Pláže na Boa Vista – kilometry jemného písku pro nezapomenutelnou dovolenou

Rajské pláže jsou největším darem a pýchou sopečného ostrova Boa Vista. Nekonečné úseky jemného písku, obklopené křišťálově čistou vodou, se táhnou 55 km a patří k nejkrásnějším plážím Kapverd. Můžete se na nich oddat plážovému lenošení, koupání a slunění či se věnovat vodním sportům.

Pláž Chaves, Boa Vista, Kapverdy

Top 7 nejkrásnějších pláží Boa Vista

Santa Monica

Santa Monica, nejslavnější pláž s 22 km jemného bílého písku na jihozápadě ostrova, je jedním z divů Kapverd. Někdy lze plavat v přírodních bazénech v zadní části pláže. Najdete tu malý plážový klub v kapverdském stylu, kde si můžete dát skvělou místní specialitu a poslechnout si živou hudbu.

Praia de Chaves

5 km dlouhá, nádherná pláž Praia de Chaves leží v západní části ostrova Boa Vista poblíž města Rabil. Pláž, obklopená zlatými dunami pouště Viana, je i přes svoji krásu téměř prázdná. Její jižní část je součástí přírodní rezervace Morro de Areia.

Pláž Santa Monica, Boa Vista, Kapverdy
Pláž Chaves, Boa Vista

Praia do Estoril

Jen krátkou procházkou na jih od centra Sal Rei dojdete na nádhernou pláž Praia do Estoril s bílým pískem a jasně tyrkysovým mořem, kde lze strávit celý den. Plážové restaurace nabízí mořské plody a občerstvení, můžete si půjčit vybavení pro vodní sporty i absolvovat lekce surfování a plachtění.

Varandinha

Pláž neobyčejné krásy protínají skály, které ji rozdělují na menší úseky. Mezi skalami je ukrytá přírodní jeskyně s výhledem na moře, známá jako Bracona. Poněkud ztížený přístup k pláži Varandinha přispívá k její nedotčené, divoké atmosféře. Nabízí vynikající podmínky pro surfování.

Pláž Estoril u Sal Rei, Boa Vista
Pláž u Sal Rei, Boa Vista, Kapverdy
Pláž Varandinha, Boa Vista

Praia da Atalanta

Pláž Atalanta na severu ostrova Boa Vista je známá také jako pláž s vrakem španělské lodi „Cabo de Santa Maria“, která tu ztroskotala v roce 1968. Pláž je vyhledávanou lokalitou pro windsurfing i místem, kde můžete od června do září sledovat rozmnožování chráněných želv.

Ervatão

Pláž Ervatão na jihovýchodě ostrova je vyhlášeným místem, kde kladou svá vejce ohrožené želvy karety. Vítr a fantastické vlny sem lákají i vyznavače vodních sportů.

Lacacão

Vedle pláže Santa Monica je Lacacão jedna z nejkrásnějších pláží na Boa Vista a zároveň i jedno z nejdůležitějších hnízdišť mořské želvy.

Pláž Atalanta, Boa Vista
Pláž Ervatao, Boa Vista, Kapverdy

Kdy jet na Boa Vista

Na Kapverdách je koupací sezóna po celý rok, průměrné teploty vzduchu se pohybují mezi 24 a 30 °C, voda má mezi 22 °C (únor) a 27 °C (září). Není tu žádná skutečná zima. Od listopadu do března je Boa Vista větrnější s teplotami mezi 19 až 25 °C, větší vlny přitahují nadšence vodních sportů, především velmi populárních kitesurfingu a windsurfingu.

Otázky a odpovědi ke koupání na Boa Vista

Jak vypadají pláže na Boa Vista?
Kde jsou nejhezčí pláže na Boa Vista?
Které pláže na Boa Vista jsou nejlepší na surfování?