Dubaj

Objevte s námi to nejkrásnější, co Dubaj nabízí.

VÍTEJTE V DUBAJI!

Dubaj

TIPY, CO VIDĚT V DUBAJI

Metropole Dubaj bývá ověnčena mnoha superlativy a není tomu tak nadarmo – fascinující umělé ostrovy, vzrušující architektura, luxusní nákupní centra i krásná pláž Jumeirah. To vše je důvodem, proč je Dubaj často nazývaná městem budoucnosti. Dubaj vás nadchne z mnoha různých důvodů a jistě stojí za to ji prozkoumat i po vlastní ose. Na městě bohatém na multikulturní vlivy oceníte hned několik věcí – absolutní pocit bezpečí, kvalitní jídlo za dobrou cenu, optimistické a přátelské obyvatelstvo i snadný způsob dopravy, ať už místní hromadnou dopravou či zdejšími taxi. Město samotné přináší spousty nevšedních zážitků, které si dovolujeme krátce představit.

Fontána u Dubai Mall - ve večerních hodinách si nenechte ujít fascinující show u obchodního nákupního centra Dubai Mall. Světoznámá dubajská fontána patří k největším na světě. Kouzlo hudby a skvělé vodní choreografie si můžete vychutnat od 19:30 každých 30 minut - až do 23 hod. Ve volném čase si počkejte na fenomenální videomapping na nejvyšší budově světa Burj Khalifa.

La Perle Show Dubaj - největší vodní show na světě. Vodní artistická a divadelní show přivádí publikum do fascinujícího světa plného uměleckých čísel, při kterých se vám bude tajit dech.

Nekonečný urban zipline - pokud máte rádi adrenalin, pak se jistě vydejte na zipline v Dubaji. Čeká vás dechberoucí zážitek v podobě 1 km dlouhého letu, převýšení 170 m a rychlosti okolo 60 km/h.

Dubai Garden Glow - je oblíbený rodinný park. Skrývá 3 úžasné areály - Glow Park, největší světelnou zahradu vyrobenou z 10 miliónů úsporných žárovek a recyklované světelné látky, Dino Park, největší dinosauří park na světě, a Ice Park, v němž můžete obdivovat ledové sochy vytvořené z 5 000 t ledu.

The Frame (Rám) - nová atrakce, otevřená v lednu roku 2018. Stavba má na výšku 150 m a na šířku 93 m. Dvě věže rámu jsou spojené mostem (100 m2), který v sobě skrývá skleněný panel o rozloze 25 m2 a zajišťuje tak návštěvníkům nevšední zážitek a úžasné výhledy na celou Dubaj.  Součástí Rámu je také muzeum, které  zobrazuje transformaci města od rybářské vesnice až po světovou metropoli.

Další tipy na zajímavosti v SAE: Dubajské zimní radovány – užijte si lyžování v Mall of Emirates či lední bruslení na Dubai Mall Ice Ring. Navštivte vyhlídkovou plošinu v nejvyšší budově světa Burj Khalifa, nejdelší zipline na světě na nejvyšší hoře SAE Jebel Jais, mešitu šejka Zayeda - klenot Abú Dhabí, zábavní park Ferrari World a mnohé další.

Dubaj  Dubaj

ZÁBAVA V DUBAJI

DUBAI PARKS & RESORTS

Nejmodernější atrakce a nikdy nekončící zábava – to je  unikátní komplex zábavních parků Dubai Parks & Resorts. V zábavních parcích, mezi které patří MOTIONGATE™, BOLLYWOOD PARKS™, LEGOLAND® Dubai a LEGOLAND® Water Park, máte možnost navštívit více než 100 atrakcí a show různého druhu, velké množství obchodů i restaurací. Samozřejmostí jsou moderní horské dráhy, interaktivní show, tematické herní zóny, hry na bázi virtuální reality i vystoupení pod širým nebem. Zažijte svět neomezených možností a zábavy pro celou rodinu na jedinečném místě, kde se dětské sny stávají skutečností.

RIVERLAND™ DUBAI

Je vstupní branou do Dubajských zábavních parků, do kterých má každý přístup zdarma. Jedná se o unikátní vesničku, ve které naleznete více než 50 restaurací a obchodů. Riverland je ideálním místem k odpočinku, relaxaci či posezení s přáteli. Skládá se ze čtyř tematických zón, součástí komplexu je také umělá řeka. Na ulicích pod širým nebem se konají rozličná představení, show, festivaly a další.

MOTIONGATE™ DUBAI

Vstupte do světa akcí v MOTIONGATE ™ Dubaj, největším zábavním parku inspirovaném Hollywoodem na Středním východě. Tři legendární filmová studia (Columbia Pictures, DreamWorks Animation a Lionsgate) se zde setkávají a nabízejí hostům všech věkových kategorií nezapomenutelný zážitek. Pokud jste milovníky filmů, pak je pro vás park jako stvořený. Přiblíží vám svět filmu od klasických trháků až po nejoblíbenější animáky 21. století skrze horské dráhy, interaktivní show, divadelní představení, 4D kino a dalších nespočet úžasných atrakcí.

Dubaj

BOLLYWOOD PARKS™

První zábavní park svého druhu na světě, který je věnovaný Bollywoodu, proslulému filmovému průmyslu v Bombaji. Čekají vás nezapomenutelné zážitky v prostředí nejznámějších bollywoodských filmů – projděte se po ulicích Bombaje a nenechte si ujít strhující divadelní představení v podobě bollywoodského muzikálu ve stylu newyorské Broadwaye.

LEGOLAND® DUBAI

Prozkoumejte svět, ve kterém každá kostka Lega ožívá. Místo jako stvořené pro nadšené malé stavitele, kteří mohou zažít lego svět na vlastní kůži. V parku najdete více než čtyři desítky nevšedních atrakcí a interaktivních show. Opomenout nemůžeme ani ikonický Miniland, který je srdcem celého areálu. Dubajští lego architekti zde vystavěli z 20 miliónů mini kostiček Panorama Dubaje a nejslavnější památky Blízkého východu.

LEGOLAND® WATER PARK

Jedinečné vodní atrakce a nezapomenutelné zážitky – přijďte se zchladit do vodního parku Legoland, ve kterém najdete více než 20 lego skluzavek, tobogánů a dalších atrakcí, jako jsou jízda na raftech či vodní safari. Jediný vodní park ve Spojených arabských emirátech, který myslí i na ty nejmenší. Park je speciálně navržený pro rodiny s dětmi od 2-12 let.

Oblasti v destinaci - Dubaj

Mapa - Dubaj

Mapa

Nejlépe hodnocené hotely - Dubaj