Pláže na Ischii: čisté moře, písek, skály i horké prameny

Ze všech ostrovů v Neapolském zálivu má Ischia nejkrásnější pláže. Najdete tu dlouhé úseky jemného písku, ideální pro plavání i řadu aktivit, chráněné zátoky s mělkou vodou vhodné pro děti i romantické kamenité pláže s přírodními termálními prameny. Specialitou ostrova jsou fumaroly, které na některých plážích vyhřívají písek i mořskou vodu. Na Ischii najdete jak veřejné bezplatné pláže, tak i placené plážové kluby s veškerým komfortem.
Pláž Le Fumarole, Ischia, Itálie

Nejkrásnější pláže na Ischii

Citara

Dlouhá pláž v zátoce Citara v oblasti Forio oslňuje jemným bílým pískem, křišťálově čistou vodou, tropickou vegetací a nejlepším výhledem na západ slunce na Ischii. K dispozici je bezplatný veřejný prostor a několik plážových klubů, včetně elegantní oblasti v Giardini Poseidon.

San Montano

Krásná klidná pláž v zátoce mezi Lacco Ameno a Forio. Bílý písek, lemovaný tropickou vegetací parku Negombo s rostlinami a stromy dovezenými z Afriky a Asie, je jedním z nejhezčích částí ostrova. Voda je mělká a klidná – skvělé místo pro rodiny s dětmi.

Cava dell'Isola

Velká bezplatná pláž ve volné přírodě v obci Forio je pro neformální atmosféru oblíbená hlavně u mladých lidí. Přístup na pláž je po dlouhém schodišti vytesaném do skály. Jde o skvělé místo pro šnorchlování, plážový volejbal nebo tenis a sledování úchvatného západu slunce!
Pláž, Ischia
Pláž Negombo, Ischia, Itálie

Maronti

Pláž Maronti, s 3 km nejdelší na ostrově, zahrnuje plážové kluby i bezplatné veřejné úseky, kavárny, bary a restaurace. Vyhlášená je oblast Le Fumarole poblíž Sant'Angelo, kde pára z podzemí vyhřívá písek na teplotu, která bezpečně uvaří jídlo zahrabané do písku – což je také oblíbenou místní tradicí.

Cava Grado

Poměrně malá pláž poblíž Sant'Angelo je přístupná po dlouhých schodech, ale úsilí stojí za to. Několik přírodních pramenů dodává mořské vodě příjemně relaxační teplotu, moře je křišťálově čisté a skvělé pro koupání i šnorchlování a prozkoumávání jeskyní kolem malého zálivu.

San Pietro

San Pietro v Ischia Porto je jednou z největších pláží v Ischii. Většina pláže je zdarma, ale existují i ​​placené oblasti. Pláž je oblíbená u mladých lidí i rodin s malými dětmi. Díky chráněné zátoce je tu moře velmi klidné.
Pláž Maronti, Ischia
Pláž San Montano, Ischia, Itálie

Kdy za koupáním na Ischii

Koupací sezóna na Ischii začíná v červnu a trvá do října, Tyrhénské moře je čisté a průzračné a vody kolem Ischie jsou díky termální aktivitě podloží o něco teplejší než u italské pevniny. Díky horkým pramenům se dá u některých pláží koupat po celý rok.

Otázky a odpovědi ke koupání na Ischii

Jak vypadají pláže na Ischii?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Ischii?
Kolik stojí průměrně vstup do plážového klubu na Ischii?