Fujairah

Dovolená na pláži pod horskými štíty

Vítejte ve Fujairah!

Fujairah (Fudžajra), nazývaný skrytým klenotem Arábie, je výjimečný v několika směrech: je nejhornatější částí Spojených arabských emirátů, jediným emirátem obráceným na východ k Ománskému zálivu a zároveň bez pouště. Je domovem nedotčené přírody a je tak atraktivní, že sem s oblibou jezdí na dovolenou i obyvatelé sousedních emirátů.

Fujairah – horský emirát pro milovníky pláží

Fujairah najdete na východě Arabského poloostrova v sousedství s Ománem a emiráty Ras Al Khaimah a Sharjah. Pátý největší emirát se pyšní jednou z nejmalebnějších krajin v SAE. Téměř celé území pokrývá rozeklané pohoří Hajar, spadající k úzkému pobřeží s dlouhými bílými plážemi a temně modrou průzračnou vodou.

Pobřeží Ománského zálivu, který je součástí Arabského moře a Indického oceánu, je pestřejší a zajímavější než mělký Perský záliv, kde leží např. emiráty Dubaj nebo Abú Dhabí. Vzhledem k hlubšímu moři je to ideální destinace pro potápění, šnorchlování a různé vodní sporty. Pohoří Hajar je domovem mnoha vádí, najdete tu i vodopády a horké minerální prameny.

Mešita šejka Zayeda, Fujairah
Specialita emirátské kuchyně: jehněčí s rýží
Vádí Maydaq, Fujairah
Krásy přírody nejsou jedinou atrakcí tohoto emirátu, Fujairah láká i na své památky, působivou arabskou architekturu (pevnosti, paláce, mešity) a trhy se širokou nabídkou keramiky, šperků nebo koberců.

5 důvodů, proč si vybrat dovolenou v emirátu Fujairah

  1. Relaxace na pláži a skvělé koupání: v emirátu najdete řadu dokonalých pláží s jemným bílým pískem, které nikdy nejsou přeplněné.
  2. Krásná příroda a turistické atrakce: hory, vádí, vodopády, horké a minerální prameny, zelené oázy, čisté moře plné barevného života střídají pevnosti, paláce a města.
  3. Příjemné počasí: klima ve Fujairah je horké, ale příjemnější než v ostatních emirátech. Pohoří Hajar a oceánské větry zajišťují více srážek a ochlazují horké pouštní klima.
  4. Žádná nuda: Fujairah je specialista na vodní sporty, ale nabídka aktivit je mnohem širší. Dá se tu podnikat cokoliv od letu balonem po horské túry, návštěvy památek a nakupování.
  5. Poznávání: Fujairah má jiný rytmus než např. Dubaj. Můžete tu vidět, jak vypadal místní život v minulosti, před objevením ropy. A ochutnat zdejší vynikající kuchyni.

Oblasti ve Fujairah pro vaši dovolenou

Hlavní město Fujairah

Město Fujairah je největším přímořským letoviskem emirátu s důležitým přístavem, zajímavou historickou i moderní částí a krásnou pláží. Město je plné historických památek, z nichž některé jsou nejstarší v celých SAE, např. pevnost Fujairah.

Al Aquah

Jedno z nejkrásnějších letovisek ve Fujairah s nádhernou pláží a mnoha luxusními resorty, které lemují pobřeží a užívají si scenérie vysokých hor a bílého písku v kontrastu se sytě modrým oceánem. V Al Aquah najdete živé kavárny a restaurace, kde si po pobytu na pláži vychutnáte speciality místní kuchyně.

Hotelová pláž ve Fujairah
Sklizeň datlí ve Fujairah
Pevnost Al Hayl, Fujairah

Kdy jet na zájezd? Počasí ve Fujairah

Ve Fujairah panuje pouštní klima, i když ve srovnání se zbytkem SAE je Fujairah bohatší na dešťové srážky. Letní teploty (od června do září) šplhají ke 40 °C, v zimě (od října do března) se pohybují v průměru kolem 25 °C. Nejlepší období pro návštěvu Fujairah je od března do května a od září do začátku prosince.

Náš tip: Láká vás dovolená ve Fujairah? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené ve Fujairah

Proč jet na dovolenou do emirátu Fujairah?
Jak se Fujairah liší od ostatních emirátů?
Jak dlouho trvá let do Fujairah?
Jaký je časový posun mezi ČR a Fujairah?