Aktivní dovolená v Ras Al Khaimah: co vidět, prožít a navštívit

Okouzlující krajina emirátu Ras Al Khaimah od bílých písečných pláží přes zelené mangrovy a rudou poušť až po velkolepé horské oblasti poskytuje spoustu příležitostí k outdoorovým aktivitám i poznávání autentické arabské kultury.

Co dělat na dovolené a kam se vydat v Ras Al Khaimah

Vybírat můžete z nabídky adrenalinových zážitků, jako je přelet nad hlubokým údolím v pohoří Jebel Jais nejdelší zipline dráhou na světě, pouštní safari nebo canyoning v pohoří Hajar. Můžete si zahrát golf, objevovat horské vesnice duchů, staré pevnosti, muzea a krásné mešity a bavit se na velbloudích dostizích. Klidné teplé moře Perského zálivu je ideální pro milovníky vodních sportů a potápění. V Ras Al Khaimah si najde zábavu každý.
Pohoří Hajar s pevností Dhayah, Ras Al Khaimah, SAE

Nejoblíbenější sportovní aktivity v Ras Al Khaimah

  • Potápění, šnorchlování
  • Flyboarding, wakeboarding, parasailing
  • Vodní lyžování
  • Jízda na kajaku
  • Hlubinný rybolov

Tipy na výlety a atrakce Ras Al Khaimah

Pohoří Hajar s vrcholem Jebel Jais

Pro milovníky pěší turistiky a trekkingu bude lákavým cílem pohoří Hajar s nejvyšší horou Jebel Jais (1 934 m). Trasa je středně náročná a nevyžaduje zvláštní vybavení.

Horké prameny Khatt Springs

Zajímavou atrakcí Ras Al Khaimah jsou horké prameny u vesnice Khatt na úpatí pohoří Hajar. Prameny Khatt Springs vyvěrají z podzemí s teplotami 40 °C a mají léčivé účinky na kožní a revmatická onemocnění. Vykoupejte se v minerálním bazénu, vyzkoušejte procedury a navštivte okolí s ohromujícím množstvím archeologických nalezišť.

Pevnost Dhayah

Ikonická pevnost připomínající hrad byla postavena v průběhu 19. století na základech prehistorické pevnosti. Je z ní úžasný výhled přes palmová vádí až do sousedního Ománu a k moři. Pevnost Dhayah je zapsaná na předběžném seznamu světového dědictví UNESCO.

Horská vesnice Khatt, Ras Al Khaimah
Velbloudí závody, Ras Al Khaimah, SAE
Pevnost Dhayah, Ras Al Khaimah

Al Jazirah Al Hamra

„Město duchů“, jedno z nejtajemnějších míst emirátu, leží na pobřeží cca 18 km od Ras Al Khaimah. Opuštěná vesnice Al Jazirah Al Hamra uchovává atmosféru autentického arabského života jako před mnoha staletími s ruinami tržnice, strážních věží, pevnosti, mešit a domů z korálového kamene.

Velbloudí závody

Velbloudí závody jsou mimořádná podívaná. Závodní dráha v blízkosti letiště Ras Al Khaimah je rozdělená do tří drah – po prostřední písčité běhají velbloudi, na okrajových drahách je sledují a povzbuzují majitelé v bílých vozech 4x4. Na tuto podívanou si ale musíte trochu přivstat, probíhá každý zimní pátek ráno od 6:30 do 9:30 hod.

Národní muzeum Ras Al Khaimah

Národní muzeum ve staré pevnosti nabízí zajímavý pohled do historie a tradic emirátu i mnoha kmenů, které obývaly území v historii. Zajímavá je i historie samotného muzea: původně sídlo vládnoucí rodiny (do roku 1964), poté policejní ředitelství, vězení a od roku 1987 muzeum.

Opuštěná vesnice Al Jazirah Al Hamra, Ras Al Khaimah
Plameňáci v mangrovech v Ras Al Khaimah, SAE

Adrenalinové zážitky

Jebel Jais Flight

Nejdelší zipline na světě (2,83 km). Adrenalinový zážitek pro silné povahy, který začíná pod nejvyšším bodem SAE a končí na špičkově zavěšené plošině. Uchvátí vás rychlostí mezi 120 a 150 km/h a jízdou přes hluboké rokle, kaňony a rozeklané vrcholy pohoří Hajar.

Jebel Jais Sky Tour

O něco klidnější, ale stále pořádně adrenalinový zážitek, to je Jais Sky Tour. Vzdálenost 5 km proletíte přes sérii 7 ziplines a 9 plošin průměrnou rychlostí 60 km/h. Těšte se na panoramatický výhled na pohoří Hajar a jeho úžasné útesy a kaňony z ptačí perspektivy. Celý zážitek zabere přibližně 2 hodiny.

Platforma zipline, Ras Al Khaimah
Stará pevnost, Ras Al Khaimah
Flyboarding, Ras Al Khaimah, SAE

Bavte se v Ras Al Khaimah: zábavní parky, nakupování, noční život

  • Ice Land Water Park, největší vodní park v SAE s arktickou tématikou, nabízí více než 30 skluzavek, bazén s vlnobitím, pláž, hřiště a kavárny, kde můžete ochutnat tradiční arabská jídla.
  • Menší vodní parky najdete i v některých resortech, např. Hilton Ras Al Khaimah Resort, Mövenpick Resort Al Marjan Island, DoubleTree by Hilton Resort
  • Ras Al Khaimah je rájem pro shopaholiky. Vybírat mohou ze čtyř hlavních nákupních center: Manar Mall, RAK Mall, Al Hamra Mall a Safeer Mall, kde lze koupit cokoli od ovoce po nábytek.
  • Pro výrobky místních řemeslníků se vydejte do starého města Ras Al Khaimah na hlavní trh. Vedle typických suvenýrů tu seženete např. originální zlaté šperky. Ceny v Ras Al Khaimah jsou mnohem nižší než v Dubaji nebo Abú Dhabí.
  • Noční život je i přes omezení konzumace alkoholu (na veřejnosti) poměrně pestrý. Bavit se můžete v nočních klubech, barech a restauracích, lze navštívit živé hudební akce i koncerty.
Zlaté šperky
Ohňostroj v Ras Al Khaimah, SAE

Náš tip: Rozhodli jste se strávit svoji příští dovolenou v Ras Al Khaimah? Nebo byste raději vyzkoušeli další emiráty, např. Dubaj nebo Abú Dhabí?

Otázky a odpovědi k aktivitám v Ras Al Khaimah

Jaké jsou možnosti sportování na dovolené v Ras Al Khaimah?
Jaké atrakce v Ras Al Khaimah stojí za návštěvu?
Má Ras Al Khaimah nějaký aquapark?
Jaký je noční život v Ras Al Khaimah?