Aktivní dovolená v emirátu Ajman: co vidět, prožít a navštívit

I když většina lidí přijíždí na dovolenou do Ajmanu hlavně za sluncem a plážemi, emirát toho může nabídnut mnohem víc: pohádkové mangrovové lesy a laguny v přírodní rezervaci Al Zorah, výpravy za potápěním i rybařením, golfové hřiště, staré město Ajman se starobylou pevností, trhy se zlatem a látkami, moderní nákupní centra či zábavní podniky. Navíc je Ajman tak blízko k sousedním emirátům jako Dubaj nebo Ras Al Khaimah, že jejich návštěva s prohlídkou největších atrakcí a nakupováním bývá příjemným zpestřením pobytu.
Bílá mešita, Ajman, Spojené arabské emiráty

Nejoblíbenější sportovní aktivity v Ajmanu

  • Jízda na kajaku: ideálně po mangrovech a lagunách přírodní rezervace Al Zorah, kde se dají zblízka sledovat mj. létající ryby, plameňáci a volavky.
  • Potápění, šnorchlování: potápěčské centrum zajišťuje pozoruhodné ponory v různých lokalitách.
  • Vodní sporty: užijte si vodní lyžování, wakeboarding, paddleboarding nebo jízda na banánu.
  • Hlubinný rybolov: rybaření v Perském zálivu je něco, co byste měli zažít aspoň jednou v životě.
  • Golf: Ajman má sice jen jedno golfové hřiště, ale světové úrovně: 18jamkové mistrovské hřiště Al Zorah Golf Club zasazené do jedinečného prostředí mangrovů a mokřadů.

Co dělat a kam se podívat během dovolené v Ajmanu

Pevnost Ajman

Mohutná pevnost Ajman, postavená roku 1775 jako sídlo emíra, v současné době slouží jako muzeum a patří k nejzajímavějším historickým památkám země. Pokud vás zajímá historie oblasti, určitě se zastavte, najdete tu zajímavé exponáty z archeologických nalezišť i modely tradičních obydlí, hrobky, lodě, tržiště aj.

„Bílá“ mešita

Pozoruhodná mešita „Amna Bint Ahmad Al Ghurair“ v oblasti Al Safia vyniká kombinací tradičního a moderního islámského designu a propracovaných architektonických detailů v bílé a zlaté barvě. Barevný videomapping na její strukturovaný povrch v době ramadánu je velkou turistickou atrakcí.

Souq Saleh

V Al Nakheel naproti muzeu Ajman najdete Souq Saleh, pravděpodobně nejstarší souk (kryté tržiště) v emirátu, kde můžete nakoupit např. tradiční oblečení a doplňky – od krásně vyšívaných látek po ručně vyráběné kožené zboží.
Národní muzeum, Ajman
Růžoví plameňáci v Al Zorah, Ajman
Muzeum Ajman, Ajman, SAE

Gold Souq

Obdivovatelé zlatých a stříbrných šperků se mohou na tomto zlatém trhu ztratit na celé hodiny. Pokud vás zajímají tradiční arabské i moderní designy šperků, zajděte se podívat.

Corniche

Ajman Corniche je čtyři kilometry dlouhá promenáda s výhledem na Perský záliv a pláž, lemovaná kavárnami a restauracemi. Jako oblíbené místo pro piknik na pláži, dlouhé procházky a sledování západů slunce ožívá Corniche hlavně večer a o víkendech.

Výpravy za perlami

Zajímavý způsob, jak se dozvědět více o staré tradici lovu perel, je plavba lodí s průvodcem do oblastí v mangrovech, kde lovci perel operují. Součástí exkurze bývá i pohoštění a perlový suvenýr.
Pobřežní promenáda, Ajman, Spojené arabské emiráty
Gold souq, Ajman
Promenáda Corniche v Ajmanu

Jak se bavit v Ajmanu: nakupování, noční život, dětské atrakce

Nákupy

V Ajmanu je několik nákupních center, kde najdete nepřeberné množství obchodů, restaurací i možností zábavy. Mezi nejoblíbenější patří City Center Ajman, Marsa Ajman, Safeer Mall, Dana Mall, Galleria Mall, Grand Centrale a Ajman China Mall.

Kam s dětmi

Rodinnou zábavu v Ajmanu najdete např. v Dino Live (Al Zorah Marina) s více než 30 animovanými dinosaury v reálné velikosti, planetáriem a 9D kinem. Můžete navštívit i aquapark Funtastico Splash, zoologickou zahradu Pygmy Zoo nebo dětská hřiště v Al Jurf Park.

Noční život v Ajmanu

Bohatý program, např. tradiční hudbu a břišní tance, organizují pro své hosty luxusní hotelové resorty. Můžete si zajít také do některého z barů na ochutnávku skvělých koktejlů a emirátské kuchyně. Mezi nejlepší místa patří Zanzi Bar, Thirsty Horse a The Cave Sports Bar and Kitchen.
 
Mangrovy a golf v Ajmanu
Datle v místním souku, Ajman
Rozhodli jste se strávit svoji příští dovolenou v emirátu Ajman? Vyzkoušejte i další emiráty, např. Dubaj, Abú Dhabí, Fujairah nebo Ras Al Khaimah!
 

Otázky a odpovědi k aktivitám v Ajmanu

Jaké jsou možnosti sportování v Ajmanu?
Jaké atrakce a památky vidět v Ajmanu?
Kam na výlet v Ajmanu?
Jaký je noční život v Ajmanu?
Jak zabavit děti v Ajmanu?