Pláže Senegalu: zlatý písek, vlny, hudba a pohoda

Senegalské pláže, které pokrývají většinu z 531 km pobřeží, jsou stejně rozmanité, jako země sama. Plážová nabídka od nekonečných písčitých pásů po skryté zátoky, v blízkosti městeček i rybářských vesnic, u zelených delt i pouštních dun uspokojí každého návštěvníka.

Najděte si svoji pláž, kde můžete nekonečně relaxovat, provozovat různé aktivity, pozorovat rybáře, jak se vrací s úlovky, ochutnávat místní lahůdky nebo zkusit vodní sporty.

Typická pláž v Senegalu
Pláž na severu Dakaru

Nejkrásnější pláže v Senegalu – top pláže v Dakaru

Pláže Dakaru, to jsou kilometry zlatého písku, které se táhnou od centra města Plateau až po letiště a ještě dál. Tady jsou nejkrásnější:

Pláž Mamelles

Krásná písčitá pláž Mamelles s pohodovou atmosférou, plážovými bary, živým reggae a mixem místních lidí a turistů leží stranou rušných částí Dakaru. Připravte se na pořádné vlny.

Pláž Ngor a ostrov Ngor

Pláž Ngor je krásná písečná pláž s klidnou atmosférou, mělkou a klidnou vodou, bezpečná pro koupání a oblíbená mezi rodinami s malými dětmi. Přímo naproti pláži, pět minut jízdy pirogou, leží ostrov Ngor s kouzelnými zátokami s nejčistší křišťálově modrou vodou.

Pláž Yoff

Široká písčitá pláž Yoff se rozprostírá na jednom z nejmalebnějších úseků pobřeží. Úsek plný paillotes (plážových chatek s doškovou střechou), prosycený lákavou vůní grilovaných ryb, je místem, které si oblíbili surfaři i místní mládež. Je také ideálním výchozím místem pro dlouhé procházky po písku.

Hadí ostrov

Ile de la Madeleine, známý jako Ile des Serpents (Hadí ostrov), je lahůdkou pro individualisty. Celý ostrov je chráněnou oblastí, kterou pokrývají bílé písečné pláže a vegetace. Přímo z pláže můžete pozorovat delfíny – jen pozor na hady.

Rybáři se vrací s úlovkem na pláž u Mbour, Senegal
Senegalská pláž Saly

Nejkrásnější pláže v Senegalu – pláže na Petite-Côte

Vybrat nejlepší pláž na Petite-Côte (Malé pobřeží) je těžké, protože se jedná o nekonečný řetěz krásných pláží. Je to ve skutečnosti jedna velká pláž.

Popenguine

Nedotčená a čistá písečná pláž Popenguine je ideální k opalování a relaxaci. Procházkou po pláži se dostanete do přírodní rezervace Popenguine, kde můžete sledovat vzácné ptáky. Při plavání dále od břehu pozor na silné spodní proudy.

La Somone

Laguna poblíž luxusního letoviska La Somone nabízí několik atraktivních pláží s hebkým pískem a klidnými vodami, lemovanými mangrovovými porosty. Útočiště klidu v přírodní ptačí rezervaci!

Pláž Saly-Portudal

Ohromující pláž Saly v letovisku M'Bour je hitem Senegalu: obrovská plocha písku, palmy, restaurace, kasina, golfové hřiště i prostor pro aktivity, jako jsou windsurfing, vodní skútry či sportovní rybolov. I když je pláž velmi oblíbená, nebývá přeplněná ani hlučná.

Pláž La Somone, Senegal
Pláž Popenguine

Praktické informace o senegalských plážích

  • Dodržujte i na pláži dress code muslimské země, plavky a bikiny se tolerují, ale nudismus nebo opalování nahoře bez nikoliv.
  • Pláže v Senegalu, hlavně v blízkosti měst, jsou veřejné a volně přístupné. Počítejte s tím, že je často využívají k různým sportovním a relaxačním aktivitám i místní lidé po práci.
  • Některé luxusní resorty a plážové kluby v Dakaru mívají své vlastní, placené pláže. Za toto soukromí si připlatíte, obvykle 10–20 USD za jednodenní vstupenku.

Otázky a odpovědi ke koupání v Senegalu

Jak vypadají pláže v Senegalu?
Kde jsou nejoblíbenější pláže v Senegalu?
Jsou pláže v Senegalu vhodné k surfování?