Maltské pláže: písek, skály a křišťálové moře

Malta má jedny z nejčistších vod ke koupání v Evropě a nádherné pláže pro každého – od vyznavačů plážového nicnedělání až po ostřílené windsurfaře. Vybírat můžete z písečných pláží lemovaných bary a restauracemi i dramatických skalnatých zátok. Díky rozloze ostrova můžete dojet ke kterékoliv z nich. Najdete tu zlatý a červený písek, oblázky, betonové plochy, skály, romantické laguny i jezírka.
Panorama zálivu Gnejna a Golden Bay, Malta
Velké písečné pláže jsou v severní a severozápadní části Malty (Golden Bay nebo Mellieha Bay nedaleko města Mellieha). Skalnaté pláže a malebné zátoky jsou typické pro jižní pobřeží Malty (oblast Blue Grotto nebo přírodní jezírko St. Peter's Pool).

Rozmanité pláže, ať skalnaté, písečné nebo smíšené, nabízí město St. Julians nebo letoviska Bugibba, Cirkewwa, Marfa, Qawra, Senglea a Sliema. O koupání nepřijdou ani návštěvníci hlavního města Valletty, které sice není přímo obklopeno plážemi, ale můžete využít přístupy do vody ze skalnatých břehů po schůdcích nebo žebřících. Poblíž města najdete krásnou písečnou pláž St. George's Bay.

Ostrůvky Gozo a Comino nabízejí spoustu odlehlých skalnatých i písčitých zátok s čistou vodou, ideálních pro koupání, perfektní šnorchlování a další aktivity.

Top 5 nejoblíbenějších pláží Malty

Modrá laguna

Jednoznačně nejobdivovanější místo ke koupání na Maltě najdete na ostrově Comino. Díky křišťálově čisté vodě, bílému písku a skalnatým útesům s jeskyněmi je Modrá laguna dokonalým místem pro plavání, šnorchlování i potápění. Počítejte s tím, že v sezóně je na tomto rajském místě rušno.

Golden Bay

Mimořádná písečná pláž Golden Bay na severozápadním pobřeží hlavního ostrova získala jako jedna z prvních status Modré vlajky. Dokonalé místo pro relaxaci, opalování, plavání i vodní sporty je snadno dostupné veřejnou dopravou.
Modrá laguna, Comino
Golden Bay, Malta

Pláž Mellieha

Zátoka Mellieha (Ghadira Bay) je největší písečnou pláží na Maltě a jednou z nejlepších ve Středomoří. Dlouhý mělký vstup do vody potěší rodiny s malými dětmi, k dispozici jsou lehátka, slunečníky i vodní sporty včetně windsurfingu, vodního lyžování, jízdy na kajaku a banánech.

Rajský záliv

Malá písečná pláž Paradise Bay s křišťálově čistou vodou a pozvolným vstupem do vody leží v přírodní zátoce obklopené vysokými útesy poblíž letoviska Cirkewwa v nejsevernější části Malty. Pláž je poměrně odlehlá a klidná, s krásným výhledem na nedaleké ostrovy Gozo a Comino.

Zátoka Ramla

Plážovou perlu Ramla najdete na severním pobřeží ostrova Gozo poblíž jeskyně Calypso Cave. Oranžový písek zde malebně kontrastuje s okolními zelenými kopci a tyrkysovou vodou. Můžete si užít slunění na písku, koupání v průzračném moři i procházky podél pobřeží.
Mellieha Bay
Paradise Bay, Malta
Ramla Bay, ostrov Gozo
Věděli jste, že nudismus je na Maltě nezákonný a není tu ani žádná oficiálně vyhrazená pláž pro nudisty? Je možné, že najdete některá odlehlá místa pro pobyt bez plavek, ale je dobré vědět, že naturismus se zde považuje za nevhodný a rušivý vzhledem k místním zvyklostem a kultuře. Malta je konzervativní země a je zvyklostí, že mimo pláž si pánové do restaurací nebo obchodů oblékají tričko nebo košili a nechodí s odhalenou hrudí.

Otázky a odpovědi ke koupání na Maltě

Má Malta hezké pláže?
Platí se na Maltě za vstup na pláž?
Které jsou nejkrásnější pláže na Maltě?
Jak je to na Maltě s nudismem?