Aktivní dovolená na Ischii: co vidět, prožít a navštívit

I když hlavním lákadlem Ischie jsou už od antiky její termální prameny, lázně a krásné pláže, ostrov nabízí spoustu dalších sportovních i kulturních aktivit.
Aragonský hrad, Ischia, Itálie

Lázně a termální parky

Ischia disponuje více než stovkou horkých i studených pramenů, které se spolu s léčivým bahnem využívají k procedurám při léčbě pohybového ústrojí, bronchitidy, ženských i kožních nemocí. K terapiím patří ozdravné koupele, bahenní zábaly, inhalace, masáže apod. Před absolvováním léčebných procedur je ale nutné uhradit lékařskou prohlídku (cca 25–50 EUR). Termální bazény v hotelech jsou pro hotelové hosty zdarma, do termálních parků platíte vstupné.

Nejzajímavější termální parky a lázně Ischie:

  • Poseidonovy zahrady (Giardini Poseidon) ve Foriu s 22 termálními bazény, saunou a velkou soukromou pláží,
  • Tropický park (Il Parco Termale Tropical) s výhledem na moře a 10 termálními bazény v teplotách od 18 do 40 °C (fyzioterapie, masáže, inhalace, bahno i antistresové procedury),
  • Park Negombo (Il Parco Negombo) v Lacco Ameno s kombinací termálních lázní, hotelu, soukromé pláže, wellness centra a fantastické zahrady architekta Ermanna Casasca,
  • Lázně Cavascura ai Maronti ze starého Říma, s přírodní saunou, bazénem vykopaným do tufové skály (po níž stéká horký vodopád) a radioaktivně-hypertermálním pramenem Cavascura (léčícím snad úplně všechny choroby),
  • Lázně Fiola (Terme Fiola) v Casamicciole (opět z římské doby) vděčící za svoji proslulost prameni Gurgitello, jehož mimořádně radioaktivní, hypertermální (až 85 °C) a zásaditá voda léčí artritidu, revmatismus, sterilitu a nemoci dýchacího ústrojí.
Náš tip: Neobyčejný zážitek poskytuje koupel v zátoce Sorgeto, kde ústí horké termální vody přímo do moře. Mix termální a mořské vody, zároveň horké, studené, slané a sladké, přináší jedinečné pocity. Přístup k termálním vodám je zdarma, ovšem počítejte s 250 schody v příkrém útesu. A nezapomeňte na boty do vody.
Zátoka Sorgeto s termálními prameny, Ischia
Antické lázně Cavascura, Ischia, Itálie

Šnorchlování a potápění na Ischii

Na Ischii najdete mnoho zajímavých míst pro potápění a šnorchlování. Můžete navštívit magickou Grotta del Mago nebo archeologickou oblast u skály Ninfeo, podél římských zdí ponořených u Aragonského hradu, kde můžete sledovat emise sopečného plynu.

Vodní a outdoorové sporty na Ischii

Pro sportovní nadšence nabízí Ischia spoustu příležitostí, od windsurfingu a paraglidingu až po trekking nebo jízdu na koni. Na mořském kajaku můžete nerušeně objevovat nádherná skrytá místa pobřeží.
Šnorchlování v oblasti Forio, Ischia
Botanická zahrada La Mortella, Ischia, Itálie

Tipy na výlety, zajímavá místa a památky na Ischii

Historie Aragonského hradu na skalnatém ostrůvku, propojeném s Ischia Ponte, sahá do 5. století př. n. l., ale současnou podobu mu dal až v roce 1441 Alfonso Aragonský. Stavba byla skutečnou opevněnou citadelou, kde žilo 1 500 obyvatel, s kostelem, klášterem, vinicemi i vězením.

Bílý kostelík Santa Maria del Soccorso, vybudovaný na útesu u města Forio, představuje neobvyklou architekturu s kombinací byzantských, maurských a středomořských prvků.

Máte-li rádi sportovní výzvy, neopovrhnete výšlapem na horu Epomeo. Nejvyšší hora Ischie, která se tyčí do výšky 789 metrů nad mořem, je pokryta bujnou vegetací a nádhernými vinicemi, z vrcholu je úchvatný rozhled na Neapolský záliv.

Za vidění stojí i překrásné botanické zahrady Giardini Ravino nebo Giardini La Mortella.
Cesta na vrchol Mote Epomeo, Ischia, Itálie
Kostel Santa Maria del Soccorso, Ischia

Noční život na Ischii

Ischia v noci je stejně krásná jako ve dne. Noční život je soustředěný hlavně do Ischia Porto s nočními kluby, diskotékami a bary, kde můžete zůstat do pozdních hodin, bavit se s lidmi, popíjet, tančit nebo sledovat živou hudbu a tradiční tanec La 'Ndrezzata. Nebo se můžete usadit v malém baru na pláži, vychutnávat místní speciality a užívat si výjimečný západ slunce.

Otázky a odpovědi k aktivitám na Ischii

Kam na výlet na Ischii?
Jaké jsou možnosti sportování na Ischii?
Jaké jsou podmínky vstupu do termálních parků na Ischii?