Kdy je nejlepší počasí v Arabských emirátech? Krásně je po celý rok

Spojené arabské emiráty leží přímo na obratníku Raka, kde tropické pásmo přechází v subtropické. Podnebí je převážně pouštní, slunce tu svítí po celý rok, léta jsou horká a suchá a zimy stále teplé, ovšem s nižšími nočními teplotami.

Kdy jet na dovolenou do Emirátů?

Nejvhodnější počasí na zájezd do Arabských emirátů je od října do začátku května. Denní teploty jsou příjemné i pro různé aktivity, v noci není vedro a moře má stále příjemnou teplotu na koupání. Léto je ideální dobou na nakupování a návštěvy atrakcí v klimatizovaných prostorách. Kvůli vysokým teplotám nejsou letní měsíce vhodné pro osoby s kardiovaskulárními problémy, seniory a malé děti.
Poušť v Abú Dhabí, Arabské emiráty

Teploty v Emirátech: v létě hic, v zimě teplo

Od června do září počítejte s velkým horkem, průměry teplot oscilují mezi 33–37 °C. V nejteplejších měsících červenci a srpnu dosahují teploty na pobřeží až k 45 °C, ve vnitrozemí i k 50 °C. Vysoké teploty trvají i v noci, kdy mohou dosahovat 30 °C. K horku se na pobřeží přidává i extrémní vlhkost vzduchu, způsobená odpařováním vod v Perském zálivu.

„Nejchladnější“ počasí v Emirátech je od prosince do února. Denní teploty se pohybují kolem příjemných 20 až 24 °C. V březnu se zvedají k 25 °C, v dubnu nadále rostou a v květnu se už přehoupnou přes 30 °C. Noční teploty neklesají pod 13 °C, výjimkou jsou hory nebo pouštní vnitrozemí, kde mohou padat k nule.

Dubaj na počátku zimy, SAE

Jak je to s deštěm? 

V Emirátech žádné velké srážky nečekejte. Prší velmi málo, většinou během zimních měsíců. Deště jsou sice krátké, zato intenzivní a často přívalové.

Teploty moře v Emirátech

Moře v Arabských emirátech je ideální ke koupání po celý rok. V zimě (leden, únor) se průměrná teplota vody pohybuje kolem 23 °C, na jaře (březen, duben) stoupá k 25 °C a v květnu a červnu narůstá k 27 °C. V červenci už je moře vyhřáté na 29–30 °C a nejvyšších teplot dosahuje v srpnu – až 33 °C. Od září do listopadu pak teplota pomalu klesá k ideálním 24–25 °C.
Moře v Emirátech je vyhřáté po celý rok

Otázky a odpovědi k počasí v Arabských emirátech

Kdy jet na dovolenou do Emirátů?
Kdy jet do Emirátů s malými dětmi?
Kdy v Emirátech nejvíc prší?
Kdy je nejpříjemnější doba na koupání v Arabských emirátech?
Jaký je nejchladnější měsíc v Emirátech?
Jaký je nejteplejší měsíc v Emirátech?