Kdy jet na Kapverdy? Léto je tam od ledna do prosince 

Kapverdy jsou nádherné celoročně, ideální termín tedy záleží na tom, co od dovolené očekáváte.
  • Období od března do června je skvělé pro koupání i vodní sporty, s dlouhými slunečnými dny, teplotami kolem 24 °C a svěžím větrem.
  • Pro odpočinek a povalování na pláži jsou nejvhodnější letní měsíce červen/červenec až září. Je to období, kdy vítr fouká nejméně, s nejvyššími teplotami vzduchu (29 °C) i moře (až 27 °C) a občasnými srážkami.
  • V zimě ostrovy obléhají surfaři. Od listopadu do dubna tu jsou díky silnějším větrům ideální podmínky pro všechny druhy volních sportů. Teploty vzduchu se udržují kolem 25 °C, teploty moře málokdy klesají pod 23 °C.
Na Kapverdách svítí slunce 350 dní v roce

Podnebí Kapverd charakterizuje sucho, horko a vítr

Kapverdy, nejsušší souostroví Makaronézie, leží v klimatické zóně Sahelu, čili suchých tropů. Počasí tu silně ovlivňují větry; pasáty vanoucí ze severovýchodu spolu s harmatánem, přicházejícím od Sahary, jsou odpovědné za sucho a vyprahlost ostrovů. Atlantický monzun přináší nepravidelné srážky, které spadnou většinou v hornatých oblastech.

Pro turisty je počasí Kapverdských ostrovů mimořádně příjemné, s celoročními teplotami 24–29 °C. Díky neustále vanoucím větrům tu ale nikdy není úmorné vedro. Kapverdy mají dvě hlavní roční období: období sucha od listopadu do konce června, následované obdobím dešťů od července do října. Období větrů nastupuje zhruba od října do poloviny července.
Větrný den na ostrově Sol
Písečné duny na ostrově Boa Vista, Kapverdy

Co na sebe při pobytu na Kapverdách?

Během celé sezóny si vystačíte s lehkým oblečením a několika teplejšími kousky pro chladnější noci. Pokud se chystáte na túry, přibalte i pevné boty a nepromokavou bundu. Se stoupající nadmořskou výškou se citelně ochlazuje.

Odpovědi a otázky o počasí na Kapverdách

Kdy je nejlepší období pro dovolenou na Kapverdách?
Kdy je na Kapverdách nejpříjemnější koupání?
Které období je na Kapverdách nejlepší pro surfing?
Jakou teplotu má moře na Kapverdách v zimě?