Pláže na Sicílii: jedinečná rozmanitost a krása přírody

Sicílie s 1 000 km pobřeží nabízí úžasné pláže, které se pravidelně umísťují na žebříčku nejkrásnějších pláží Itálie. Najdete tu snad všechny druhy a barvy pláží, od dlouhých písčitých po skryté zátoky mezi útesy, rušné pláže s vybavením pro sportovní aktivity i nedotčené laguny.

Pláž Scopello, Sicílie, Itálie

Jihozápadní pobřeží („africká“ Sicílie, od Trapani po Pacino) vábí dlouhými úseky bílého písku, východní pobřeží (mezi Noto a Messinou) je divočejší, skalnaté, s tmavým sopečným pískem či oblázky, někde s obtížnějším přístupem k moři. Krásné písečné pláže se táhnou i od Palerma přes celé severní pobřeží.

Věděli jste? Sicilské pláže bývají rozděleny na veřejně přístupnou bezplatnou část (tzv. spiaggia libera), kam si můžete umístit vlastní slunečník a deku, a na placenou část (tzv. lido), kde jsou rozmístěné slunečníky a lehátka za poplatek.

Nejkrásnější sicilské pláže

Pláž San Vito lo Capo

1 km dlouhou pláž v přírodní rezervaci Zingaro na západě Sicílie znalci přirovnávají pro její tropickou krásu k brazilské Copacabaně. Bílý písek, skála dramaticky vyčnívající do moře, voda v barvě akvamarínu, to vše ze San Vito lo Capo dělá jednu z nejlepších pláží na Sicílii.

Pláž Mondello

Nejpopulárnější sicilskou pláž u města Palermo tvoří nádherný 2 km dlouhý úsek zlatého písku se soukromými i veřejnými prostory, se spoustou vynikajících restaurací s mořskými plody a vybavením pro rodiny s dětmi i vodní sporty. Ve vrcholné sezóně bývá Mondello poměrně plná.

Pláž Cefalù

Dlouhá písečná pláž Cefalù u letoviska stejného jména na severním pobřeží Sicílie je ideální místo pro koupání, lenošení a užívání si slunce a čistého moře. Město je nádherné a plné úzkých, romantických uliček se zajímavými obchody a restauracemi s výhledem na pláž. Pláž Cefalù je náš tip pro rodiny s dětmi!

San Vito lo Capo, Trapani, Sicílie, Itálie
San Vito lo Capo
Mondello, Sicílie

Pláž Scala dei Turchi

Příznačný název „Turecké schody“ získala neobvyklá pláž Scala dei Turchi poblíž Agrigenta díky bílé skále z vápence a opuky s narýsovanými stupni. Středozemní moře tady hraje barvami od tyrkysové po smaragdovou.

Pláž Calamosche

Nedotčená, krásná pláž Calamosche se zlatým pískem v zátoce blízko přírodní rezervace a daleko od davů je jedním ze skrytých pokladů Sicílie. Představuje ideální místo pro koupání a šnorchlování.

Pláž Isola Bella

Nádherná oblázková pláž Isola Bella v blízkosti Taorminy zvaná „perla Jónského moře“ se pyšní křišťálovým mořem a idylickým okolím.

Scala dei Turchi
Isola Bella, Sicílie
Pláž Calamosche, Sicílie, Itálie

Koupací sezóna na Sicílii

Na Sicílii se díky středomořskému klimatu můžete koupat od konce května do začátku listopadu. V těchto okrajových měsících sezóny má moře kolem 20 °C. V červnu teploty poskočí na 22 °C a rychle stoupají, v červenci a září je moře vyhřáté na příjemných 25 °C. Nejteplejší je v srpnu s 27 °C a lidé citliví na horko by měli vědět, že tomu odpovídají i teploty vzduchu, které mohou atakovat 40 °C.

Otázky a odpovědi ke koupání na Sicílii

Jak vypadají pláže na Sicílii?
Kde najít nejhezčí pláže na Sicílii?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Sicílii?