Sicílie

Objevte s námi to nejkrásnější, co Sicílie nabízí.

VÍTEJTE NA SICÍLII!

Sicílie – ostrov v srdci Středozemního moře – přitahuje lidstvo odedávna. Je opředen bájemi a legendami, podle nichž si tento ostrov slunce vybral sám Zeus, aby se tam dosyta napásla jeho stáda, zde slétl Daidalos z nebe, vynořil se Pluton, když unikl z pekla a přistál Odysseus se svými druhy. Ostrov je zcela jedinečný. Láká návštěvníky jednak překrásnou přírodou, kouzelnými zlatými plážemi a průzračným tyrkysovým mořem, ale také krásou historických měst a památek.

Sicílie

Sicílie je největším (25 460 km2) ostrovem v Itálii, ale zároveň i v celém Středomoří. Od italské pevniny je oddělena Messinskou úžinou, která v nejužším místě měří jen 3 km. Je zcela jedinečná. Láká návštěvníky jednak překrásnou přírodou, kouzelnými plážemi a průzračným tyrkysovým mořem, ale také krásou historických měst a památek. Tento ostrov trojúhelníkovitého tvaru a omývají 3 moře – ze severu Tyrhénské, z jižní strany Středozemní a z východu Jónské. Vzdálenost Sicílie od Afriky 140 km. K Sicílii patří okolní ostrovy a souostroví: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria.

Sicílie  Sicílie

Na Sicílii na vás historie dýchá na každém kroku. Vystřídali se zde Féničané, Řekové, Kartaginci, Římané, Normané, Habsburkové i další a všichni zde zanechali svůj odkaz. Díky tomu zde dnes můžete obdivovat impozantní trosky architektonických památek, chrámů, divadel a akvaduktů, které se stále majestátně tyčí mezi pozůstatky velkých antických měst, stejně jako množství antických paláců, soch, nádobí a vzácných předmětů vystavených v předních sicilských muzeích. Milovníci historie, kultury a umění zde mohou obdivovat doslova archeologické poklady celosvětového významu. Sicílie je také plná přírodních krás a je oblastí sopek. Etna, tyčící se osamoceně v oblasti Catanie, s 3 370 m je nejvyšší činná sopka v Evropě. Další sopky tvoří některé z malých ostrovů. Jedná se o sopky buď stále činné (Stromboli a Vulcano) i vyhaslé a nečinné. Na již zmiňovanou sopku Etnu lze vystoupat a obdivovat zde kouzelnou přírodní scenérii, která podněcovala fantazii, antické mýty, básníky a spisovatele všech dob.
 

Také četné okolní ostrovy lákají turisty k návštěvě. Asi nejznámější z nich – Aeolské či Liparské ostrovy („sedm sester” Lipari, Salina, Vulcano, Stromboli, Filicudi, Alicudi a Panarea) nabízí snad vše, nač si vzpomenete – přístav Lipari se svým historickým jádrem, pevností a katedrálou uspokojí milovníky historie, zatímco příznivci přírodních krás si mohou dopřát koupel v horkém bahně v bahenních lázních ostrova Vulcano. Také tu leží jedny z mála písečných pláží na Liparských ostrovech, které vynikají svým černým pískem. Bezesporu největší přírodní zajímavostí je vulkanická činnost, zvláště na ostrovech Vulcano a Stromboli.

Sicílie  Sicílie

 CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Itálie platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Itálie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t. j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Itálie. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

 LETOVISKA

Sicílie

CATANIA
Město má 400 000 obyvatel, je po Palermu druhé největší na Sicílii. Bylo ve své historii několikrát poničeno zemětřeseními a výbuchy sopky. Pod městem proudí řeka Amenano, která je vidět jen v jižní části náměstí „Piazza Duomo“. Patří mezi nejživější, nejrušnější a nejpřitažlivější místa pro návštěvníky. A to jak pro svou polohu u moře, tak pro historii a památky, které nabízí příchozím.

SYRAKUSY
Kdysi bývaly Syrakusy velkoměstem antického Středomoří, žilo zde až půl milionu obyvatel, dnes je to asi kolem 120 000. Apollonův chrám, dóm, řecké divadlo a nebo Dionýsovo ucho - jeskyně dlouhá 65 metrů, vysoká 23 metrů a až 11 metrů široká. Vchod do ní má tvar ucha. Za vlády Dionýsia I. zde bylo zřízeno vězení. To všechno jsou památky, které každoročně přilákají statisíce návštěvníků a není divu. Město je skvělý cíl pro všechny milovníky historie, ale i milovníci života a romanticky si zde přijdou na své.

GIARDINI NAXOS A LETOJANNI
Giardini Naxos a Letojanni jsou turistická letoviska, která se pyšní především překrásnými plážemi a čistým průzračným mořem a právě proto jsou již desítky let vyhledávána hlavně milovníky koupání, opalování či rybaření, ale toto místo má i svou historii. Naxos byl první řeckou kolonií na území Sicílie. Založena byla již roku 735 před Kr. Něco ze starého Naxu lze stále vidět v Parco Archeologico. U tohoto areálu se také nachází muzeum s nálezy z vykopávek. Naxos i Letojanni se nachází jen pár kilometrů na sever od známého antického městečka Taormína, která je proslulá zejména svým antickým divadlem, ale je zároveň živá, plná restaurací, kavárena obchodů a zároveň také centrem bohatého nočního života. Obě letoviska jsou rovněž ideálním výchozím bodem pro výlety na Etnu, či do vnitrozemí k ohromnému kaňonu řeky Alcantara. Pro ty odvážnější je tu lákavá turistická atrakce – přecházení kaňonu v gumových rybářských botách až do pasu.

NOTO / NOTO MARINA
Původní město Noto Antica bylo zničeno fatálním zemětřesením roku 1693. Obyvatelé, kteří přežili, si nedaleko vystavěli město nové. Na jeho výstavbě se podíleli nejlepší architekti Sicílie a tak dostalo nové město zářivou, krásnou a symetrickou podobu. Město bylo navíc celé postaveno z jednoho druhu kamene – vápence, který na slunci zezlátl. Z tohoto důvodu město působí jednotným, klidným dojmem. Nejvýraznější stavbou města je katedrála dokončená kolem roku 1770. Tuto stavbu postihlo roku 1996 další neštěstí. Velká kopule nad hlavní lodí se zřítila dovnitř kostela. Dnes se již dokončuje opětovná výstavba této kopule. Kromě hlavního kostela najdete na malé ploše barokního centra ještě nepřeberné množství dalších kostelů a paláců. Samotné Noto leží ve vnitrozemí, cca 5 km od pobřeží. Nedaleké Noto Marina/Lido di Noto je oproti tomu typické přímořské letovisko s písečnými plážemi a také skalnatou zátokou. Pro svou jedinečnost bylo Noto zapsáno na seznam památek Unesco.

CALANOVELLA
Menší příjemné turistické letovisko ležící na severozápadním pobřeží Sicílie, přímo naproti proslulým Liparským ostrovům. Ideální výchozí bod pro výlety nejen na Liparské ostrovy, ale i do Taormíny či na Etnu.

SANT´ALESSIO
Přímořské městečko ležící na severovýchodním pobřeží Sicílie lemuje skoro 2 kilometry dlouhá písečná pláž. Původně rybářská vesnička se postupně změnila na oblíbené prázdninové letovisko s restauracemi, bary a kavárnami. Podél pobřeží se táhne promenáda, ideální k dlouhám procházkám. Lokalita je ideální i jako výchozí místo k poznávání ostrova, oblíbeným cílem výletů z této oblasti je například proslulá Taormina (která se nachází ve vzdálenosti 8 km) a také vulkán Etna.

Sicílie  Sicílie

Mapa - Sicílie

Nejlépe hodnocené hotely - Sicílie

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím