Ras Al-Khaimah

Plážová dovolená se spoustou zážitků

Vítejte v Ras Al Khaimah!

Nedotčené pláže, zelené mangrovové porosty, palmové oázy mezi rudými pouštními dunami, přírodní horké prameny, dramaticky rozeklané hory i luxusní hotelové komplexy se špičkovou úrovní služeb – to je nejsevernější, nejrozmanitější a jeden z nejkrásnějších emirátů SAE Ras Al Khaimah.

Ras Al Khaimah najdete na východním výběžku Arabského poloostrova mezi majestátním pohořím Hajar a pobřežím Perského zálivu. Hranice sdílí s exklávou Ománu a emiráty Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Díky strategické poloze u ústí Perského zálivu i úrodné půdě je území emirátu Ras Al-Khaimah jednou z nejstarších trvale obydlených oblastí na planetě, s historií sahající až do doby bronzové. Vyspělé obchodní civilizace tu existovaly už od roku 5000 př. n. l.

Pevnost Dhayah, Ras Al Khaimah
Pláž v Ras Al Khaimah, SAE

6 důvodů, proč si vybrat dovolenou v Ras Al Khaimah

  • Slunce a teplo po celý rok: V pouštním podnebí Ras Al Khaimah slunce svítí až 10 hodin denně, průměrné teploty se pohybují mezi 19 °C (leden) a 39 °C (červenec) a moře je vyhřáté na 22 °C (únor) až 33 °C (srpen).
  • Luxusní ubytování: Hotely v Ras Al Khaimah jsou krásné, nové, výborně udržované, většina z nich je přímo na pláži s upraveným okolím.
  • Skvělé koupání: Na 64 kilometrech pobřeží Ras Al Khaimah máte na výběr z množství skvěle upravených pláží se zlatým i bílým pískem, soukromých i veřejných.
  • Vynikající jídlo: V bohaté kuchyni Emirátů najdete stopy vlivů turecké, indické, libanonské i britské kuchyně. Ochutnejte čerstvé ryby, jehněčí machboos nebo zmrzlinu z velbloudího mléka.
  • Zážitky: Mezi oblíbené aktivity patří potápění, adrenalinové sporty (nejdelší zipline na světě, seskoky padákem, horolezectví), golf, nakupování a welness.
  • Služby a bezpečnost: V Ras Al Khaimah se můžete spolehnout na perfektně fungující služby, vstřícnost a téměř nulovou pouliční kriminalitu.
Poušť v Ras Al Khaimah, SAE
Zayedova mešita, Ras Al Khaimah

Věděli jste?

as Al Khaimah nemá s ostatními emiráty (včetně Dubaje) žádný pevný hraniční přechod. Budete-li chtít navštívit sousední emiráty, můžete cestovat volně bez jakýchkoli omezení.

Oblasti v Ras Al Khaimah pro vaši dovolenou

Město Ras Al Khaimah

Hlavní město emirátu a sídlo panovníka je rozdělné zálivem Khor na dvě části: staré město na západě (Ras Al Khaimah) a moderní část (Al Nakheel) na východě. Ve staré části je mj. palác, stará pevnost a nejstarší tržnice El Quwain. V moderní živé čtvrti Al Nakheel najdete kanceláře, nákupní centra a trhy. Jedna z nejhezčích částí města je dlouhá pobřežní promenáda Corniche Al Qawasim s kavárnami a restauracemi, krásným parkem, cyklostezkou a dětským hřištěm.

Ostrovy Al Marjan

Čtyři ostrovy ve tvaru korálů v uměle vytvořeném souostroví v Al Jazirah Al Hamra. Ostrovy Al Marjan se rozprostírají v délce 4,5 km do moře a pokrývají plochu 2,7 milionu m² s luxusními resorty, letovisky a úžasnými plážemi.

Noční panorama města Ras Al Khaimah
Pohoří Hajar, Ras Al Khaimah, SAE

Náš tip

Láká vás dovolená v Ras Al Khaimah? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů

Otázky a odpovědi k dovolené v Ras Al Khaimah

Proč jet na dovolenou do Ras Al Khaimah?
Jak vypadá a kde leží Ras Al Khaimah?
Který z emirátů si vybrat? Je lepší Dubaj, nebo Ras Al Khaimah?
Jak dlouho trvá let do Ras Al Khaimah?
Jaký je časový posun mezi ČR a Ras Al Khaimah?

Oblasti v destinaci - Ras Al-Khaimah

Mapa - Ras Al-Khaimah

Nejlépe hodnocené hotely - Ras Al-Khaimah