Co dělat, vidět a zažít na Kapverdách. Aktivity a zábava

I když Kapverdské ostrovy svádí hlavně k ležení na nádherných plážích, na své si přijdou i zájemci o aktivní prožití dovolené včetně golfu.

Vodní sporty na Kapverdách

Návětrné ostrovy jsou rájem surfařů, především vyznavačů kitesurfingu a windsurfingu. Na plážích ostrovů Sal i Boa Vista je několik center a půjčoven, kde se můžete přihlásit do výcvikových kurzů a půjčit si všechno potřebné. Nejlepší sezóna pro surfaře je od ledna do března.

Rybaření v moři

Pro vášnivé rybáře je naopak nejlepší sezóna v létě, kdy se uklidní vanoucí větry. Na Kapverdách se dá lovit takřka neomezeně. Můžete zkusit štěstí individuálně nebo se domluvit s místními rybáři a vyjet si na lov velkých ryb, jako jsou marlín, žralok nebo mečoun.
Větrné období na Kapverdách je ideální pro kitesurfing
Při potápění u Boa Vista můžete potkat i chobotnici

Potápění

I pro potápěče jsou Kapverdy zajímavou destinací. Místní vody jsou plné ryb, můžete vidět vzácné druhy želv, korálů, podmořské jeskyně i vraky lodí. Jen je třeba dávat pozor na silné spodní proudy.

Výlety po Kapverdách

Kapverdy sice neoplývají historickými památkami, ale to neznamená, že tu není co k vidění. Můžete si vybrat z organizovaných výletů do zajímavých míst ostrova nebo si půjčit vůz a vydat se za poznáváním po vlastní ose. Za vidění stojí například:
  • Pico Do Fogo – stále aktivní vulkán je nejvyšší horou Kapverdských ostrovů (2 829 m). Projděte si vesnici Achada de Caldeiro na svazích kráteru a její vyhlášené vinice a kávové plantáže.
  • Pedra de Lume – starý solný důl na ostrově Sol. Vznikl v kráteru sopky, do kterého pronikala voda z oceánu puklinami ve vulkanickém terénu. Po ukončení těžby slouží jako koupací jezero s extrémně slanou vodou s léčivými účinky. V přilehlých salinách se dobývá sůl dodnes.
  • Mindelo – přístav na ostrově São Vicente s koloniální architekturou a množstvím restaurací i barů. Kosmopolitní a hudební centrum souostroví. Narodila se tu Cesária Évora a každoročně tu probíhá několik hudebních festivalů a slavný karneval.
  • Karety na Boa Vista – pláž Ervatão je třetím nejdůležitějším hnízdištěm želvy karety na světě. Želvy tady v létě nakladou vajíčka, ze kterých se na podzim líhnou mláďata. Rituál kladení želvích vajíček můžete sledovat při organizovaných nočních výletech.
  • Cidade Velha – první město ostrovů, postavené Portugalci v roce 1462. Odtud začalo osidlování ostrovů a prosperující obchod s otroky. Je to také jediný kapverdský příspěvek do seznamu světového dědictví UNESCO. Leží na ostrově Santiago.
Saliny na ostrově Sal
Kareta obrovská na ostrově Boa Vista
Cidade Velha na ostrově Santiago

Zajímavé události, akce a svátky na Kapverdách

Carnival

Sal, Boa Vista, 13. února 2024
Rádi byste aspoň jednou v životě prožili atmosféru velkého brazilského karnevalu? Nemusíte jezdit až do jihoamerického Ria, karneval na Kapverdách vás okouzlí úplně stejně. Čekají vás oslňující průvody, kostýmy, alegorické vozy, tanečnice samby, orgie barev a tvarů, hudba, ohňostroje, jídlo a zábava až do ranních hodin.

Festa de Santa Isabel  

Boa Vista, 4. července 2024
Na ostrově Boa Vista můžete prožít svátek svaté Isabely, která je patronkou této turisticky význačné části Kapverd. Svátky jsou současně světské i náboženské a stejně jako při ostatních oslavách probíhají hudební a taneční akce, vyzdobená procesí, soutěže a výstavy.

Hudební festival Santa Maria 

Sal, polovina září 2024
Hudební festival Santa Maria je jednou z největších a nejzajímavějších akcí na ostrově Sal. Koná se přímo na pláži Santa Maria a přináší jedinečné zážitky nejen z pulsující hudby, ale i ze setkání s místními lidmi a návštěvníky ze všech koutů světa. Užijte si hudební zážitek, tanec i chvíle u zapálených ohňů na pláži dlouho do noci!

Otázky a odpovědi k aktivitám na Kapverdách

Kam se na Kapverdách vydat na výlet?
Kde je nejlepší místo k potápění na Kapverdách?
Jaký je nejlepší čas pro rybaření na Kapverdách?