Boa Vista

Objevte s námi to nejkrásnější, co Boa Vista nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ BOA VISTA!

Kapverdy jsou pojmenovány podle poloostrova Zelený mys (francouzsky Cap-Vert), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Jsou výsledkem sopečné činnosti a pro jejich rozmanitost je lze vzdáleně srovnat s podobně vzniklými, ale mnohem severněji ležícími Kanárskými ostrovy. Atraktivní, teprve v posledních letech pro mezinárodní turistiku objevená prázdninová destinace Kapverdy, nabízí odpočinek na krásných plážích ostrovů Sal, Boa Vista nebo Maio.

Kapverdské ostrovy

Nejvýchodnější a zároveň 3. největší ostrov Kapverdského souostroví, známý pro své nekonečné písečné pláže, včetně 18 km dlouhé pláže Santa Monica Beach, která je vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších pláží celého světa. Donedávna celkem neznámý ostrov se rozkládá na ploše 620 km2 a čítá necelých 4 000 obyvatel. Velkou atrakcí jsou zde kromě 1 000 druhů pestrobarevných ryb i mořské želvy, kterých je zde díky ideálnímu prostředí velké množství. V roce 2007 zde bylo postaveno mezinárodní letiště a od té doby se ostrov Boa Vista stal vyhledávaným letoviskem ke strávení odpočinkové dovolené spojené s množstvím aktivit, mezi něž patří rybaření, windsurfi ng, surfování, potápění ale i turistika a jiné. Ostrov Boa Vista je také známý kvůli útesům a silným proudům, které spolu s vysokým obsahem železa v místních horninách, matoucím kompasy, způsobily, že se okolí ostrova stalo pohřebištěm a vrakovištěm mnoha lodí. Ostrov Boa Vista je stejně jako již známý ostrov Sal určen všem, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu na pláži v klidném, civilizací jen málo dotčeném prostředí.     

Zdraví - očkování
Při cestách na Kapverdy není vyžadováno žádné očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u Vašeho praktického lékaře. V závislosti na počasí a ročním období doporučujeme přibalit s sebou i repelent.

Klima – oblečení
Kapverdské ostrovy patří do pasátového pásma suchých tropů.V místním tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při večerním ochlazení (rozdíl denní a večerní teploty může bý taž 10°C) stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i bundy nebo svetry.

Pronájem auta - Výlety
Malý vůz na jeden den cca 60 - 70 €. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 80 - 100 € / den. Uvedené ceny jsou pouze orientační a je v nich zahrnuto max. 80 km / den. Při půjčovném na letišti platí zvláštní zvýšené sazby. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR (mezinárodnířidičský průkaz výhodou),  kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let.

Kapverdské ostrovy  Kapverdské ostrovy

Poznávací programy a fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami organizátora poznávacích zájezdů a fakultativních programů.  Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

Placení – Spropitné
K použití na místě jsou nejpraktičtější EURA. Běžný účet v hotelu lze obvykle hradit kreditními kartami, jako jsou VISA a MasterCard, karty Maestro nejsou obvykle akceptovány. Oficiální směnný kurs je všude stejný, protože místní escudo je pevně vázáno na EURO v poměru 1 EUR = 110,265 CVE. V jednotlivých hotelech nebo směnárnách se však může lišit servisní poplatek za výměnu. Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze v hotelech, v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10 % účtu. Spropitné je ale očekáváno za všechny, byť i drobné nebo běžné poskytnuté úsluhy, jako je odnesení zavazadel nebo úklid hotelového pokoje. Na poskytnutém spropitném často závisí i ochota personálu. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. Kvalitnější hotely mají bankomat, který rovněž najdete na dalších turistických místech a na letišti.

Elektřina
Střídavý proud o napětí 220 V. Evropská forma zásuvek se dvěma kolíky (lze do nich zapojit kabely v Česku pořízených elektrospotřebičů, pokud mají jen 2 kolíky). Vzhledem k omezeným zdrojům výroby elektrické energie dochází občas k výpadkům dodávek elektřiny, které jsou nahrazovány výrobou místními generátory v omezeném rozsahu.

Kapverdské ostrovy  Kapverdské ostrovy

 CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Kapverdy je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Vízová povinnost platí pro všechny cestovatele bez ohledu na věk. Udělení víza zprostředkuje cestovní kancelář za poplatek 1 300 Kč/osoba nejpozději 1 pracovní den před datem odletu. Při objednání zájezdu je třeba uhradit tento poplatek. Cestovní kancelář může vstupní víza zajistit všem občanům EU. Aktualní vstupní podmínky naleznete na www.mzv.cz. Platnost cestovního pasu je vyžadována minimálně šest měsíců po návratu z destinace.

 CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí a v případě 15denního zájezdu na 14 nocí) stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. Lety na ostrov Boa Vista jsou realizovány po trase Praha – Boa Vista – (kapverdský ostrov Sal) – Praha.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání za poplatek), vládní turistickou taxu ve výši 220 CVE (cca 2 €) na noc a osobu nad 16 let. Při delších pobytech se hradí taxa jen za 10 nocí. Tento poplatek se hradí po příjezdu přímo na recepci ubytovacího zařízení.

 LETOVISKA

Ostrov Boa Vista - je nejvýchodnějším a zároveň 3. největším ostrovem Kapverdského souostroví, známým pro své nekonečné písečné pláže, včetně 18 km dlouhé pláže Santa Monica Beach, která je vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších pláží celého světa. Donedávna celkem neznámý ostrov se rozkládá na ploše 620 km2 a čítá necelých 4 000 obyvatel. Velkou atrakcí jsou zde kromě 1 000 druhů pestrobarevných ryb i mořské želvy, kterých je zde díky ideálnímu prostředí velké množství. V roce 2007 zde bylo postaveno mezinárodní letiště a od té doby se ostrov BoaVista stal vyhledávaným letoviskem ke strávení odpočinkové dovolené spojené s množstvím aktivit mezi něž patří rybaření, windsurfing, surfování, potápění ale i turistika a jiné. Ostrov BoaVista je také známý kvůli útesům a silným proudům, které spolu s vysokým obsahem železa v místních horninách, matoucím kompasy, způsobily, že se okolí ostrova stalo pohřebištěm a vrakovištěm mnoha lodí.

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Kapverdské ostrovy

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím