Senegal

Dovolená se zlatými plážemi, deštným pralesem i safari

Vítejte v Senegalu!

Vlajka Senegalu

Senegal je klenotem západní Afriky, který má pro Evropany neobyčejné kouzlo. Tato africká země vás na dovolené ohromí nedotčeným venkovem, pulsujícím hlavním městem, památkami UNESCO a rozmanitou přírodou, ve které najdete deštný prales, divoká zvířata, tropické pláže i pouštní krajinu Sahary. Nechte se unést koloniální architekturou, originální kuchyní, tradiční kulturou a hlavně přátelskou povahou místních lidí!

7 důvodů, proč na dovolenou do Senegalu

  • Příjemné tropické klima: perfektní pro dovolenou během evropské zimy. V době od listopadu do června v Senegalu téměř neprší a teploty se pohybují mezi 22 a 30 °C.
  • Krásné pláže: 530 km atlantického pobřeží Senegalu nabízí pláže všech tvarů a velikostí, převážně se zlatým jemným pískem.
  • Přívětivost, bezpečí a pohostinnost: Senegal se považuje za vzor demokracie a stability v Africe.
  • Gastronomie: senegalská kuchyně je zdravá, chutná a jako kulturní dědictví země se dostala i na seznam UNESCO.
  • Senegalská kultura, příroda a památky: Senegal má zajímavé historické památky, 6 národních parků a kolem 30 přírodních rezervací s unikátní faunou a flórou (7 z nich je součástí UNESCO).
  • Aktivity: Senegal je vyhlášeným centrem surfování. Písečné pláže, teplá voda a konstantní vlny zaručují dobré podmínky pro nejrůznější vodní aktivity.
  • Noční život: v Senegalu se neobejdete bez hudby a tance. Poznejte senegalský „mbalax“, mix jazzu, soulu, rocku a tradičního sabar drumu.
Typická senegalská pláž s pirogami, Senegal
Dívka v tradičním oblečení, Senegal
Pláž Saly, Senegal

Věděli jste? Senegal je známý jako „země terangy“. Termín „teranga“ znamená v místním jazyce wolof pohostinnost, solidaritu a sdílení. Terangu symbolizuje např. národní pokrm thiéboudiène – rodina, přátelé i hosté se scházejí u jídla ze společné mísy, ze které si každý nabírá.

Kam zamířit na zájezd do Senegalu

Dakar

V hlavním městě Dakaru, nejkrásnějším přístavu Afriky, najdete vše: moderní výstavbu, staromódní kouzlo koloniálních budov, tradiční atmosféru, živé trhy, noční život, kulturní akce i krásné písčité pláže.

Mbour

Druhý největší rybářský přístav v zemi Mbour leží asi 83 km od Dakaru v nádherné oblasti Petite-Côte. Je vyhledávaný pro své jemné písečné pláže, ptačí rezervace a aktivity včetně hlubinného rybolovu.

La Somone

La Somone je malý kousek ráje a klidné útočiště na Petite Côte. Je tu laguna s nádhernými plážemi a čistým mořem, ptačí rezervace, restaurace, bary i obchody.

Saint-Louis

Nejstarší město postavené Francouzi v západní Africe okouzluje elegancí a kultivovaností. Od roku 2000 je Saint-Louis na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Saly

Saly, jedno z nejhezčích letovisek jižně od Dakaru, se pyšní rozsáhlými plážemi, kokosovými palmami a baobaby, golfovým hřištěm, restauracemi a spoustou obchůdků.

Pointe-Sarene

Senegalský klenot, rybářská vesnice, která se postupně mění v luxusní turistické letovisko. Největším lákadlem Pointe-Sarene je neuvěřitelná pláž s jemným pískem táhnoucím se do nekonečna.

Tradiční rybářské čluny pirogy na pláži Yoff, Senegal
Ostrov Gorée, Dakar, Senegal
Mešita božství, Dakar, Senegal

Náš tip: Láká vás dovolená v Senegalu? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené v Senegalu

Proč si vybrat dovolenou v Senegalu?
Kam do Senegalu?
Je Senegal bezpečná země?