1. Eximtours.cz
  2. Itálie
  3. Vlastní doprava

Dovolená v Itálii vlastní dopravou

Dovolená v Itálii je jedinečná pro každého návštěvníka. Není divu, že patří k nejvíce navštěvovaným zemím světa. Pro návštěvníky z České republiky je Itálie přitažlivá v zimě krásnými zasněženými italskými Alpami, kde si zalyžují i ti nejnáročnější lyžaři, ale i v létě a to především krásnými plážemi a také svojí snadnou dostupností.

Itálie - dovolená autem

Blízkost italského mořského pobřeží, dobrodružné jezero Garda či romantické Toskánsko, v kombinaci s delikátní místní kuchyní a nabídkou památek – to jsou jedny z hlavních důvodů proč Itálie dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou autem.

Itálie

Je velmi rozmanitá a nabízí mnoho alternativ, jak strávit příjemnou dovolenou. Milovníci tepla a odpočinku si mohou dosyta vychutnat nádherné pláže, které lemují celé italské pobřeží. V Toskánsku můžete navíc obdivovat nádhernou přírodu, úrodná údolí a bohatou vegetaci. Příznivci aktivní dovolené se mohou vydat k jezeru Lago di Garda a užít si nabídky nevšedních zážitků. Jeho neuvěřitelně čistá a slunečními paprsky zalitá hladina vás zláká ke koupání. Svůj pobyt si můžete zpestřit různými sportovními aktivitami jako potápění, windsurfing, kitesurfing, jízda na plachetnicích či šlapadlech. Cykloturisté zde naleznou bohatou nabídku tras. Turisty do Itálie lákají i antické a středověké renesanční památky. Nachází se zde nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO, dále množství pamětihodností a uměleckých děl nedozírné hodnoty. Letošní novinkou je zařazení několika hotelů v městě Abano Terme. Jedná se o jedno z nejdůležitějších a nejstarších termálních center v Evropě. Jeho termální voda z něj činí turistickou destinaci po více než 2 000 let. Italská kuchyně bývá v nejrůznějších žebříčcích gastronomie řazena mezi nejlepší kuchyně světa. Pizza je přímo symbolem Itálie, stejně jako těstoviny na stovky způsobů. Země je mimo jiné proslulá výrobou sýrů. Každý sýr má v italské kuchyni své místo. Ochutnat můžete také pravou italskou zmrzlinu (gelato) nebo oblíbenou pochoutku Tiramisu. Italská vína patří jedním z nejlepších na světě co se týče kvality a chuti.

Itálie  

TERMÍN POBYTU

Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem.

ČASY NÁSTUPU A ODJEZDU

Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14.00 hodině, nejpozději však do 20.00–23.00 hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10.00 hodiny dopolední, ne však před 07.00 hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20.00–23.00 hodinou a 07.00 hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/ převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

UBYTOVÁNÍ

Kvalitu a kategorii ubytovacích zařízení označujeme symbolem (hvězdičky). U některých ubytovacích kapacit se může jednat o označení na základě našich zkušeností. V textu každého hotelu naleznete také oficiální kategorii udělenou místní autoritou, která je přiřazována na základě různých kritérií dané země. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit, a to jak ve vybavení pokoje a ubytovacího zařízení, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit. Vyobrazené náhledy interiérů pokojů jsou pouze ilustrační a ve skutečnosti se mohou v drobných detailech lišit. Upozorňujeme, že většina ubytovacích kapacit disponuje několika typy a úrovněmi pokojů, které se mnohdy liší i cenou a vyobrazený pokoj nemusí být shodný s klientem objednaným pokojem. Ubytovací zařízení v naší nabídce zpravidla nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V případě zájmu o speciální pokoj nebo informace o přístupnosti jednotlivých zařízení kontaktujte svého prodejce.

HOTELY A UBYTOVÁNÍ

* Velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu s velmi jednoduchým, rozsahem stravování a službami.
** Jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
*** Objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
**** Objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
***** Hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA UBYTOVÁNÍ V APARTMÁNECH

Mono – obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Bilo – ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Trilo – 2 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením

INFANT

Dítě ve věku do 1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou komfortu ubytovaní.

KAUCE

V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

ZÁVĚREČNÝ ÚKLID

Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě - viz popis jednotlivých apartmánů.

PARKOVÁNÍ

Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, garážová stání jsou většinou za poplatek, viz popis jednotlivých kapacit. Parkoviště u ubytovacích objektů jsou dostupná v závislosti na aktuální dostupnosti na místě, rezervace míst není možná (pokud není v popisku uvedeno jinak), a řídí se provozním řádem provozovatele.

INTERNET/WI-FI

Přístup na internet bývá v rámci hotelu zpravidla zpoplatněn, není-li uvedeno jinak. Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotely nabízí často Wi-Fi připojení ve vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. U řidičů se vyžaduje technický průkaz, řidičský průkaz, zelená karta.

Při převozu psů a koček je zapotřebí mít cestovní pas pro malá zvířata, ve kterém bude potvrzení o očkování proti vzteklině. Vakcinace musí být provedena v rozmezí nejméně 20 dnů před vstupem na území Itálie a nesmí být starší 11 měsíců.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb, např. hotelového wellness, může být omezeno věkovou hranicí, a je k dispozici v otevírací době stanovené hotelem. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem.

OBECNÉ PODMÍNKY

pro uplatnění slev, výhod, bonusů a služeb zdarma. Tyto obecné podmínky platí pro všechny slevy, výhody, bonusy a služby zdarma uvedené v tomto katalogu nebo vyplývající ze všech probíhajících marketingových akcí nebo jiných smluvních závazků.

  • sleva za včasný nákup – v období platnosti slev za včasný nákup jsou ceny uváděné na www.eximtours.cz a v rezervačním systému naší cestovní kanceláře ponížené již o aktuálně platnou slevu za včasný nákup
  • pokud není uvedeno jinak, tak není možná vzájemná kombinace slev, výhod, bonusů, a služeb zdarma
  • všechny slevy, výhody a bonusy je možné uplatnit pouze z ceny řádně platících dospělých osob. Všechny slevy, výhody, bonusy a služby zdarma je nutné nárokovat před podpisem smlouvy o zájezdu
  • žádnou ze slev nelze uznat se zpětnou platností