké pláže v Egyptě se považují za nejhezčí:
Které pláže v Egyptě jsou vhodné ke šnorchlování?
Platí se za vstup na pláže v Egyptě?
Hodí se na pláže v Egyptě boty do vody?