Aktivní dovolená v emirátu Fujairah: co vidět, prožít a navštívit

Někdo o dovolené rád odpočívá, jiný potřebuje ke štěstí aktivity, vzrušení a poznávání. Emirát Fujairah potěší oba typy návštěvníků. Kromě relaxování na plážích se tu dá provozovat množství vodních sportů, můžete se vydat na netradiční výlety, například s džípy do hor nebo na poloostrov Mousandam v sousedním Ománu, můžete prozkoumávat chráněné oblasti pohoří Hajar, nádherná vádí, horké prameny nebo bohaté kulturní dědictví emirátu Fujairah.

Mešita šejka Zayeda ve Fujairah

Co dělat a kam se vydat na dovolené ve Fujairah

Nejoblíbenější sportovní aktivity ve Fujairah

 • Potápění, šnorchlování
 • Flyboarding, wakeboarding, parasailing
 • Vodní lyžování
 • Jízda na kajaku
 • Hlubinný rybolov

Tipy na výlety do přírody a za zábavou ve Fujairah

Biosférická rezervace Wadi Wurayah

Rozlehlé vádí mezi městy Masafi, Khor Fakkan a Bidiyah je známé jako „emirátský Grand Canyon“. Impozantní rokle s vodopády, obklopená horskými srázy, láká na pěší turistiku, horolezectví i výlety na čtyřkolkách.

Snoopy Island

Malý skalnatý ostrůvek Snoopy je vzdálený asi 100 m od Sandy Beach v Al Aqah. Pro křišťálově čisté vody a krásné korálové útesy se stal oblíbeným místem pro šnorchlování, potápění i jízdu na kajaku.

Horké prameny Ain Al Madhab

Pod úpatím pohoří Hajar u města Fujairah najdete další z atrakcí emirátu – minerální lázně a obrovský park se zbytky pevnosti Fujairah a Heritage Village. Horká voda z minerálních pramenů Ain Al Madhab je přiváděná do (oddělených) bazénů pro muže a ženy. Otevřený prostor v areálu funguje také jako venkovní divadlo.

„Bull butting“

Zápasy býků jsou jednou z nejoblíbenějších událostí pro místní obyvatele i turisty ve Fujairah. Zábava, kterou do emirátu přinesli portugalští kolonizátoři, začíná každý pátek kolem 17:00 na Fujairah Corniche.

Ostrov Snoopy ve Fujairah
Býčí zápasy, Fujairah
Vádí Wurayah, Fujairah

Zajímavosti ve Fujairah

 • Nejstarší pevnost ve Spojených arabských emirátech a zároveň sídlo vládce Fort Fujairah postavili z nepálených cihel v roce 1670. Nadchne vás několika sály, čtvercovou věží a dvěma kulatými věžemi.
 • Pevnost Al Bithnah pochází z konce 18. století a byla postavena na strategické obchodní cestě podél Wadi Ham. Pro zajímavost, pevnost byla obydlená do roku 2009.
 • Muzeum Fujairah ukrývá sbírku artefaktů z rané doby bronzové a železné, zbraně, malovanou keramiku, vyřezávané nádoby z mastku, předislámské stříbrné mince nebo zlaté šperky.
 • Mešita šejka Zayeda je druhá největší ve Spojených arabských emirátech. Majestátní stavba nesoucí 6 minaretů nad 65 kopulemi pojme 28 000 věřících.
 • Al Bidyah, jedna z nejstarších mešit v SAE, představuje perlu kulturního dědictví Fujairah.

Kde nakupovat ve Fujairah

Trhy

Nenechte si ujít páteční trhy v Masafi, vzdálené od Fujairah pouhých 20 minut jízdy. Čeká vás autentická atmosféra tržiště, popíjení arabského čaje, degustace místních specialit a nakupování všeho od suvenýrů, ručně vyráběných koberců a keramiky až po ovoce, zeleninu, hračky nebo hudební nástroje.

Nákupní centra

Ve Fujairah najdete spoustu příležitostí pro milovníky nákupů. Mezi největší obchodní centra patří:

 • City Centre Fujairah,
 • Century Mall Fujairah,
 • Fujairah Mall,
 • LuLu Mall Fujairah.
Pevnost Fujairah
Mešita šejka Zayeda ve Fujairah
Mešita Al Bidyah, Fujairah

Náš tip: Pokud nechcete strávit svoji příští dovolenou v emirátu Fujairah, vyzkoušejte další emiráty jako např. Dubaj, Abú Dhabí nebo Ras Al Khaimah.

Otázky a odpovědi k aktivitám ve Fujairah

Jaké jsou možnosti sportování během dovolené ve Fujairah?
Jaké atrakce a památky ve Fujairah vidět?
Kam se vydat na výlet ve Fujairah?
Jaký je noční život ve Fujairah?