Sicílie

Dovolená pro všechny smysly

Vítejte na Sicílii!

Vlajka Sicílie

Sicílie, největší ostrov Itálie i Středomoří a křižovatka civilizací, vás uchvátí svým mořem i kulturou. Na Sicílii najdete řecké chrámy, středověké hrady, orientální zahrady, paláce i barokní kostely. Ostrov je obdařený úrodnou sopečnou půdou, ve které se daří pomerančům, olivám i vynikajícímu vínu. K Sicílii patří okolní ostrovy a souostroví: na severu jsou to ostrovy Eolské (Liparské) a ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria. Symbolem Sicílie je Etna, s 3 357 metry nejvyšší činná sopka v Evropě.

Krásy Sicílie se neomezují jen na věhlasné pláže. Od Palerma po Syrakusy, od Taorminy po Agrigento najdete tolik archeologických a architektonických pokladů, romantických městeček i přírodních rezervací, že si tento třírohý ostrov, ležící u špičky italské boty, jednoduše zamilujete.

Věděli jste? Žluto-červená vlajka Sicílie zobrazuje symbol „triskelion“, tři spojené běžící nohy s hlavou bájné Medúzy uprostřed. Tři nohy symbolizují podle jedné z verzí tři rohy Sicílie, další verze odkazuje na sluneční symbol nebo bájné Héfaistovy trojnožky.

Taormina, Sicílie, Itálie

6 důvodů pro dovolenou na Sicílii

  • Jedny z nejkrásnějších pláží v celé Itálii i Evropě
  • Sicilské slunce a příjemné ostrovní klima s možností koupání od května do října
  • Nepřeberné množství památek i archeologických nalezišť
  • Divoká příroda, magická Etna, vinice a romantické vesničky
  • Možnosti sportovních aktivit
  • Originální gastronomie, od plodů moře po sladkosti a granitu
Přírodní rezervace Zingaro, Sicílie, Itálie
Pláž Scala dei Turchi na Sicílii
Jeden z kráterů Etny

Letoviska pro vaši dovolenou na Sicílii

Catania

Po Palermu je Catania, usazená na východě na úpatí sopky Etny, druhé největší město Sicílie. Je to významné kulturní centrum, plné barokních kostelů a paláců i restaurací, s vlastní krásnou písčitou pláží.

Syrakusy

Bájné město Syrakusy (UNESCO), rodiště Archiméda, přetéká památkami od řeckých dob až po baroko. Na své si tu přijdou nejen milovníci historie, ale i romantiky a vynikající kuchyně.

Náš tip: Při cestě na Sicílii se vám hodí slovníček základních italských výrazů. I když Sicilané jsou velmi vstřícní a milí, většina hovoří pouze italsky, případně sicilskými dialekty. V hotelu a turistických oblastech se samozřejmě domluvíte anglicky, ale jakmile se dostanete na venkov, uvidíte, jak pár italských slovíček otevírá srdce.

Giardini Naxos a Letojani

Giardini Naxos a Letojanni jsou turistická letoviska, která se pyšní překrásnými plážemi, čistým průzračným mořem a samozřejmě památkami. Naxos byl první řeckou kolonií na území Sicílie, pozůstatky lze vidět v Parco Archeologico. Obě letoviska jsou ideálním výchozím bodem pro výlety na Etnu nebo k nádhernému antickému městu Taormina, které je mj. i centrem nočního života.

Catania, Sicílie
Palermo, Sicílie, Itálie
Antické ruiny v Taormině

Noto/Noto Marina

Původní město Noto Antica bylo zničeno fatálním zemětřesením roku 1693 a znovu postaveno za účasti nejlepších architektů Sicílie z nazlátlého vápence. Jako v ostatních sicilských městech tu lze obdivovat množství barokních kostelů a paláců. Samotné Noto (UNESCO) leží ve vnitrozemí, 5 km od pobřeží, zato Noto Marina/Lido di Noto je typické přímořské letovisko s písečnými plážemi a skalnatou zátokou.

Calanovella

Menší příjemné turistické letovisko Calanovella leží na severozápadním pobřeží Sicílie, přímo proti Liparským ostrovům. Jedná se o ideální výchozí bod pro výlety na Liparské ostrovy, Etnu a do Taorminy.

Sant´Alessio

Přímořské městečko Sant‘Alessio na severovýchodním pobřeží Sicílie lemuje skoro 2 km dlouhá písečná pláž. Původně rybářská vesnička se postupně změnila na oblíbené prázdninové letovisko s restauracemi, bary a kavárnami.

Barokní palác ve městě Noto, Sicílie
Mapa Sicílie

Náš tip: Láká vás dovolená na Sicílii? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Sicílii.

Otázky a odpovědi k dovolené na Sicílii

Proč si vybrat dovolenou na Sicílii?
Jaká jsou nejhezčí místa na Sicílii?
Kdy jet na Sicílii?

Mapa - Sicílie

Nejlépe hodnocené hotely - Sicílie