Co vidět, prožít a navštívit v Emirátech na aktivní dovolené

Milujete pláže a teplo, ale zároveň chcete být na dovolené aktivní? Z nabídky sportů, zážitků a kulturních akcí v SAE si bez problémů vyberete.

Vodní sporty, potápění a šnorchlování v Arabských emirátech

Skvělé podmínky pro šnorchlování i přístrojové potápění jsou na jihovýchodním pobřeží Emirátů. V průzračných vodách Ománského zálivu můžete pozorovat barevné rybky, mořské želvy i žraloky. V emirátu Fujairah najdete nejkrásnější podmořské jeskyně. Oblast Perského zálivu je zajímavá pro vodní sporty jako kitesurfing nebo plachtění.
Kitesurfing v Dubaji, Arabské emiráty
Pouštní safari v Emirátech

Zážitkové sporty v Arabských emirátech

Možností, jak si užít poušť, je spousta: pouštní safari v terénních vozech, sjíždění písečných dun na sandboardu i přenocování v beduínském táboře.

Odvážní mohou vyzkoušet skydiving. Seskok s padákem nad ikonickým ostrovem Palm Jumeirah nebo arabskou pouští je neobyčejným zážitkem.

Romantici ocení let horkovzdušným balónem s výhledy na červené pouštní duny, vycházející slunce, pasoucí se gazely a majestátní pohoří Hajar.

Golf v Emirátech je ukázkou toho, co dokáže pouštní země, když skutečně stojí o turisty. V Dubaji je soustředěna více než polovina golfových hřišť arabského světa. Mistrovská hřiště najdete i v Ras Al-Khaimah, Abú Dhabí a Sharjahu.

V Dubaji je možné všechno, i sníh v zimě. V obchodním domě Mall of the Emirates vám k lyžování půjčí veškeré vybavení.

Výlet do pouště s velbloudy, Arabské emiráty
Lyžování v Dubaji, Arabské emiráty
Přenocování na poušti, Arabské emiráty

12 atrakcí, které musíte zažít na dovolené v Emirátech

•    Nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa a největší tančící fontána světa
•    Velká mešita šejka Zayeda s kopulemi z oslnivě bílého mramoru v Abú Dhabí 
•    Dubajské akvárium a podmořská zoo: jedno z největších akvárií na světě o objemu 10 miliónů litrů v obchodním centru The Dubai Mall
•    Pevnost Fujairah z 16. století, nejstarší pevnost v Emirátech
•    Pouštní oáza Liwa, zelené město Al Ain nebo květinová zahrada v Dubaji
•    Louvre Abú Dhabí, pobočka slavné pařížské galerie s uměleckými poklady od pravěku po novodobé umění, architektonický skvost vizionáře Jeana Nouvela
•    Velbloudí závody, tradiční královský sport. Největší fanoušek, emír z Abú Dhabí vlastní 14 tisíc závodních velbloudů, o které se stará 9 tisíc lidí. Dostihová sezóna trvá od října do dubna
    Burj Al Arab, možnost placené 90minutové prohlídky nejluxusnějšího hotelu světa
    Muzeum budoucnosti, přehlídka možností dalšího vědecko-technologického vývoje
    1484 by Puro, nejvýše položená restaurace v Emirátech s neskutečnými výhledy
    Bear Grylls Explorers Camp, kurzy přežití v divočině pod vedením zkušených instruktorů
    Knihovna Muhammada bin Rášida s 1,5 miliónem knih a 2 milióny digitálních knížek
Velbloudí závody s robotickými žokeji, Dubaj, Arabské emiráty
Květinová zahrada, Dubaj, Arabské emiráty

Zábava v Emirátech

Dubaj

Dubaj je proslulá svými zábavními parky. V zábavním parku IMG Worlds of Adventure o rozloze 28 fotbalových hřišť můžete potkat dinosaury, Avengery i postavičky Cartoon Network. Místní specialitou je horská dráha Velociraptor, která katapultuje návštěvníky do rychlosti 100 km/h za 2,5 sekundy. Hned několik parků (Legoland, Motiongate atd.) zahrnuje komplex Dubai Parks & Resorts.

Skvělou zábavu si celá rodina užije v obřím vodním parku Aquaventure u hotelu Atlantis, nadšenci hloubkového potápění by měli vyzkoušet nejhlubší potápěčský bazén na světě Deep Dive Dubai. Užíváte-li si naopak vysoké výšky, vypravte se na prosklenou vyhlídku Sky Views nebo na mrakodrap The Palm Tower Dubai s vyhlídkou The View at The Palm a nekonečným bazénem Aura Skypool.

Abú Dhabí

Pozadu nezůstává ani hlavní město Abú Dhabí. K jeho největším magnetům patří moderní zábavní park ve stylu Formule 1 Ferrari World. Hned vedle něj se nachází největší krytý zábavní park na světě Warner Bros. World a také špičkový aquapark Yas WaterWorld.

The National Aquarium je největší akvárium Středního východu a v SeaWorld Abu Dhabi se vydáte na dobrodružné putování z tropických moří až k ledovým oceánům.
Muzeum budoucnosti v Dubaji
Warner Bros. World v Abú Dhabí

Zajímavé události, akce a svátky v Arabských emirátech

Národní den Spojených arabských emirátů

Celé SAE, 2. prosince 2023
Národní den, výročí vzniku SAE a největší svátek země si určitě nenechte ujít. Po celých Emirátech probíhají během tří dnů skutečně velkolepé oslavy. Ve vyzdobených městech můžete zažít průvody v tradičních krojích s bubeníky, alegorickými vozy a živou hudbou, ochutnávky místních specialit, zábavné aktivity pro děti a velkolepé ohňostroje.

Dubai Food Festival

Dubaj, od 19. dubna do 12. května 2024
Největší gastronomický svátek arabského světa, sedmnáctidenní Festival jídla, probíhá na mnoha místech po celé Dubaji. Setkáte se s ním v ikonických nákupních centrech, tržištích i na pláži Jumeirah, kde najdete „plážové jídelny“ s food trucky, ukázkami vaření a uvolněnou atmosférou. Ochutnejte kulinářské speciality z arabské, africké i mezinárodní kuchyně a užívejte si i doprovodné akce, živou hudbu, workshopy a zábavu pro děti i dospělé.

Dubaj Fitness Challenge

Dubaj, říjen a listopad 2024
Zkuste poznat Dubaj trochu jinak a rozhýbejte tělo během Fitness festivalu. Nabízí zcela zdarma účast na mnoha sportovních aktivitách jako skupinové tréninky a lekce, organizovaný běh, jóga, cyklistika či tanec.

Otázky a odpovědi k aktivitám v Emirátech

Jaké jsou možnosti sportování v SAE?
Kam za kulturou a památkami v Emirátech?
Kde je nejlepší místo pro potápění v Emirátech?