Pláže na Kubě: bílý písek, palmy a moře barvy akvamarínu

Jemný bílý písek v kontrastu s tyrkysovou barvou moře, průzračné mělčiny, korálové útesy s barevným podmořským životem a scenérie tropického ráje: úžasné karibské a atlantské pláže bývají obvykle prvním důvodem k zájezdu na Kubu. Můžete si vybrat ze stovek dokonalých pláží i plážiček, ať už je vaším cílem relaxace a cachtání ve vodě, rodinná dovolená nebo šnorchlování a potápění. Navíc, na Kubě to k nejbližší pláži nikdy nemáte daleko.
Pláž na Cayo Levisa na Kubě

Nejlepší čas na koupání na Kubě

Plážová sezóna na Kubě trvá téměř po celý rok, ale nepříjemnější bývá cca od prosince do dubna. V tuto dobu tu panuje teplé a slunečné počasí s mírnými teplotami a nižší vlhkostí vzduchu. Teploty kolem 25–30 °C jsou jako stvořené pro opalování, koupání i plážové aktivity a vodní sporty.

Je dobré vědět, že toto období je také nejrušnější a turisticky nejfrekventovanější, tudíž počítejte s vyššími cenami. Pokud preferujete klidnější atmosféru a nižší ceny, můžete zvážit návštěvu kubánských pláží na začátku nebo na konci sezóny.

Dovolená na Kubě: top 6 nejoblíbenějších pláží

Varadero

Varadero, jedna z nejdelších a nejlepších pláží na Kubě, se táhne 25 km podél poloostrova s letoviskem Varadero. I když je velmi populární, díky své velikosti se na ní najde dostatek prostoru pro každého. Je to takřka dokonalá pláž: má bílý písek, tyrkysovou vodu a příjemné vlny. V blízkosti najdete možnosti občerstvení i pronájmu sportovního vybavení.

Playa Las Gaviotas

Jedna ze snových bílých pláží na Cayo Santa María se pyšní jemným pískem a křišťálovou vodou, sem tam najdete lehátka a malé přístřešky k ochraně před sluncem. Odlehlá, téměř divoká a také během hlavní sezóny volná pláž v chráněné oblasti je ideální ke koupání, šnorchlování i dlouhé procházky.

Playa Ancón

Podle některých návštěvníků je to nejkrásnější pláž na jižním pobřeží Kuby: 4 km bílého písku, křišťálově průzračná modrá voda, bujná vegetace a spousta prostoru. Playa Ancón je krásné místo pro koupání, šnorchlování a potápění v útesech kolem pobřeží i dobrý výchozí bod pro návštěvu města Trinidad, kubánského koloniálního klenotu.
Pláž Varadero, Kuba
Playa Las Gaviotas na Kubě

Playa Los Flamencos

Cayo Coco má jedny z nejlepších pláží Kuby. Hvězdou mezi nimi je Playa Los Flamencos se 3 km jemného písku pro perfektní koupání a průzračnou vodou se spoustou barevného života pro skvělé šnorchlování.

Playa Pilar

Maličký ostrůvek Cayo Guillermo, klidnější útočiště než jeho živější soused Cayo Coco, se může pochlubit 4 km úžasných, téměř nedotčených pláží. Nádherná Playa Pilar na západním cípu ostrůvku dostala jméno po jachtě Ernesta Hemingwaye, který tu rád přebýval.

Playa Paraiso 

Klidné, mělké a teplé průzračné moře, oslnivě bílý písek, jasná modrá obloha: označení „ráj“ si Playa Paraiso rozhodně zaslouží. Najdete ji na Cayo Largo, druhém největším ostrově souostroví Canarreos.
Pláž Cayo Coco, Kuba
Pláž Pilar, Kuba
Pláž Paraiso, Kuba

Otázky a odpovědi ke koupání na Kubě

Jaké pláže má Kuba?
Které pláže na Kubě jsou nejhezčí?
Jak je to na Kubě s nudismem?