Podnebí a počasí v Dubaji: nejlepší doba na dovolenou

Vzhledem k poloze u obratníku Raka má Dubaj horké a suché pouštní klima. To znamená, že v Dubaji je teplo po celý rok, s 8 až 10 hodinami slunečního svitu denně a mořem vyhřátým až na 34 °C.
Panorama Dubaje

Kdy jet do Dubaje

Do Dubaje můžete vyrazit celoročně. Ideální dobou pro poznávací dovolenou v Dubaji je listopad až únor, kdy vás čekají příjemné teploty vzduchu i moře, krásné slunce a spousta akcí a aktivit. Za úvahu stojí i doba krátkého jara mezi březnem a začátkem května. Jarní počasí je dostatečně teplé na to, abyste mohli trávit čas na pláži, a přitom je stále pohodlné pro objevování města.
  • Hlavní sezóna v Dubaji od listopadu do dubna je nejlepší dobou pro milovníky pláží i outdoorových aktivit. V tuto dobu jsou nejpříjemnější teploty, ale zároveň můžete očekávat i vyšší ceny a více lidí na atraktivních místech.
  • Návštěva Dubaje mimo hlavní sezónu potěší hlavně zájemce o poznávání. Venkovní teploty jsou sice vysoké a mohou dosáhnout až 45 °C, ale se špičkovou klimatizací v hotelech, nákupních centrech, restauracích i dopravě si užijete volnější a klidnější Dubaj a méně turistů na atrakcích.
Historická část Dubaje
Pobřeží Dubaje

Podnebí Dubaje

Suché pouštní klima Dubaje charakterizují dvě hlavní sezóny (zima a léto) a dvě přechodná období.
  • Zima (prosinec až březen) má nejpříjemnější počasí, ideální pro koupání i outdoorové aktivity. Průměrná teplota se pohybuje mezi 16 a 24 °C, teplota vody dosahuje 23 až 25 °C. V zimě spadne i většina srážek, výjimkou nejsou bouřky se silným severozápadním větrem.
  • V přechodném jarním období (duben až květen) průměrné denní teploty narůstají na 26 až 34 °C. Na pláži je stále ještě příjemně a zároveň můžete objevovat atrakce města.
  • Pro léto (červen až září) jsou typické extrémně vysoké teploty (v průměru mezi 32 až 38 °C, přes noc klesají na cca 26 °C) s horkými větry a vysokou vlhkostí přes 90 %. Teplota moře dosahuje až 34 °C. Dešťové srážky jsou vzácné, ale silné větry mohou přinášet písečné bouře.
  • V přechodném podzimním období (říjen až listopad) teploty pozvolna klesají na 25 °C. Listopad je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí načerpat sluneční paprsky a vykoupat se v moři teplém 28 °C.
Výlet do pouště
Pláž v Dubaji

Otázky a odpovědi k počasí v Dubaji 

Kdy je nejlepší doba pro zájezd do Dubaje
Jaké je klima v Dubaji?
Jaké jsou teploty mořské vody v Dubaji?