Co vidět, prožít a navštívit v Emirátech na aktivní dovolené

Milujete pláže a teplo, ale zároveň chcete být na dovolené aktivní? Z nabídky sportů, zážitků a kulturních akcí v SAE si bez problémů vyberete.

Vodní sporty, potápění a šnorchlování v Arabských emirátech

Skvělé podmínky pro šnorchlování i přístrojové potápění jsou na jihovýchodním pobřeží Emirátů. V průzračných vodách Ománského zálivu můžete pozorovat barevné rybky, mořské želvy i žraloky. V emirátu Fujairah najdete nejkrásnější podmořské jeskyně. Oblast Perského zálivu je zajímavá pro vodní sporty jako kitesurfing nebo plachtění.
Kitesurfing v Dubaji, Arabské emiráty
Pouštní safari v Emirátech

Zážitkové sporty v Arabských emirátech

Možností, jak si užít poušť, je spousta: pouštní safari v terénních vozech, sjíždění písečných dun na sandboardu i přenocování v beduínském táboře.

Odvážní mohou vyzkoušet skydiving. Seskok s padákem nad ikonickým ostrovem Palm Jumeirah nebo arabskou pouští je neobyčejným zážitkem.

Romantici ocení let horkovzdušným balónem s výhledy na červené pouštní duny, vycházející slunce, pasoucí se gazely a majestátní pohoří Hajar.

Golf v Emirátech je ukázkou toho, co dokáže pouštní země, když skutečně stojí o turisty. V Dubaji je soustředěna více než polovina golfových hřišť arabského světa. Mistrovská hřiště najdete i v Ras Al-Khaimah, Abú Dhabí a Sharjahu.

V Dubaji je možné všechno, i sníh v zimě. V obchodním domě Mall of the Emirates vám k lyžování půjčí veškeré vybavení.

Výlet do pouště s velbloudy, Arabské emiráty
Lyžování v Dubaji, Arabské emiráty
Přenocování na poušti, Arabské emiráty

7 atrakcí, které musíte vidět na dovolené v Emirátech

  • Nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa a největší tančící fontána světa
  • Velká mešita šejka Zayeda s kopulemi z oslnivě bílého mramoru v Abú Dhabí 
  • Dubajské akvárium a podmořská zoo: jedno z největších akvárií na světě o objemu 10 miliónů litrů v obchodním centru The Dubai Mall
  • Pevnost Fujairah z 16. století, nejstarší pevnost v Emirátech
  • Pouštní oáza Liwa, zelené město Al Ain nebo květinová zahrada v Dubaji
  • Louvre Abú Dhabí, pobočka slavné pařížské galerie s uměleckými poklady od pravěku po novodobé umění, architektonický skvost vizionáře Jeana Nouvela
  • Velbloudí závody, tradiční královský sport. Největší fanoušek, emír z Abú Dhabí vlastní 14 tisíc závodních velbloudů, o které se stará 9 tisíc lidí. Dostihová sezóna trvá od října do dubna.
Velbloudí závody s robotickými žokeji, Dubaj, Arabské emiráty
Květinová zahrada, Dubaj, Arabské emiráty

Zábava v Emirátech

Dubaj je proslulá svými zábavními parky. V zábavním parku IMG Worlds of Adventure o rozloze 28 fotbalových hřišť můžete potkat dinosaury, Avengery i postavičky Cartoon Network. Místní specialitou je horská dráha Velociraptor, která katapultuje návštěvníky do rychlosti 100 km/h za 2,5 sekundy. Děti ocení kromě množství vodních atrakcí a parků i Legoland Park, dospělé potěší Bollywood Park.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím