Ischia

Dovolená v romantickém přímořském ráji

Vítejte na Ischii!

Ischia (vyslovuje se „Iskia“), kouzelný vulkanický ostrov v Tyrhénském moři, se rozkládá na ploše necelých 47 km². Disponuje však jedním z největších termálních bohatství na světě: jsou tu desítky termálních a minerálních bazénů o teplotě od 15 °C do 40 °C (některé vytesané přímo ve skále jako staré římské lázně), stovky pramenů, fumaroly, přírodní sauny, horké písky. Ischia je známá svými léčivými zásaditými i sirnými prameny už od antiky.

Specialitou Ischie jsou termální parky, které přinášejí dokonalý požitek z koupele v přírodních bazénech s kombinací léčebných kúr a pobytu v překrásných zahradách se soukromou pláží. Mezi nejkrásnější parky patří Giardini Poseidon v zátoce Citara nebo Parco Negombo v Lacco Ameno.
Ischia, pohled z Aragonského hradu
Lákadlem ostrova je vedle termálních lázní i bujná subtropická vegetace: vinice, borové a citrusové háje, sukulenty a stovky dalších druhů rostlin, které můžete obdivovat v přírodě i v místních botanických zahradách (Giardini Ravino, La Mortella apod.).

Proč zvolit dovolenou na Ischii? 

  • Pro unikátní termální prameny a lázeňské procedury
  • Pro příjemné klima
  • Pro nádherné pláže a čisté moře, díky termálním pramenům vždy o něco teplejší než moře v okolí
  • Pro bohatou historii a kulturu, památky a idylickou krajinu s bujnou vegetací a krásnými zahradami
  • Pro množství sportovních aktivit (oblíbená je jízda kajakem, šnorchlování, potápění, plachtění, paragliding, ale i horská kola nebo treking)
  • Pro potěšení z italské kuchyně i místních specialit od famózního ischijského králíka na divoko po limoncello a rucolino (likér z listů rukoly s citrusovou kůrou a bylinami)
Forio, Ischia, Itálie
Termální park Giardini Poseidon, Ischia
Sant’Angelo s ostrůvkem „La Torre“, Ischia, Itálie
Náš tip: Láká vás dovolená na Ischii? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Ischii.

Letoviska na Ischii

Váháte, kam na dovolenou na Ischii? Představíme vám nejznámější střediska Ischie.

Forio

Forio, považované za kulturní srdce Ischie, je vyhledávané pro krásu svých pláží (včetně slavné pláže Citara), termálního parku Giardini di Poseidon, botanické zahrady La Mortella i okouzlujícího historického centra s paláci, kostelíky, obchody a uměleckými dílnami.

Ischia

Hlavní město Ischia má dvě časti – Ischia Porto a Ischia Ponte. Jak názvy naznačují, Ischia Porto je rušným přístavem se spoustou obchodů, restaurací, barů a diskoték. Ischia Ponte, ležící pár kilometrů od přístavu, si zachovala původní atmosféru středověkého městečka s úzkými uličkami, jehož citadela – Aragonský hrad – je s pevninou spojená kamenným mostem.
Kostel a poustevna „San Nicola“ na vrcholu hory Epomeo, Ischia
Pláž, Ischia, Itálie
Tufová houba u Lacco Ameno, Ischia

Casamicciola Terme

Díky svým bohatým termálním pramenům je Casamicciola jedním z hlavních turistických cílů na Ischii. Kromě mnoha pramenů a termálních parků okouzluje krásným okolím s hustým borovým lesem a pláží s termálními prameny.

Sant‘Angelo

Nejmalebnější vesnice na Ischii vyniká barevnými domy usazenými v zelených kopcích, skalnatým tufovým ostrůvkem známým jako „La Torre“ a příjemnou atmosférou – hlavně díky centru Sant'Angelo, vyhrazenému pouze pro pěší. Na blízké pláži Maronti si můžete užít vyhlášené fumaroly.

Lacco Ameno

Lacco Ameno mezi Casamicciolou a Foriem je nejmenším městem na ostrově, s luxusními hotely, termálním parkem Negombo, dech beroucí zátokou San Montano a ikonickou tufovou skálou zvanou Fungo (houba), vyrůstající z moře u pobřeží.
Mapa
Mapa
Věděli jste? Co jsou fumaroly, kterými je Ischia proslulá? Fumarola (z latinského fumus = kouřit) je jedním z projevů sopečné činnosti. Jde o výron horkých par nebo plynů, vyskytující se většinou v oblasti termálních pramenů. S fumaroly se setkáte na mnoha místech Ischie, proslulá je např. část pláže Maronti („Le Fumarole“) poblíž Sant'Angelo.

Otázky a odpovědi k dovolené na Ischii

Jaká jsou nejhezčí místa na Ischii?
Jak dlouho trvá cesta na Ischii?
Jak vypadá a kde leží Ischia?
Jaké je podnebí na Ischii?

Mapa - Ischia

Nejlépe hodnocené hotely - Ischia