Celoroční slunečné počasí, třpytivě tyrkysové vody Perského zálivu a nádherné bílé pláže s dokonalou infrastrukturou dělají z Abú Dhabí perfektní destinaci pro strávení příjemné dovolené. V Abú Dhabí si vyberete pláž přesně podle svého gusta. Toužíte po klidném místě s jemným pískem pro romantickou dovolenou v páru? Hledáte bezpečnou pláž pro děti se zábavním parkem nebo s vybavením pro aktivity a vodní sporty? Abú Dhabí má pro každého něco.

Pláže v Abú Dhabí: bílý písek, křišťálová voda a spousta zábavy

Soukromá část pláže Saadiyat, Abú Dhabí
Pláž Saadyiat
Pláž Abú Dhabí

Pláže hotelové, soukromé nebo veřejné

V Abú Dhabí máte na výběr z několika druhů pláží.

  • Hotelové pláže: většina prvotřídních hotelů v emirátu má vlastní nedotčené pláže s vybavením i servisem.
  • Veřejné pláže: jsou dobře udržované, některé s bezplatným vstupem, jiné s malým vstupným. Všechny ale mají krásný čistý písek i slušné vybavení.
  • Soukromé pláže: chlubí se vysokým standardem služeb, které zahrnují např. bazény, restaurace, kavárny, apod. Do většiny soukromých plážových klubů ve městě si můžete koupit denní vstupenku.

Nejlepší čas na pláž v Abú Dhabí

Perský záliv, „největší vana na světě“, je jedním z nejteplejších moří na zemi. Teplota vody se tu po většinu roku drží mezi 27 °C a 32 °C. Hlavní koupací sezóna trvá od října do dubna, kdy se průměrné teploty vzduchu pohybují kolem 23–29 ˚C a teplota vody nikdy neklesne pod 21 °C.

Náš tip: Přemýšlíte, jaké plážové oblečení zvolit na koupání do emirátu, kde je hlavním náboženstvím islám? Nebojte se, nemusíte shánět „burkiny“, na plážích nebudete nikoho pohoršovat v plavkách ani bikinách. Koupání nahoře bez je ovšem zakázáno.

Pláž Corniche, Abú Dhabí
Pláž Saadyiat

5 nejkrásnějších pláží Abú Dhabí

Pláž Saadiyat

Saadiyat, nejoblíbenější pláž v Abú Dhabí a jedna z nejkrásnějších pláží v celých Emirátech se dělí na tři úseky: veřejný, klubový a hotelový (hotel Hyatt). Jemný, oslnivě bílý písek je všude, plynulý vstup do moře je vhodný i pro malé děti, voda tyrkysově modrá a v klidných dnech křišťálově čistá. K oblíbené činnosti patří dlouhé procházky po pláži a sbírání mušlí z korálového útesu 5 km severně od pláže. Vstup na pláž je placený.

Pláž Corniche

„Copacabana Středního východu“, hlavní veřejná (zdarma) pláž v Abú Dhabí, je kilometrový úsek krásného bílého písku, který se rozkládá souběžně se slavnou ulicí Corniche. Pláž Corniche chrání umělý vlnolam, který zajišťuje klidné moře, vhodné pro rodiny s malými dětmi. K dispozici jsou sprchy a toalety.

Pláž Yas

Yas Beach najdete na Yas Island, jednom z nejznámějších umělých ostrovů v Abú Dhabí, hned vedle Ferrari world, závodní dráhy F1 a Yas Waterworld. Nabízí jemný bílý písek a pozvolný vstup do vody. Díky vybavení a široké škále aktivit jako vodní lyžování, plážový volejbal či kajaky je pláž eldorádem pro aktivní jedince. Hosté z hotelů na ostrově Yas mají vstup zdarma.

Pláž Al Bateen

Nádherná, bezplatná pláž oceněná Modrou vlajkou pokrývá 800 m malebného pobřeží v jedné z klidných oblastí Abú Dhabí. Pláž Al Bateen skýtá jedinečný výhled na ostrov a most Hudariyat, k dispozici jsou altány, lehátka, dětské hřiště a restaurace. Můžete si zahrát fotbal, volejbal a tenis, půjčit si kajak a další vybavení.

Pláž Mirfa

Fantastická pláž ve vesnici Mirfa v Al Dhafra je velmi klidná (kromě dubna, kdy se tu koná desetidenní festival vodních sportů). Ideální místo pro rodinnou dovolenou na pláži. Na pláži Mirfa můžete rybařit, věnovat se vodním sportům nebo na kajaku prozkoumat mangrovový les na západní straně pláže.

Pláž Yas
Pláž v Abú Dhabí

Otázky a odpovědi ke koupání v Abú Dhabí

Jak vypadají pláže v Abú Dhabí?
Jaké jsou nejkrásnější pláže v Abú Dhabí?
Musí se platit na pláže v Abú Dhabí vstupné?