Senegal

Objevte s námi to nejkrásnější, co Senegal nabízí.

VÍTEJTE V SENEGALU!

Většina návštěvníků sem míří za krásnými plážemi, a to zcela oprávněně. Dovolenou u moře můžete vychutnat v hotelových resortech nebo na výletě v jedné z pobřežních rybářských vesnic, jejichž pláže jsou posety stovkami barevných pirog, domorodých kánoí, vydlabaných z jediného kmene stromu. Nezapomenutelné pro vás bude safari s volně žijícími antilopami, zebrami, žirafami, buvoly či nosorožci. Spatřete Růžové jezero s vodami připomínajícími jahodový koktejl, poznejte domorodé obyvatele i život a historické památky Dakaru, včetně památek UNESCO.

Senegal

V současné době je Senegal považován za jednu z politicky nejstabilnějších zemí Afriky. Panuje zde velmi příjemné tropické klima s mnoha slunečnými dny. Zemí protékají tři veletoky, podél nichž se rozprostírá úrodná země, tvořící labyrint lagun a vodních kanálů. Sever Senegalu je součástí oblasti Sahelu se savanami, kde rostou trávy a keře. V jižní části země je vegetace již hustší a podnebí je vlhčí, s mangrovovými bažinami a hustými palmovými, bambusovými, mahagonovými i teakovými lesy. V řídce osídlené východní části země žijí lvi, antilopy a šimpanzi. Z vodních zvířat lze v místních řekách potkat hrochy a krokodýly nebo hady, jako je kobra. Senegal se nazývá zemí terangy – tedy pohostinnosti, která tu má mimořádný význam a větší důležitost než v Evropě. Teranga je styl života a je hluboko zakořeněná v senegalské kultuře. Pro některé lidi je fascinující právě její kultura, která se vyvíjela vlivem senegalských kmenů a nájezdů Francouzů. Všechny vlivy se odrážejí v místním stylu oblékání, hudby, kuchyně a architektury. Přátelské přivítání je zde zárukou, protože Senegalci lpějí na tradičních hodnotách a úctě k ostatním. Senegalská kuchyně je jednou z nejchutnějších v celé Africe. Převážně je tvořená rybami a kuřecím masem. Vynikající jsou i nápoje jako mátový čaj, palmové víno či doma pražená káva.

  DAKAR

Hlavní město Dakar leží na vrcholu poloostrova, lemovaného plážemi. Okouzlí vás na jedné straně svou elegancí a na straně druhé svou domorodou atmosférou. Jeho rušné ulice, živé trhy a bohatý noční život vás jednoduše vtáhnou do svého neúnavného rytmu. Město nabízí zajímavé kulturní památky, divadla, muzea a umělecké výstavy. Dakarské muzeum IFAN je jedním z nejvýznamnějších afrických muzeí umění. Ve městě můžete vidět také typickou africkou medinu, prezidentský palác, katedrálu, vily v koloniálním stylu i moderní budovy. Mnohé trhy v centru města nabízí místní produkty pro Senegalce i suvenýry pro turisty. Na plážích Dakaru si lze užít vodní sporty jako surfování, zejména kitesurfing, plachtění, jízdu na kanoi, ale v blízkosti najdete i tenisové kurty a golfové hřiště. V okolí Dakaru můžete nalézt klid na historickém ostrově Gori se zachovalou pevností a koloniální čtvrtí z dob Portugalců, Britů a Francouzů nebo na zlatých plážích ostrovů Yoff a N‘Gor. Odpočinout si od víru velkoměsta můžete v architektonicky krásném Saint-Louis, které je prvním francouzským osídlením v západní Africe. U širokých delt řek Saloum a Casamance je rovné pobřeží roztříštěno do bludiště mangrovů, drobných potůčků a širokých lagun se třpytivými pláněmi. Plavba pirogou touto oblastí vám odhalí stovky ptačích druhů, od malých ledňáčků až po růžové plameňáky s hrdým držením těla.

  UŽITEČNÉ INFORMACE

Zdraví - očkování
Při cestách do Senegalu doporučujeme běžné očkování pro země západní Afriky. Na další případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích se informujte u vašeho praktického lékaře nebo epidemiologa. Při cestách do Senegalu dále doporučujeme dodržování základních hygienických pravidel – zejména pití nezávadné, tj. hygienicky balené nebo převařené vody, požívání ovoce a zeleniny, které je možno zbavit slupky, důkladnou tepelnou úpravu veškerých potravin a vyloučení stravy, o jejíž nezávadnosti je možno pochybovat (např. kostky ledu do nápojů či zmrzlina apod.).

Klima - oblečení
V tropickém klimatu je nejvhodnější lehké, zejména bavlněné oblečení. Při občasnějším večerním ochlazení, stejně jako v klimatizovaných prostorách, můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.

Senegal  Senegal

Mobilní telefony a internet
Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je v Senegalu obvykle bez problémů. Pokrytí a jeho kvalita však může kolísat, nicméně Senegal disponuje kvalitním telekomunikačním systémem, jedním z nejrozvinutějších v Africe. Internetové kavárny jsou k dispozici v Dakaru, Saint Louis a dalších velkých městech.

Elektřina
Střídavý proud o napětí 220 V. Evropská forma zásuvek se dvěma kolíky (lze do nich zapojit kabely v česku pořízených elektrospotřebičů, pokud mají jen 2 kolíky). Mohou zde být problémy s výpadky elektřiny, hotely však disponují vlastními generátory. Drobné výpadky mohou ovlivnit funkci klimatizace a dodávku teplé vody.

Placení
Nejpoužívanější cizí měnou je euro (fixní kurz 1 EUR = 656 XOF západoafrický frank). Platební karty jsou akceptovány ve většině hotelů a restaurací, ale upozorňujeme na to, že spolu s platbou je strhávána i přirážka. Cestovní šeky nejsou většinou přijímány.

Spropitné
Větší hotely a restaurace většinou zahrnují spropitné do konečné ceny. Spropitné tvoří cca 10 - 15 %. Dávat spropitné taxikářům není běžné.

Pláže - plavání
Pláže zde jsou krásné, bílé a písčité s palmami. Moře je zde čisté a klidné, vhodné pro plavání a vodní sporty.

Senegal  Senegal

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Senegalu je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadován pas platný minimálně 3 měsíce po datu ukončení zájezdu. Limit na dovoz tabáku (10 balíčků cigaret, 50 ks cigár, či 250 g tabáku), alkoholu (1 láhev tvrdého alkoholu, 1 láhev vína) a parfémů (1 balení toaletní vody, 1 balení parfému). Při vývozu by neměla být vyvážena místní měna a vývoz deviz by měl být deklarován.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 15 denního zájezdu na 14 nocí) stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. Lety do Senegalu jsou realizovány po trase Praha – (kapverdský ostrov Boa Vista) – Dakar letiště Blaise Diagne – Praha.

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění a případné další fakultativní služby.

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Dakar
  • Časový posun: - 1 hodina (při zimním čase), - 2 hodiny (při letním čase)

Kontaktní údaje

Měna

  • Měna: Západoafrický Frank (XOF)
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím