Pláže v Emirátech – zážitek z lenošení i aktivního pohybu

Obyvatelé Arabských emirátů tvrdí, že odpočinek na pláži uvolňuje tělo, uklidňuje mysl a povznáší duši. Proč to nezkusit? Přes 1 300 km dlouhé pobřeží Emirátů s nekonečnými, čistými plážemi jemného písku, smaragdovým mořem, vynikajícím zázemím a téměř 365 dny slunečního svitu za rok je dobrou příležitostí. Ideální pláž si tu vybere každý. Nechybí hotelové a veřejné pláže, rušné pláže s nabídkou aktivit, sportu i zábavy, ani klidné pláže uprostřed chráněné přírody. 
Pláž ve Fujairah, Arabské emiráty

Nejkrásnější pláže v Arabských emirátech

Pláž Jumeirah, Dubaj

Ikonická veřejná pláž s modrou vlajkou, proslavená díky zlatému písku, palmám i fantastickému výhledu na Dubaj i slavný hotel Burj Al Arab ve tvaru plachty. Ideální pro odpočinek, surfaře-začátečníky i rodiny s dětmi. Vstup na pláž je zdarma.

Plážový park Al Mamzar, Dubaj

Leží poblíž dubajského mezinárodního letiště ve čtvrti Deira. Na 106 hektarech najdete 5 pláží, zelené plochy, palmy, hřiště, restaurace i místa na grilování a pikniky. Pondělky a středy jsou vyhrazeny ženám a dětem a vstupné přijde na 5 AED.
Pláž Jumeirah, Dubaj, Arabské emiráty
Pláž Al Mamzar, Dubaj, Arabské emiráty

Pláž Corniche, Abú Dhabí

Nádherná pláž v Abú Dhabí se pyšní modrou vlajkou pro čistotu vody, krásu přírody a vybavení. Pláž má pět částí, z nichž čtyři jsou volně přístupné. Do páté části, Al Sahil, nemají přístup muži bez doprovodu a vybírá se tu vstupné 10 AED.

Pláž Saadiyat, Abú Dhabí

400 metrů jiskřivého bílého písku je součástí chráněné přírodní oblasti. Vzhledem k absenci vodních skútrů a motorových člunů je pláž vyhledávaná milovníky klidu a přírody. V oblasti žije divoká zvěř včetně chráněných želv. K dispozici jsou i sportovní aktivity, ale výhradně ekologické (jóga, plachtění apod.). Za vstup zaplatíte 25 AED za dospělou osobu a 15 AED za dítě.
Pláž v Abú Dhabí, Arabské emiráty
Pláž Khor Fakkan, Sharjah, Arabské emiráty

Pláž Khor Fakkan, Sharjah

Písečná pláž ve tvaru srdce v emirátu Sharjah, obkroužená skálami v krásné přírodě s výhledem na Ománský záliv, nabízí klid a relaxaci. Vstup je zdarma.

Pláž Ajman

Jedna z nejlepších pláží v Emirátech. Malebné pobřeží Ajmanu s bílým pískem a zářivě modrou vodou je vyhledávané pro relaxaci s rodinou i piknikování. I tady je vstup volný. 

Otázky a odpovědi k plážím v Emirátech

Které pláže v Arabských emirátech jsou nejkrásnější?
Jaké jsou pláže v Arabských emirátech?
Platí se na veřejné pláže v Emirátech nějaké vstupné?