Co dělat, vidět a zažít na Kapverdách. Aktivity a zábava

I když Kapverdské ostrovy svádí hlavně k ležení na nádherných plážích, na své si přijdou i zájemci o aktivní prožití dovolené.

Vodní sporty na Kapverdách

Návětrné ostrovy jsou rájem surfařů, především vyznavačů kitesurfingu a windsurfingu. Na plážích ostrovů Sal i Boa Vista je několik center a půjčoven, kde se můžete přihlásit do výcvikových kurzů a půjčit si všechno potřebné. Nejlepší sezóna pro surfaře je od ledna do března.

Rybaření v moři

Pro vášnivé rybáře je naopak nejlepší sezóna v létě, kdy se uklidní vanoucí větry. Na Kapverdách se dá lovit takřka neomezeně. Můžete zkusit štěstí individuálně nebo se domluvit s místními rybáři a vyjet si na lov velkých ryb, jako jsou marlín, žralok nebo mečoun.
Větrné období na Kapverdách je ideální pro kitesurfing
Při potápění u Boa Vista můžete potkat i chobotnici

Potápění

I pro potápěče jsou Kapverdy zajímavou destinací. Místní vody jsou plné ryb, můžete vidět vzácné druhy želv, korálů, podmořské jeskyně i vraky lodí. Jen je třeba dávat pozor na silné spodní proudy.

Výlety po Kapverdách

Kapverdy sice neoplývají historickými památkami, ale to neznamená, že tu není co k vidění. Můžete si vybrat z organizovaných výletů do zajímavých míst ostrova nebo si půjčit vůz a vydat se za poznáváním po vlastní ose. Za vidění stojí například:
  • Pico Do Fogo – stále aktivní vulkán je nejvyšší horou Kapverdských ostrovů (2 829 m). Projděte si vesnici Achada de Caldeiro na svazích kráteru a její vyhlášené vinice a kávové plantáže.
  • Pedra de Lume – starý solný důl na ostrově Sol. Vznikl v kráteru sopky, do kterého pronikala voda z oceánu puklinami ve vulkanickém terénu. Po ukončení těžby slouží jako koupací jezero s extrémně slanou vodou s léčivými účinky. V přilehlých salinách se dobývá sůl dodnes.
  • Mindelo – přístav na ostrově São Vicente s koloniální architekturou a množstvím restaurací i barů. Kosmopolitní a hudební centrum souostroví. Narodila se tu Cesária Évora a každoročně tu probíhá několik hudebních festivalů a slavný karneval.
  • Karety na Boa Vista – pláž Ervatão je třetím nejdůležitějším hnízdištěm želvy karety na světě. Želvy tady v létě nakladou vajíčka, ze kterých se na podzim líhnou mláďata. Rituál kladení želvích vajíček můžete sledovat při organizovaných nočních výletech.
  • Cidade Velha – první město ostrovů, postavené Portugalci v roce 1462. Odtud začalo osidlování ostrovů a prosperující obchod s otroky. Je to také jediný kapverdský příspěvek do seznamu světového dědictví UNESCO. Leží na ostrově Santiago.
Saliny na ostrově Sal
Kareta obrovská na ostrově Boa Vista
Cidade Velha na ostrově Santiago

Otázky a odpovědi k aktivitám na Kapverdách

Kam se na Kapverdách vydat na výlet?
Kde je nejlepší místo k potápění na Kapverdách?
Jaký je nejlepší čas pro rybaření na Kapverdách?
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím