Dubaj

Okouzlující dovolená s netušenými zážitky

Vítejte v Dubaji!

Dubaj, hlavní město stejnojmenného emirátu a kulturní i obchodní centrum Spojených arabských emirátů, je jednou z nejprestižnějších a nejoblíbenějších destinací na světě. V Dubaji najdete opravdu všechno: futuristickou architekturu, která vám vyrazí dech, úžasné pláže i nákupní centra s tisíci obchody, sjezdovkou a mořským akváriem.

V Dubaji si užijete největší zábavní park na světě, rozhlédnete se z nejvyšší budovy světa, zamíříte do starého dubajského centra nebo do některé z galerií. Můžete se vydat na velbloudu do pouště či pár kilometrů za městem objevovat přírodní rezervace. Dubaj je přívětivá, pohostinná a bezpečná lokalita s vynikající infrastrukturou a luxusními hotely s výjimečnými službami.

Dubai city, hlavní město emirátu Dubaj

Těžko uvěřit, že hlavní město emirátu Dubaj bylo ještě v nedávné historii oblastí obývanou malou komunitou rybářů a lovců perel, žijících v tradičních domech z korálů. Explozivní rozvoj po objevu ropy v 60. letech 20. století změnil město v jednu z nejexkluzivnějších turistických destinací a zároveň i v jedno z nejdůležitějších obchodních a finančních center. Žije tu 99 % obyvatel emirátu a najdete zde neuvěřitelné kontrasty.
Panorama Dubaje
Město Dubaj je pulsující multikulturní metropolí, která se skládá ze dvou hlavních oblastí: staré a nové Dubaje. Stará Dubaj představuje historické centrum města kolem Dubajského zálivu a tradiční arabské čtvrti Deira a Bur Dubai s tradičními domy, větrnými věžemi a úzkými uličkami. Nová Dubaj je moderní část města, rozprostírající se do pouště a podél pobřeží. Pyšní se mrakodrapy, nejvyšší budovou na světě, umělými ostrovy a nákupními centry jako Mall of the Emirates a Dubai Mall.
Dubajský záliv s výhledem na čtvrt Deira

7 důvodů, proč navštívit Dubaj aspoň jednou v životě

  1. Velkolepá architektura, která nemá meze: stojí tu nejvyšší budova světa Burdž Chalífa a jediný sedmihvězdičkový hotel na světě Burdž Al Arab, kilometry do moře se táhnou umělá souostroví v podobě palem a mapy světa, zastavěné ultramoderními hotelovými a obytnými komplexy.
  2. Luxusní nakupování: Dubaj přetéká množstvím luxusních butiků a fantastických nákupních center. Např. Dubai Mall nabízí více než 1 200 obchodů, krytou sjezdovku a úžasné akvárium.
  3. Krásné koupání a slunné počasí v zimě: Dubaj má nádherné písečné pláže včetně Jumeirah Beach s úžasným výhledem na Burdž Al Arab a Kite Beach oblíbené surfaři.
  4. Vynikající jídlo: v Dubaji si podávají ruce kuchyně z celého světa. Místní gastronomická scéna je ohromující, od tradičních arabských jídel až po mezinárodní speciality.
  5. Kulturní zážitky: Dubaj má velmi živý a různorodý kulturní život, ve kterém se prolíná historie s tradiční i moderní kulturou. Zahrnuje hudební, filmové i gastronomické festivaly, muzea, galerie, divadelní představení, opery a koncerty.
  6. Sportovní aktivity: vyzkoušejte vodní, plážové i extrémní sporty, golf, tenis, závody na motokárách, bungee jumping nebo třeba skydiving.
  7. Vzrušující zábava a noční život: Dubaj nabízí úžasné aquaparky, krytý lyžařský areál či adrenalinový IMG Worlds of Adventure. V noci vás čeká mnoho barů, klubů a restaurací s atmosférou na světové úrovni.
Pláž Jumeirah v Dubaji
Ostrov Palm Jumeirah, Dubaj
Náš tip: Láká vás dovolená v Dubaji? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 

Otázky a odpovědi k dovolené v Dubaji

Proč navštívit Dubaj?
Kde leží a jak vypadá Dubaj?
Jak dlouho trvá let do Dubaje?
Jaký je časový posun mezi ČR a Dubají?

Oblasti v destinaci - Dubaj

Mapa - Dubaj

Nejlépe hodnocené hotely - Dubaj