Boa Vista

Dovolená v africkém Karibiku

Vítejte na ostrově Boa Vista!

Malebný skalnatý ostrov Boa Vista, jeden z posledních turistických rájů ještě nedotčených invazivní turistikou, nabízí všechno, po čem srdce dovolenkáře prahne: úžasné písečné pláže, průzračné tyrkysové moře, krásné počasí po celý rok, skvělé podmínky pro sportovní aktivity a jedinečnou atmosféru tavicího kotlíku africké a portugalské kultury.

Boa Vista v kostce

Třetí největší ostrov Kapverd o velikosti cca 620 km² (31 x 29 km), je z velké části neosídlený. Jeho největším bohatstvím je 55 kilometrů úchvatných pláží a rozmanitost podmořské i suchozemské fauny. Boa Vista patří mezi návětrné ostrovy Kapverd, proto není divu, že sem hojně míří vyznavači windsurfingu. Ať už se věnujete vodním sportům, pozorování zvířat nebo hledáte odpočinek na prázdné pláži, dovolená na Boa Vista je skvělá volba.

Barevné domy, Boa Vista, Kapverdy
Čerstvý úlovek, Boa Vista

Žádný stres: na Boa Vistě se žije v rytmu hudby a přírody

Kapverďané jsou mírumilovní a laskaví lidé. Vždycky se tu najde nějaký důvod k oslavám, při kterých nesmí chybět tanec, zpěv a dobré jídlo. Oslavují se státní svátky, svátky světců a patronů ostrova, důležité životní situace nebo se slaví jen tak, pro radost ze života. Hudba tu zní každý den, z hospůdek, kaváren i z ulice. Usaďte se ke kapverdskému „pontche“, zaposlouchejte se do rytmů morny (kapverdského blues) a vychutnejte si ostrovní způsob „no stress“ života.

Příroda Boa Visty: velryby, želvy, ptáci

Boa Vista s rozmanitým podmořským životem je rájem i pro milovníky přírody. Vidět tu můžete létající ryby, mečouny, tuňáky, delfíny i velryby, které sem na jaře připlouvají počít mláďata. Od července do října můžete sledovat kladení vajec a líhnutí malých želviček karet. Ostrov se chlubí i stovkami druhů vzácných ptáků (orlů, jestřábů apod.).

Pláž Santa Monica, dovolená Boa Vista
Sal Rei, Boa Vista, Kapverdy
Keporkak u Boa Vista

Věděli jste, že... ostrov Boa Vista je mimo jiné známý jako pohřebiště a vrakoviště mnoha lodí? Mohou za to nejen útesy a silné proudy, ale i vysoký obsah železa v místních horninách, matoucí kompasy.

Letoviska na ostrově Boa Vista

Sal Rei

Malebné hlavní město ostrova Sal Rei odvozuje své jméno ze solných pánví v okolí. Před zálivem Sal Rei uvidíte malý ostrůvek Ilhéu de Sal Rei s pevností Duque de Bragança, postavenou Portugalci v koloniálních dobách na ochranu proti pirátům. V zátoce, chráněné před větrem, je nádherné koupání na plážích Estoril a Cabral. V Sal Rei se soustřeďuje většina důležitých staveb na ostrově. Vzhledem k velikosti města všechna zajímavá místa obejdete pěšky.

Rabil

Brána k poušti Viana, bývalé hlavní město ostrova Rabil, je vzdálené asi 6 km jihovýchodně od Sal Rei. Lákadlem městečka je chráněná ptačí oblast kolem ústí řeky Ribeira do Rabil a blízkost jedné z nejkrásnějších pláží Praia da Chaves. V místní hrnčířské dílně Olaria můžete obdivovat tradiční způsob výroby keramiky i absolvovat hrnčířský kurz.

Náš tip: Láká vás dovolená na Boa Vistě? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Boa Vistu.

Chráněná oblast Ribeira do Rabil, v pozadí poušť Viana, Boa Vista

Otázky a odpovědi k dovolené na Boa Vista

Proč jet na dovolenou na Boa Vista?
Kde leží Boa Vista?
Jak se domluvit na ostrově Boa Vista?

Oblasti v destinaci - Boa Vista

Mapa - Boa Vista

Nejlépe hodnocené hotely - Boa Vista