Ischia

Objevte s námi to nejkrásnější, co Ischia nabízí.

VÍTEJTE NA ISCHII!

Ischia, nevelký ostrov ležící v Neapolském zálivu, často také nazývaný jako ‚‚stále zelený ostrov”, láká dnes návštěvníky svou krásnou přírodou, malebnými plážemi a především termálními prameny. Na ostrově vyvěrají volně na povrch až z 350 m hloubky horké termální prameny o různé teplotě, které se zde využívali již v antice pro léčení a ozdravení. K pohodě a relaxaci napomáhá také bohatá ostrovní vegetace, která zde bují ze všech stran a vzduch voní po orchidejích a oreganu.

Ischia

Ischia se nachází u západního pobřeží Itálie, v Neapolském zálivu a je jejím osmým největším ostrovem. Od přístavu Neapol je vzdálena 33 km. Na necelých 47 km2 zde žije přibližně 60 tisíc obyvatel. Ischia je vulkanického původu a má tedy převážně skalnatý povrch, který je však porostlý bujnou vegetací – uvidíte zde nepřeberné množství kaktusů dorůstajících nadprůměrných rozměrů, opuncie a jiné vzácné druhy rostlin (celkem 350 druhů), pro které byla na ostrově dokonce zřízena botanická zahrada – Giardini Ravino. Nejvyšším bodem ostrova je vyhaslý vulkán Monte Epomeo, který se tyčí 789 metrů nad mořem. Poslední činnost sopky byla zaznamenána v roce 1301.

Ischia  Ischia

Ostrov návštěvníkům poskytuje množství zážitků. Dominuje zde krásná příroda, památky a také termální a minerální prameny. Kromě odpočinku a poznání lze tedy pobyt na Ischii využít také ke zlepšení zdravotního stavu. Nachází se zde celá řada termálních lázní a parků. Jeden z největších je umístěn v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agávií – jedná se o Poseidonovy zahrady. Zde je k dispozici celkem 22 termálních či minerálních bazénů o různé teplotě od 15°C do 40°C, některé jsou vytesané přímo ve skále, jako staré římské lázně. V termálním parku najdete také přírodní sauny, kneipová jezírka, restaurace, bary, butiky a zdravotnické centrum, kde můžete využít různých léčebných kúr, např. inhalace, masáže a bahenní zábaly. Koupání v termálních bazénech se nedoporučuje dětem do 12 let (neplatí pro minerální bazény).
 

Ischia

Mezi zajímavá místa ostrova patří především Aragonský hrad, ležící nedaleko přístavu Ischia Porto. Hrad a pozůstatky katedrály jsou ze 14. století. Zajímavostí je i zmíněný přístav, který zajišťuje spojení mezi pevninou a ostrovem. Využít lze celou řadu lodních společností či živnostníků. Neméně zajímavá je i místní keramická dílna, kde se používá poměrně originální materiál – terracotta. Mezi další zajímavosti patří ještě muzeum La Colombaia, které připomíná život slavného italského režiséra Luchina Viscontiho nebo na jihu ostrova pramen Nitrodi. Tento 26°C pitný pramen byl slavný již za vlády římských císařů, napomáhá při různých potížích trávicího ústrojí, léčí kožní onemocnění a napomáhá růstu a kvalitě vlasů.

Ischia  Ischia

 CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Itálie platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Itálie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t. j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Itálie. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

 LETOVISKA

Ischia

FORIO
Tato oblast leží na západním pobřeží Ischie. Proslulá je především díky své produkci vína, zajišťuje totiž až 60% výroby celého ostrova. Charakteristické jsou proto v této oblasti rozlehlé vinice. V oblasti se nacházejí také různé přírodní zajímavosti, botanická zahrada a především místa s termálními prameny. Krásné je samotné městečko Forio. Toto rybářské městečko má přibližně 8 000 obyvatel a zachovalo si svůj historický nádech. Najdeme zde kostelíky, historické uličky, zahrady. Známým a krásným místem je např. kostel Santa Maria del Soccorso – sněhobílý kostelík s krásným výhledem, v překladu jako "kostel záchrany". Letovisko nabízí útulné, čisté pláže a krásné moře.

ISCHIA PONTE - ISCHIA PORTO
Ischia představující hlavní město ostrova, je rozdělena do dvou částí: Ischia Porto a Ischia Ponte. Ischia Porto je srdcem ostrova a důležitým přístavem (vzniklým ze sopečného jezera) a představuje dnes moderní a živou část s velkými hotely a luxusními obchody. V Ischia Porto se nachází staré městské lázně Antiche Terme Comunali. V těchto lázních se využívají prameny z Fornella, Fontany a San Camilla. Ischia Ponte je naopak původně rybářská vesnička, která si dodnes zachovala svůj původní charakter. Nachází se zde proslulý Aragonský hrad, dále Mořským muzeem či katedrála.

CASAMICCIOLA
Je druhým největším přístavem ostrova a zároveň pravděpodobně místo nejstarších termálních lázní na ostrově. Zdejší radioaktivní alkalicko – bikarbonátové prameny se využívají ke koupelím a bahenním zábalům. Nejdůležitějšími prameny jsou: La Rita a Gurgitello. Casamicciola byla kompletně zničena při zemětřesení v r. 1883. Později byla znovu vybudována a stala se exkluzivním místem pro strávení odpočinkové a ozdravné dovolené.

SANT ANGELO
Malebné městečko s poklidnou atmosférou v jižní části ostrova Ischia. Mezi zajímavosti zdejšího letoviska patří především troska věže, která byla v r.1809 zničena Angličany. Letovisko Sant´Angelo je oblíbeným výletním místem pro všechny, kteří hledají opravdu klid a odpočinek. Nacházejí se zde Afroditiny a Apollónovy zahrady s mnoha bazény s termální vodou. Záliv Sorgeto u Sant´ Angela je známý horkými prameny, které vyvěrají přímo do moře, takže se zde i v zimě můžete koupat. Od Sant´Angelo až k Lido de Maronti se v délce 2 km táhne známá krásná široká písečná pláž Maroni.

Ischia  Ischia

Mapa - Ischia

Nejlépe hodnocené hotely - Ischia

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím